Klíč vědění

Klíč vědění https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23566/bmid_tri-klice-klic-vedeni-r2e-23566.jpg 4 233 25

Tři klíče série

V životě jsou chvíle, kdy je i realista za určitých okolností ochoten uvěřit v nadpřirozené síly. Tři mladé ženy, Malory, Dany a Zoe, mají postupně najít tři magické klíče. Dana přebírá štafetu od Malory. S pomocí bratra Flynna a jeho kamarádů z dětství, Brada a Jordana, hledají ženy vodítko k tajemství druhého klíče. Dana pátrá v knihách a netuší, že se musí podívat především do vlastní minulosti. Tu představuje právě Jordan, který ji před lety opustil. Co spojuje Jordana a zázračný klíč?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Alpress

Key of Knowledge , 2003

Evkaha
02.08.2023 4 z 5

Plynulé pokračovaní, hledá se druhý klíč a děj se zaměřuje se na další dvě postavy.

Kudík
22.01.2023 4 z 5

(SPOILER) V předchozí části se Malory nepřekvapivě zadařilo a nyní je řada na Daně, která je prostě skvělá. Nejen jako knihovnice a knihomolka, ale i jako přímá a rázná žena. Její rozhořčení a zklamání jsem si uměla v případě Jordana živě představit.
Indicie pro Danu byla ve znění:
„Poznej minulost a hledej v budoucnosti. Vše, co bylo, je i bude, tvoří gobelín života. Vedle krásy dlí ošklivost, vedle vědění nevědomost, vedle odvahy zbabělost. Jedna bez druhé nemůže vyniknout. K cestě za klíčem musí mysl pochopit srdce a srdce uctívat mysl. Najdi pravdu v jeho lžích, skutečnost ve fantazii. Kde jedna bohyně kráčí, druhá čeká a sen je jen vzpomínka na to, co přijde.“
Kniha měla parádně akční scénu v závěru knihy knihy. :) Opět rychle přečteno s očekáváním, jak Kane v závěru ještě více přitvrdí.

Jaklová.katka
19.04.2022 4 z 5

Dana je skvělá a jako já miluje knihy

georginaa
11.08.2021 3 z 5

Tak jako první díl i tento byl poutavý, zahalen tajemstvím a magickou mocí. Druhá žena Dana se musí vypořádat se svou minulostí. Obnovit starou lásku a zjistit, že Jordan je ten pravý.

jarkaska
04.07.2021 5 z 5

Další pokračování hledání teď druhého klíče se mi líbilo. Děj měl spád. Líbí se mi, že zde vystupují všechny tři dvojice. A teď se už těším na závěrečný díl.

pip11
12.06.2021 5 z 5

Hledání druhého klíče se mi opět velmi líbilo. Pěkné prolínání mýtu s realitou. Snad jen, první díl se mi díky ústřední dvojici líbil o kapku více.

Aranel15
09.02.2021 5 z 5

Oslovení "kočko" je prostě hrozné a dost mi na knize vadilo. Zarputilá a přemýšlivá Dana mi z počátku byla trochu protivná, ale pak se můj vztah k ní pozměnil. Konec byl skvěle napínavý a výborně naladil na poslední díl.

zuzana1995
01.11.2020 5 z 5

Po prvním díle děj další knihy předvídatelný stejně jako závěr, ale i tak se kniha četla velmi dobře. Příjemné a oddychové čtení...

petraj30
14.10.2020 5 z 5

I druhé pokračování nemělo chybu.
Dana na mě v prvním díle působila trochu moc tvrdě a divoce, ale po přečtení druhého dílu jsem si téměř jistá, že všechny tři hrdinky mají stejné nebo hodně podobné vlastnosti, ale každá klade důraz na to, co je jí bližší. Jordan byl taky úžasný, a ten jeho problém jsem pochopila hned, protože jsem bohužel zažila něco podobného a vím, že je těžké to do hloubky rozebírat.
Tento díl mi přišel víc napínavější. Postupně se odkrývají určitá tajemství, ale někdo taky nehraje podle pravidel, tak je to ještě víc komplikovanější. I přesto na mě celá tato série působí jako balzám. Nádherné uklidňující čtení.

