Dracula

Koupit

Román Dracula Brama Stokera není třeba dlouze představovat, slyšel o něm snad každý: právě v něm se totiž v dokonalé podobě zrodil moderní mýtus upíra. Ne každý ovšem tento klasický román o fatálním střetu s nesmiřitelným zlem četl – a naše nové vydání nabízí ideální příležitost, jak to napravit. Na své si tu ovšem přijdou i znalci a milovníci Stokerova příběhu – Dracula totiž nyní vychází v revidovaném překladu Tomáše Korbaře, s rozsáhlým, zasvěceným doslovem anglistky Aleny Dvořákové a s fascinujícími dřevoryty Františka Štorma....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/375859/big_dracula-HDG-375859.jpg 4.42971
Literatura světová, Horory, Romány

Vydáno: , Argo

Dracula, 1897

Kniha Dracula

Alizon
13.12.2021

No tedy, ze me se nakonec jeste stane fanousek upirich pribehu. Drakulu zna kazdy - i male dite na nej narazi v nejake pohadce, dospely jedinec najde vetsi ci mensi odkaz na tohoto slavneho upira v nespoctu filmu, serialu a knih. Stejne tak jsem ho znala i ja... Drakula tady, Drakula tam... knihu od Brama Stokera jsem si ale precetla az ted. Souhlasim s mnohymi negativnimi komentari, ano dialogy mezi postavami jsou mnohdy prehlane pateticke, neustale ujistovani se o velkem pratelstvi a lasce muze hlavne dnesnimu ctenari vadit. Ovsem kdyz si clovek uvedomi, kdy byla kniha napsana, tyto vytky jdou (alespon pro me) stranou. Celkove se mi tato upiri klasika libila hodne. Ve sve dobe musela byt kniha naprostou bombou a nedivim se, ze se z ni stal takovy fenomen. Dialogy jsem brala jako poplatne sve dobe a vlastne i diky nim kniha pusobila tak autenticky. (Neni nic horsiho, nez kdyz clovek cte roman odehravajici se udajne ve stredoveku a hrdinove pouzivaji jazyk 21 stoleti, takze doufam, ze neexistuje nejaka "zmodernizovana verze/preklad".) Kdyz knihu rozdelim na tri casti (Jonathan na hrade, linka s Lucy, hon na Drakulu) tak se mi nejmene libila ta posledni, tu bych jeste klidne vic zdramatizovala. Celkove u me tato hororova klasika zabodovala. Take jsem ted moc rada ze jsem si uz pred casem koupila knihu Dracul https://www.databazeknih.cz/knihy/dracul-446010 , knihu od prapra... synovce B. Stokera a J.D Barkera (autora serie o opicim vrahovi) a budu se tak moci do "stareho sveta" upiru vratit (moderni upiri na stredni skole v Americe me zatim nelakaji).

KaMal
03.12.2021

I klasika dokáže překvapit! Když člověk přijme filosoficko-romantické diskuze hlavních hrdinů, tak je příběh napínavý a nezadá si se současnými horory... Mně osobně nejvíc fascinovala rychlost doručování pošty v té době - kam se na ni hrabe dnešní Česká pošta :-D

Mája873
22.11.2021

Úžasná knížka, přemýšlím proč jsem jí tak dlouho odkládala. Možná jsem byla trochu pohodlná, protože jsem viděla několik televizních zpracování a tím pádem se mi do ní nechtělo. Je psaná formou deníku, což mi přišlo velmi čtivé. Děj pěkně plynul a všechno na sebe krásně navazovalo, zkrátka ,,kam se hrabou filmy,, . Knížka je za mě naprosto perfektní, takový ten příběh co nikdy nezestárne. Určitě jí můžu doporučit všem napříč věkem. Určitě se ještě podívám do autorova repertoáru.

Morgaine07
20.11.2021

Kdo by nemiloval nesmrtelný příběh o hraběti Drákulovi. Kniha je velice čtivá a poutavá. Samotný děj plyne rychle a ani chvilku jsem se nenudila. Postavy mi přišly propracované, ale je škoda, že jsme se nedozvěděli o Drákulovi více.

Gibis
14.11.2021

Horory nevyhledávám, ale této hororové klasice jsem nemohla odolat. Pořídila jsem si ji do knihovny v krásném, sametově černém vydání a v těchto pochmurných listopadových dnech přišel správný čas k přečtení :)
Zkraje jsem si musela trochu zvykat na jazyk konce 19. století, ale za chvíli už jsem si užívala tento temný příběh nejslavnějšího upíra všech dob. Líbila se mi odvaha a odhodlání mužů gentlemanů, ochránit slabé, leč také odvážné ženy, před osudem horším než smrt, kdyby se staly nemrtvými. Nádherná klasika!

Kateřina259
10.11.2021

První část knihy se mi strašně líbila. Bylo to temné, strašidelné a napínavé. Potom děj tak trošku upadl. Oceňuji formu deníku, ve které je knížka napsaná. Samotný příběh byl velice zajímavý, ale čekala jsem poněkud dramatičtější konec.

Lajtwing
10.11.2021

Snad jedinou překážkou pro současného čtenáře by mohl být dialog postav, který je místy opravdu zdlouhavý a dle mého názoru místy repetitivní… přeplněný slušností. Jinak se jedná o mistrovské dílo překypující atmosférou. Postavy mají velký úkol - zbavit svět nepochopitelného zla. Začátek v Transilvánii byl ohromující!

rilajaan
10.11.2021

Skvělá kniha. Vracím se k ní opakovaně.