Evkaha Evkaha komentáře u knih

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Takové milé pohodové čtení. Úplně jsem dostala chuť zajet si do Dánska, o tom jak se při čtení sbíhaly chutě na něco dobrého nemluvě. Jak to asi všechno dopadne napadne čtenáře hned na začátku, ale číst dál to ničemu nebrání.

19.03.2023 4 z 5

Návštěvnice Návštěvnice Amanda Stevens

Za mě lepší než předchozí díl, Amélie už tedy pochopila spoustu věcí, ale pořád se nabalují další tajemství. Jen doufám že se v dalších dílech dočkáme uspokojivého vysvětlení.

17.03.2023 4 z 5

Prorok Prorok Amanda Stevens

Hmmm, tak tenhle díl byl zatím nejslabší. Vrátil se sice k tématu a postavám z prvního dílu, kousek děje byl dotažen do konce, ale stále spousta otázek co vlastně ta Amélie je nebo co se po ní chce. Snad se v dalších dílech dořeší a vysvětlí všechno

15.03.2023 3 z 5

Království Království Amanda Stevens

Jako vážně? Po prvním otevřeném díle úplně jiní lidé a místo? Dobře Amélie se dozvídá něco o svém životě, ale opět spousta nevysvětlených věcí, ale pořád dobrý

15.03.2023 4 z 5

Okřídlená duše Okřídlená duše Amanda Stevens

Četla jsem poprvé jako novinku, když kniha vyšla a tenkrát to bylo velké vau, zase něco trošku jiného než jsem normálně četla. Nezvyklé povolání hlavní hrdinky, zajímavá zápletka, tajemný pan policista... Samozřejmě otevřený děj, takže rychle na další díl.
Teď jsem četla znova pro připomenutí, protože jsem konečně narazila na poslední dva díly. Jo ještě pořád i po letech fajn

15.03.2023 4 z 5

Pětka na Pašeráckém vršku Pětka na Pašeráckém vršku Enid Blyton

Skvělý návrat do dětství. U každé knihy jsem jim ta dobrodružství záviděla a zjistila jsem, že jim je závidím i po 20 letech. Jen škoda že jsme měli knihy půjčené z knihoven a ve vlastnictví mám asi jen jednu a dnes nejsou nikde k sehnání. V knihovně až na pár výjimek jsou už dávno vyřazené.

13.03.2023 5 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Čtivé, svižné, napínavé. Má to své mouchy, ale co nemá. Za mě lepší než první díl ze série s Kate

05.03.2023 4 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Tahle kniha už vyvolala rozporuplné pocity. Samozřejmě jsme na ni netrpělivě čekali jako na všechny předchozí a je skvělá. Při čtení později, už si sice řeknu, že tam chybí rozvést spousta věcí, ale stále se k ní ráda vrátím.

04.03.2023 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Vzdycky nás štvalo, že jsme knihu dostali až k Vánocům nebo narozeninám a né hned jak vyšla (dnes to naprosto chápu). Pamatuji si, že když jsem tuto četla poprvé, tak mě hrozně nebavil začátek s mistrovstvím ve famfrpálu a čekala jsem až zase budou konečně ve škole a celkově ten díl přišel takový zdlouhavý. Po několika přečteních už to byl jeden z nejlepších dílů v knižní podobě. Ve filmu už chybí spoustu i pro mě podstatných věcí a ztrácí již kouzlo pohádky a nastupuje temnější strana fantasy. Ale prostě super

04.03.2023 5 z 5

Vánoce 2001, my se konečně dočkali této knihy, spolužáci a spol. fascinovaně koukali na plátna kin, kde byl zfilmován kámen mudrců a pak chtěli půjčit knihu. Tento díl jsme ještě stále brali jako pohádku, ale už to bylo lepší.

04.03.2023 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Spolu s kamenem mudrců přečteno za léto r. 2000 dobře 20x dodnes vidím jak nám s bráchou nevadilo, že venku o prázdninách prší, protože jsme měli Harryho a nezajímal nás ani nový počítač. Začala nám Pottero mánie

04.03.2023 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Na základce jsem si do čtenářského deníku zapsala tuhle libovolnou knihu a všichni na to koukali co to je? Pamatuju si na letní prázdniny, kdy jsme doma konečně měli první počítač, ale totálně mě ani bráchu nezajímal, protože se nám do ruky dostal Harry Potter. Nehadali jsme se, kdo bude první hrát, ale kdo bude dřív číst. Spolu s druhým dílem jsem je za prázdniny přečetla dobře 20x. A nějaký celoplošný bum začal až za rok, kdy byl natočen první film - to my už netrpělivě vyhlíželi třetí knihu

Bubny podzimu Bubny podzimu Diana Gabaldon

Zlatý kdo vymyslel e-knihy. Autorka má velkou schopnost psát čtivě rozsáhlé o ničem. Některé pasáže mi přišly zbytečné a něco mělo být více rozvedené. I tak se mi tento díl celkem líbil a určitě se pustím do dalšího, ale s pauzičkou.

04.03.2023 4 z 5

Jako zasmála jsem se to jo, něco jako bych viděla přímo u nás v obýváku. Dost věcí mi tam ale vadilo. Otázka jestli na rodičovskou dovolenou žena nebo muž - záleží na rodině, někdy je to náročné, ale hlavně jaké si to kdo udělá, takové to má

19.02.2023 2 z 5

V šachu V šachu Sandra Brown

Jednohubka na dva večery. Ze situace dvou mladých lidí mi bylo smutno.

14.02.2023 3 z 5

Radostná zvěst Radostná zvěst Sandra Brown

Další fajn oddychovka na 1-2 večery. Nemám tomu moc co vytknout, akorát bych brala trošku jiný konec.

09.02.2023 3 z 5

Maryša Maryša Vilém Mrštík

Klasika, která neurazí ani nenadchne qa

06.02.2023 3 z 5

Milenec ze snů Milenec ze snů Sandra Brown

Taková pohodová jednohubka na zimní odpoledne s vyloženě oddechovou tématikou bez hlubší zápletky.

06.02.2023 3 z 5

Věc Makropulos Věc Makropulos Karel Čapek

Je zajímavé jak mě to strašně nebavilo číst ve škole, trvalo mi to týden a to je psáno jako divadelní hra. Teď o několik let později je to za 1-2 hoďky sfouknuté a s úplně jiným pohledem na celou věc. Myšlenka určitě stojí za úvahu.

04.02.2023 4 z 5

Mořeplavec Mořeplavec Diana Gabaldon

Jsem ráda, že jsem četla e-knihu v mobilu. V jedné ruce dítě v druhé tuto knihu, to by nešlo dohromady a asi by mi ty ruce brzy upadly. Nevadilo by mi, kdyby bylo víc popsáno jak žila Clair v současnosti s Frankem a v druhé polovině knihy víc popsány ostrovy... bez některých detailů bych se naopak zase obešla. Určitě se pustím do dalšího dílu, ale nevím jestli hned

02.02.2023 3 z 5