Evkaha Evkaha komentáře u knih

Moje (tak trochu) utajené dítě Moje (tak trochu) utajené dítě Penelope Bloom

Pohodová oddechovka na jeden/dva večery

04.05.2023 4 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Májová klasika přečtená znova po pěti letech. Nemusím poezii, tato ujde. Třeba za nějakých dalších pět let mě nadchne více.

01.05.2023 3 z 5

Čteno po x-té a pořád super. Netřeba nic dodávat, jeden z nejlepších dílů.

30.04.2023 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Nooo, třičtvrtě knihy jsem si říkala - jo, myšlenku to má, ale že bych z toho byla nějak odvařená... - překvapivě mě rozsekal konec, od části jak šli hledat studnu - proto tři hvězdy a někdy možná přehodnotím celou knihu na lepší.

27.04.2023 3 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Tato kniha se mi líbila. Zase trošku jiné téma. Bylo by fajn, kdyby "sebevrah" měl svojí půlnoční knihovnu, kde by si uvědomil, že tím nic nevyřeší a dostal možnost to napravit

23.04.2023 5 z 5

Někdy i vás posere pták Někdy i vás posere pták Sue Salvi

Bohužel i já budu skeptická. Zbytečné náklady na papír a ostatní věci spojené s vydáním knihy - ještě když si na zadní straně přečtěte doporučenou cenu Kč 199,-. Doufám že obdarovávatel tu knihu dostal jako dárek k nákupu nebo tak nějak

19.04.2023 odpad!

Rozum a cit Rozum a cit Jane Austen

Tak tahle kniha byla opravdu výzva, prostě a jednoduše nuda a vůbec mě to nebavilo. Jedna z mála knih, kdy jsem se hrozila toho že má 380 stran. Paradoxně film je skvělý a asi si s ním vylepším dojem přečtené knihy.

18.04.2023 2 z 5

Lucia Lucia Bernard Minier

Doufám, že epilogem chce mít Minier otevřená vrátka k pokračování dalších knih s Luciou. Možná to je trochu překombinované a někde pokulhává překlad, ale čte se dobře a rychle, protože se nedá odtrhnout. No a rozhodně bych Luciu nesrovnávala s Lisbeth z Milénia, protože na tu nemá.

12.04.2023 4 z 5

Probuzení Probuzení Amanda Stevens

Co na to říct. Poslední díl se mi celkem líbil i když tam pořád bylo spousta ale... A chyběl mi epilog jak si po čase žijou v klidu a míru. Celkově celé sérii dávám hvězdy 3,5/5 protože mám ráda jak tu duchařskou linku, tak tu romantickou. Připomnělo mi to teenagerskou sérii Mediátor Meg Cabot, kterou jsem doslova žrala a myslím že tuto strčí do kapsy pořád, až mám chuť ji zase přečíst

07.04.2023 4 z 5

Mám tě ráda, nemám tě ráda Mám tě ráda, nemám tě ráda Jo Watson

Realita pokulhává a některé scény absurdní, ale i přesto pohodové, oddychové čtení

03.04.2023 3 z 5

Hříšník Hříšník Amanda Stevens

Tento díl je za mě napínavější než předchozí. Jak to dopadne mě napadlo celkem brzy, ale pořád jsem čekala že to bude nakonec jinak. Jsem zvědavá na poslední díl.

31.03.2023 4 z 5

Pětka u moře Pětka u moře Enid Blyton

Návrat do dětství. Doufám, že pak budou bavit i moje kluky;)

28.03.2023 5 z 5

Jak mi dupou králíci Jak mi dupou králíci Jan Vodňanský

Tenhle žánr opravdu nevyhledávám a když už, musí mě nějak zaujmout název nebo obálka knihy. U této jsem si vzpomněla na dědu a jeho kolegu, kteří se pravidelně zdravili právě otázkou "jak ti dupou králíci?" Překvapivě jsem se u toho dobře bavila a vzpomínala na dědu a jeho kolegu, protože to celé bylo na jejich vlně.

27.03.2023 4 z 5

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Svižné a napínavé čtení, oceňuji že v případu není zbytečně moc omáčky okolo.

25.03.2023 4 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Takové milé pohodové čtení. Úplně jsem dostala chuť zajet si do Dánska, o tom jak se při čtení sbíhaly chutě na něco dobrého nemluvě. Jak to asi všechno dopadne napadne čtenáře hned na začátku, ale číst dál to ničemu nebrání.

19.03.2023 4 z 5

Návštěvnice Návštěvnice Amanda Stevens

Za mě lepší než předchozí díl, Amélie už tedy pochopila spoustu věcí, ale pořád se nabalují další tajemství. Jen doufám že se v dalších dílech dočkáme uspokojivého vysvětlení.

17.03.2023 4 z 5

Prorok Prorok Amanda Stevens

Hmmm, tak tenhle díl byl zatím nejslabší. Vrátil se sice k tématu a postavám z prvního dílu, kousek děje byl dotažen do konce, ale stále spousta otázek co vlastně ta Amélie je nebo co se po ní chce. Snad se v dalších dílech dořeší a vysvětlí všechno

15.03.2023 3 z 5

Království Království Amanda Stevens

Jako vážně? Po prvním otevřeném díle úplně jiní lidé a místo? Dobře Amélie se dozvídá něco o svém životě, ale opět spousta nevysvětlených věcí, ale pořád dobrý

15.03.2023 4 z 5

Okřídlená duše Okřídlená duše Amanda Stevens

Četla jsem poprvé jako novinku, když kniha vyšla a tenkrát to bylo velké vau, zase něco trošku jiného než jsem normálně četla. Nezvyklé povolání hlavní hrdinky, zajímavá zápletka, tajemný pan policista... Samozřejmě otevřený děj, takže rychle na další díl.
Teď jsem četla znova pro připomenutí, protože jsem konečně narazila na poslední dva díly. Jo ještě pořád i po letech fajn

15.03.2023 4 z 5

Pětka na Pašeráckém vršku Pětka na Pašeráckém vršku Enid Blyton

Skvělý návrat do dětství. U každé knihy jsem jim ta dobrodružství záviděla a zjistila jsem, že jim je závidím i po 20 letech. Jen škoda že jsme měli knihy půjčené z knihoven a ve vlastnictví mám asi jen jednu a dnes nejsou nikde k sehnání. V knihovně až na pár výjimek jsou už dávno vyřazené.

13.03.2023 5 z 5