Dracula

Koupit

Román Dracula Brama Stokera není třeba dlouze představovat, slyšel o něm snad každý: právě v něm se totiž v dokonalé podobě zrodil moderní mýtus upíra. Ne každý ovšem tento klasický román o fatálním střetu s nesmiřitelným zlem četl – a naše nové vydání nabízí ideální příležitost, jak to napravit. Na své si tu ovšem přijdou i znalci a milovníci Stokerova příběhu – Dracula totiž nyní vychází v revidovaném překladu Tomáše Korbaře, s rozsáhlým, zasvěceným doslovem anglistky Aleny Dvořákové a s fascinujícími dřevoryty Františka Štorma....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/375859/dracula-HDG-375859.jpg 4.42632
Literatura světová, Horory, Romány
Vydáno, Argo

Dracula, 1897

Kniha Dracula

Terka_v25
18. listopadu

Dracula je nadčasový příběh a klasika svého žánru. Líbila se mi celková atmosféra příběhu - tajemná Transylvánie a půvabná viktoriánská Anglie. Začátek knihy odehrávající se v sídle hraběte Draculy byl skvělý. Ponurá atmosféra, místní obyvatelé a jejich pověry, záhadný a ďábelský Dracula a nebohý J. Harker bojující o přežití. Z mého pohledu šlo o nejnapínavější část z celého příběhu. Zajímavý byl i příjezd hraběte do Anglie. Musím říct, že to měl všechno velmi dobře promyšleno a naplánováno.
Samotná deníková forma vyprávění je neotřelá. Z postav mě zaujal Dracula, Van Helsing a záhadný pacient Renfield. Celkově jde o působivý příběh, který i s ohledem na četná filmová zpracování, má co dát i současnému čtenáři.

Jarka_rybář
15. listopadu

Upřímně, já nevím, co na tomhle příběhu všichni mají. Poněkud mne zklamala. Nebavila mne.

willy9203
10. listopadu

Popravdě mě ta kniha trochu zklamala. Začátek perfektní, ale pak se to tam začalo hemžit nepřirozenými vyznáními lásky nebo přátelství (všimněte si, že sám Drákula mi nepřijde tak nepřirozený, jak ty citovky, ale jestliže jedna z prvních slov Van Helsinga, když potká Jonathana Hakera, kterého předtím nikdy neviděl, jsou "buďme přátelé na celý život", je to prostě divný). Samotný vrchol příběhu také jakoby ztratil na razanci.
Nicméně, když si uvědomíme, že to bylo napsáno v 19. století, úžasný nápad. Rozhodně to stojí za přečtení. Už jenom proto, že těch filmových zpracování je tolik (a s různými "vylepšeními"), že je dobré se seznámit s originálem.

MatoZu
08. listopadu

Skvělá kniha. Nejlepších bylo dle mého prvních cca 50 stran knihy, ty jsem úplně hltala. Trochu mě zklamal Draculův konec; čekala jsem přeci jen něco dramatičtějšího.
Zbytek knihy to však vynahradil. Úžasné postavy (především samotný Dracula - každou scénu s ním jsem si naplno užívala - ale i Van Helsing a Renfield) a skvělá atmosféra.

bookcase
04. listopadu

Četla jsem ho teď znovu po xxxx letech v rámci instagramové skupiny #klasikomilove. Nebudu tvrdit, že bych umírala hrůzou, to se mi u knížek skoro nikdy nestává, ale bavila jsem se. Líbila se mi atmosféra, kterou Dracula má, líbil se mi květnatý překlad, i když, mezi námi, než se někdy Van Helsing vymáčkl, tak to trvalo. :-D. Mě narozdíl od mých klasikomilovnických souputníků část s Lucy bavila, tam bych řekla, že atmosféra docela dost gradovala. V každém případě je pro mě Dracula příjemnou nostalgickou připomínkou dnes už klasické literatury.

Zuzvil

U mě je to z klasickými knihami tak, že buď mě totálně pohltí nebo mě "jen" baví, ale tak nějak "normálně", či-li průměr, respektive lepší průměr, a tak to mám i s Draculou. Z čeho jsem absolutně unešená je semišové vydání a dřevorytinami od Arga z roku 2018, je to skvost mé knihovny a jsem ráda, že ji mám. Co se týče obsahu a opravdu všem známého děje (i když, opravdu všichni známe ten opravdový příběh a ne jen filmové podoby ;-)...) tak se mi líbí forma deníkových zápisků a dopisů, občas jsem měla pocit rozvleklosti děje, ale to je vlastně i pochopitelné. Nejméně mě zaujala část se slečnou Lucy, ta mě snad i doslova nebavila. Čeho si ale rozhodně cením je autorova odvaha takové dílo před více než 100 lety napsat, muselo to být obrovské WOW. Jsem ráda, že jsem si knížku přečetla, ale re-reading určitě neplánuji.

nada3314

Bram Stoker se světového úspěchu svého románu již bohužel nedožil, ale my si ho však můžeme číst a užívat už přes 100 let.

I já jsem se o to pokusila a vystoupila ze své komfortní zóny a začetla se se skupinou #klasikomilove.

Začátek knihy byl skvělý, příběh mě vtáhl, strašně mě bavilo číst o tom jak Jonatan přijíždí na hrad. Pak jsem se sekla a měla dlouhou pauzu - děj s Lucy mě nudil, nebavil! Nechtěla jsem to vzdát - zakousla se a přečetla zbytek na jeden zátah...

Bohužel nejsem z těch čtenářů, kterou by děj vyděsil nebo bych se bála, přikládám to tomu, že mám načteno hodně dnešních thrillerů a jsem už otrkaná a jen tak něco mě nedostane!

Nelituji, že jsem knize dala svůj čas ... beru to jako obohacení mého čtení ????❤️

Cress

Můžete mi někdo připomenout, proč jsem se zrovna já, největší strašpytel na světě, rozhodla číst horor?? Mráz mi občas běhal po zádech a čekala jsem, kdy se nějaký upír objeví u mě doma. No ale k té knize, začátek byl boží. Bála jsem se a moc mě to bavilo. Konec taky. Ale prostřední část s Lucy mi přišla slabší, chvílemi hodně táhlá, proto to není 5, ale 4*.

Prokleté město
Prokleté město