Kytice

kniha od:


Koupit

Edice Květy poezie.
Nejznámější a nejoblíbenější sbírka baladických básní 19. století. Balady inspirované slovanskými i jinými pověstmi se vyznačuje dějově dramatickým spádem, prostředí je ovšem vykresleno stručně, popisně…

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23857/kytice-qUh-23857.jpg 4.47830
Žánr
Literatura česká, Poezie, Pověsti
Vydáno, Mladá fronta
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (838)

Kniha Kytice

Přidat komentář
CiaKawlone
včera

Za mě moc drsné, ale pořád pěkné. Prostě klasika.

peprenka12
15. dubna

klasika, mnoho del je z kytice zpracovano i filmove, i kdyz jsem nic z toho nikdy nevidela. knihu jsem cetla k maturite, asi nejvice se mi libil vodnik, svatebni kosile nebo polednice (vlastne ty nejznamnejsi povidky). v nekterych pasazich jsem se doslova ztracela a musela jsem neco cist i vicekrat, ale urcite doporucuji, kytici by si mel precist urcite kazdy.
hodnotim 4/5


jes09
13. dubna

Klasika ke které se člověk musí vracet.

Pippi
12. dubna

Četla jsem na střední škole. Pamatuju si to příjemné mrazení :)

Pain
07. dubna

Tuto knihu jsem četla dříve než jsme ji měli jako povinnou četbu na SŠ.

Loriss
05. dubna

Klasika, ke které se pravidelně vracím celý život a která asi zapříčinila mou slabost pro pohádkové hororově laděné příběhy.

marhoul
03. dubna

Erbenova Kytica ve slovenském překladu Ľubomíra Feldeka a s ilustracemi Kataríny Vavrovej je dech beroucí! Měla jsem obavu, že číst cosi tak notoricky známého v jiném jazyce, přestože blízkém, nebude ono, opak je pravdou! Překlad nemá chybu! Nakladatelství Perfekt mi vyrazilo dech, kniha je to nádherná jak vizuálně, tak obsahem, doporučuji všem milovníkům krásných knih, kousky s ilustracemi Kataríny Vavrovej jsou ozdobou mé knihovny, byl to nádherný dárek.

Len2očka
28. března

Kytici mám několikrát přečtenou a přesto stále rozečtenou.

1 ...