Dracula

Román Dracula Brama Stokera není třeba dlouze představovat, slyšel o něm snad každý: právě v něm se totiž v dokonalé podobě zrodil moderní mýtus upíra. Ne každý ovšem tento klasický román o fatálním střetu s nesmiřitelným zlem četl – a naše nové vydání nabízí ideální příležitost, jak to napravit. Na své si tu ovšem přijdou i znalci a milovníci Stokerova příběhu – Dracula totiž nyní vychází v revidovaném překladu Tomáše Korbaře, s rozsáhlým, zasvěceným doslovem anglistky Aleny Dvořákové a s fascinujícími dřevoryty Františka Štorma....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/375859/dracula-8zE-375859.png 4.42283

Dracula (1897)

Literatura světová, Horory, Romány
Vydáno:, Argo

Kniha Dracula

Isew

Draculu jsem četla jako dospívající. Je to naprosto nadčasová knížka. Spustila ve mně zájem o vše spojené s upíry. Od té doby se pravděpodobně datuje má obliba česneku. Manžel ji četl ve slovenštině a je to prý ještě mocnější zážitek. Moc si to nedovedu přestavit, protože si vzpomínám, jak jsem tou knihou žila celé dny. Otáčela jsem se za každým šramotem, sledovala zrcadla, když jsme měli na večeři topinky, celá hlavička česneku mi nestačila, jíst se to moc nedalo, ale byla jsem chráněná. Mým krevním oběhem tenkrát kolovala krev s česnekem. Děkuji svým rodičům, že toto česnekové období, s typickým odérem, se mnou zvládli.

Ivo1973

Moje oblíbená kniha z dětství.

Naraca

Jako dítě jsem tuhle knihu milovala.

lubospanda

Tak nevím, jestli se tohohle před 100 lety někdo bál, ale pro současného čtenáře to strašidelné není vůbec. Pokud by člověk o upírech nevěděl vůbec nic, tak by to asi bylo poutavé, ale takhle mi to přišlo spíš jako dobrodružný příběh s prvky romantiky.

Klára2216

Čekala jsem mnohem, ale mnohem více. Kniha mě opravdu nebavila.Celé to vlastně bylo o ničem, povaha všech hlavních hrdinů mi vadila a nevím proč všichni byli zlatíčka, drahouškové, chudáčkové a miláčkové. Opravdu jsem se na knihu těšila, protože příběh jako takový znám z různých filmových a divadelních představeních a vždycky se mi moc líbil, ale toto bylo pro mě nezajímavé a utahené.

Termina

Jediný upíří příběh který si vždy ráda přečtu :)

bydžounek

Klasika, nic jiného nemůžu dodat;-);-)

Yorika

Toto je prostě Dracula. Žádné Upíří deníky, žádná Pravá krev.Toto je Dracula