Kytice

Koupit

Edice Květy poezie.
Nejznámější a nejoblíbenější sbírka baladických básní 19. století. Balady inspirované slovanskými i jinými pověstmi se vyznačuje dějově dramatickým spádem, prostředí je ovšem vykresleno stručně, popisně…

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23857/kytice-qUh-23857.jpg 4.47830
Literatura česká, Poezie, Pověsti
Vydáno, Mladá fronta

Kniha Kytice

CiaKawlone
včera

Za mě moc drsné, ale pořád pěkné. Prostě klasika.

peprenka12

klasika, mnoho del je z kytice zpracovano i filmove, i kdyz jsem nic z toho nikdy nevidela. knihu jsem cetla k maturite, asi nejvice se mi libil vodnik, svatebni kosile nebo polednice (vlastne ty nejznamnejsi povidky). v nekterych pasazich jsem se doslova ztracela a musela jsem neco cist i vicekrat, ale urcite doporucuji, kytici by si mel precist urcite kazdy.
hodnotim 4/5

jes09

Klasika ke které se člověk musí vracet.

Pippi

Četla jsem na střední škole. Pamatuju si to příjemné mrazení :)

Pain

Tuto knihu jsem četla dříve než jsme ji měli jako povinnou četbu na SŠ.

Loriss

Klasika, ke které se pravidelně vracím celý život a která asi zapříčinila mou slabost pro pohádkové hororově laděné příběhy.

marhoul

Erbenova Kytica ve slovenském překladu Ľubomíra Feldeka a s ilustracemi Kataríny Vavrovej je dech beroucí! Měla jsem obavu, že číst cosi tak notoricky známého v jiném jazyce, přestože blízkém, nebude ono, opak je pravdou! Překlad nemá chybu! Nakladatelství Perfekt mi vyrazilo dech, kniha je to nádherná jak vizuálně, tak obsahem, doporučuji všem milovníkům krásných knih, kousky s ilustracemi Kataríny Vavrovej jsou ozdobou mé knihovny, byl to nádherný dárek.

Len2očka

Kytici mám několikrát přečtenou a přesto stále rozečtenou.