Jája92
21.07.2020 3 z 5

Dobře napsaná kniha se zvláštním námětem.

mariva
06.07.2020 5 z 5

Další pěkný díl, série úspěšně pokračuje a tento díl mi byl nejbližší, protože knihovnice zařizující si vlastní knihkupectví je mi hodně blízká. Škoda, že já při tom zařizování neměla kamarádky, které by do toho šly se mnou, jako měla Dana.

Skalara
15.11.2018 5 z 5

Všechny klíče byli úžasné. Ale k tomuto dílu mám lepší vztah. Popisuje se zde jedna knihomolka. A já knihy mám taky ráda a mám k nim úctu.

moudivlacek
04.09.2017 5 z 5

I druhý díl byl fantastický. Milovala jsem první dvojici, a tuhle též. Byl to velmi silný emotivní příběh dvou lidí, kteří si kdysi byli blízcí, ale díky smrti blízkého jednoho z nich se rozešli, si dost ubližují. A když už si myslíte, že vše hezké skončilo, konečně oba mají šanci pochopit, proč jejich vztah byl takový jaký byl a co mohou mít, když budou chtít.
Ale nejvíc se mi líbila síla přátelství. A také začíná doutnat nový vztah poslední ústřední dvojice. A na to se moc těším.
Jako odpočinkovou četbu a pohádku pro dospělé mohu jen doporučit.

katkaq
07.08.2017 4 z 5

Postavy mi sedly víc než hlavní hrdinové prvního dílu. Oddechové. Prostě pohádka pro dospělé.

ospalaa
05.08.2017 4 z 5

Hezká kniha, moc mě to bavilo.

EvikU.
06.04.2017 4 z 5

Hezké pokračování prvního dílu. Je to čtivý, píšu to samé, ale tajemno umí tahle autorka podat a číst to je zábava.

msjadepaton
04.02.2017 3 z 5

Bavilo mě to o něco méně než první díl, hlavně proto, že Dana mě zaujala nejméně ze všech tří dívek (i přesto, že miluje knihy). Celou knihu jsem docela výrazně vnímala, jak jsem zbystřila, když se na chvíli odbočilo k Malory nebo k Zoe a nebo dokonce k Flynnovi, Bradovi a občas i Jordanovi (ačkoliv u toho až tolik ne). Tenhle díl byl navíc nejdelší, i když mi přišlo, že to, kde byl klíč ukrytý nebyla až taková záhada. Samozřejmě je jasné, že na to se autorka příliš nesoustředila, ale u prvního dílu bylo třeba docela jasné, proč na to Malory nepřišla dřív, zatímco tady jsem to nechápala.
Tak nějak jsem se celou dobu nemohla dočkat, až to dočtu, abych se dostala ke třetímu dílu a to prostě není až tak dobré. Pořád musím dát tři hvězdy, protože je to příjemné čtení. Oddychová romantika se špetkou fantasy. Až na to, že mě zajímaly všechny ostatní postavy, je ne ta, o kterou šlo.
Víc k tomu asi říct nemůžu. Rozhodně se ale těším na příběh Zoe v další knize.

Laf
27.11.2015 4 z 5

Velmi dobré pokračování při hledání klíče. Líbilo se mi, že i nadále je věnováno pár stránek ostatním hrdinkám, ne jen té, která zrovna hledá klíč, takže je čtenář stále v obraze, jak se vše s každou vyvíjí.

lifeoptimist
03.06.2015 5 z 5

krásně navazuje na díl první, přišel mi ještě lepší, mělo to spád a v knihách je snad dovoleno vše =) od toho tu knihy jsou

vaili
01.10.2014 4 z 5

No tak jsem si říkala, že docela dobré, ale ona tam zase musí naprat ty vdavky a hned rovnu dvoje najednou ach jo :)

Nora Roberts
americká, 1950