Evkaha Evkaha komentáře u knih

Odražená střela Odražená střela Sandra Brown

Krimi zápletka s romantikou. Děj ubíhá nepředvídatelně i když je jasné kdo s kým skončí.

27.08.2023 4 z 5

Rudý šál Rudý šál Nora Roberts

Romantika s kriminální zápletkou od oblíbené autorky. Libilo se mi prostředí záchranářských psů a cvičiště.

18.08.2023 4 z 5

Klíč odvahy Klíč odvahy Nora Roberts

Dobré zakončení série. Možná mohl mít závěrečný boj o klíč o dvě stránky víc, ale jinak autorka opět s celou sérii nezklamala.

15.08.2023 4 z 5

Klíč vědění Klíč vědění Nora Roberts

Plynulé pokračovaní, hledá se druhý klíč a děj se zaměřuje se na další dvě postavy.

02.08.2023 4 z 5

Klíč světla Klíč světla Nora Roberts

První díl ze série Tři klíče začal dobře. Mám ráda propojení skutečného světa s nadpřirozenem a to autorka umí.

02.08.2023 4 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Opět milá oddechovka, doplněná skvělým popisem míst a jídla (jen se zajít podívat a zakousnout do dortíků).

02.08.2023 5 z 5

Dracula Dracula Bram Stoker

Asi jsem to čekala trošku jinak, ale nakonec super. Některé moderny s upíry se můžou jít zahrabat.

02.08.2023 5 z 5

Kopretiny pro zámeckou paní Kopretiny pro zámeckou paní Stanislav Rudolf

Nemusím dívčí romány vydány před rokem 1990, tenhle má výjimku jak v knižním, tak ve filmovém provedení.

26.06.2023 5 z 5

Kvílející schodiště Kvílející schodiště Jonathan Stroud

V knihovně se mi válela hezkých pár let, měli ji půjčenou minimálně tři lidi a já si ji konečně přečetla až teď abych měla splněnou soukromou výzvu - vybrat si aspoň co druhou knihu ke čtení z vlastní knihovny - a pěkně se hodí do výzvy tady s místnosti v názvu.
No musím říct že za mě super - i když jsem jaksi úplně přehlédla štítek pro děti a mládež, tak nějak samo se zapomene, že hlavními hrdiny jsou vlastně děti do 15 let.
Určitě se pustím i do toho dalšího dílu a přimlouvám se za český překlad ostatních dílů Lockwood a spol., když má celkem úspěch i seriál - já na čtení v originále opravdu nejsem, nemám na to trpělivost a kouknout na seriál taky zatím nemám potřebu.

21.06.2023 5 z 5

Krtkova dobrodružství Krtkova dobrodružství Eduard Petiška

Četli jsme před spaním. Hezky zpracovaná kniha. Synovi se líbí víc než krteček v televizi a mě vlastně taky

19.06.2023 5 z 5

Nejkrásnější pohádky Ch. Perraulta Nejkrásnější pohádky Ch. Perraulta Charles Perrault

Právě jsme dočetli se synem před spaním. Známe pohádky, zase trošku jinými slovy.

18.06.2023 5 z 5

Zkrocení zlé ženy Zkrocení zlé ženy William Shakespeare

Shakespearovská klasika. Přiznám se, že mě to moc nebaví číst - hodí se do výzvy a těším se na slavnosti v Ostravě.

16.06.2023 3 z 5

Moje (tak trochu) dočasná chůva Moje (tak trochu) dočasná chůva Penelope Bloom

Je slabší než předchozí díl, ale i tak jednohubka na jeden/dva večery protože je napsána čtivě a svižně

15.06.2023 3 z 5

Pohodová rychlovka po náročnějším čtení. Rozhodně lepší a vtipnější než první díl

14.06.2023 4 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Moc pěkná dobře čtivá kniha. Smutnější příběh s milým koncem.

12.06.2023 5 z 5

Krysí ostrov a jiné povídky Krysí ostrov a jiné povídky Jo Nesbø

Tuto knihu povídek jsem četla moc dlouho. Na mě těžké čtení a smíšené pocity. Zůstanu u Harryho Hola.

11.06.2023 2 z 5

Na nudu v čekárně u doktora dobrý. Jo usmála jsem se párkrát, ale že by to bylo až tak vtipné... spíš opět přehnané

28.05.2023 2 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Milá kniha, hezký příběh. Úplně vtáhla do děje a najednou byl konec...

15.05.2023 4 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Klasika ke které se vždycky ráda vrátím.

06.05.2023 4 z 5

Revizor Revizor Nikolaj Vasiljevič Gogol

Pamatuji si divadelní představení ve škole a jaká to byla neskutečná nuda. Knižní podoba už je lepší, ale pořád to není ono. Tema, které se hodí asi na každou dobu.

05.05.2023 3 z 5