Hadí zámek

Dracula? Stokerův protějšek jeho klasiky. Temná legenda ožila a šíří strach a hrůzu. Okouzlující lady Arabella slouží strašlivému monstru. S ghoulovskou radostí saje krev svých obětí, zatímco v hloubi jejího zámku čeká netvor na duše nešťastníků... Bram Stoker se světově proslavil svým románem Dracula. Stoker však vytvořil i jiná děsivá mistrovská díla. Nyní se ke čtenářům dostává méně známý, avšak stejně brilantní Hadí zámek. zdroj: www.dobre-knihy.cz...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13333/hadi-zamek-13333.jpg 2.479
Literatura světová, Horory
Vydáno, MOBA (Moravská bastei)

The Lair of the White Worm, 1911

Kniha Hadí zámek

jprst

Nechal jsem se naivně zlákat jménem autora a dostalo se mi patřičné "odměny" v podobě nudného až otravného příběhu, za který je i jedna hvězda dost milosrdná a důrazné varování pro případné další čtenáře je rozhodně na místě.

Měňavka
06.11.2018

Kniha mne bohužel nenadchla. Bylo to zbytečně dlouhé, nic se tam závratně nedělo a konec nic moc. Zdlouhavé popisy prostředí, rozhovory anglických lordů u čaje nad záhadami, prostě nic moc. Nezachránily to ani strašidelné momenty ze života lady Arabelly a podivné události, které vyšly na povrch v její blízkosti. Je to taková delší povídka, která je uvedena také v knize Drákulův host (tu doporučuji).

Marceloo
08.02.2018

The Lair of the White Worm je kniha, ktorá uspokojí len málokoho a väčšina čitatelov zostane po jej prečítaní sklamaná. A to hlavne preto, že sa všade okolo nej spomína Dracula, čo je pochopitelné, keďže ide o autorov najúspešnejší počin, lenže v tejto knihe sa jedná o niečo úplne iné.

Začiatok je pomalý, ale postupom času sa tempo stále viac stupňuje a napriek pomalému odkrývaniu záhady som sa stále snažil vytušiť, kedy príde tá strašidelná časť. Ako horor funguje kniha hlavne v posledných kapitolách, takže ma fakt velmi mrzí, že bol práve záver z originálnej formy skrátený o viac ako polovicu.

Postavy ma v tomto prípade zaujali a lokácie boli v knihe velmi prívetivo vykreslené.

Je ťažké povedať, ako by kniha vyzerala, keby nebola upravená, ale ja osobne si myslím, že je to dôstojné ukončenie kariéry jedného z najvzácnejších spisovatelov v histórii hororového žánru.

richard7959
12.09.2017

Tohle opravdu napsal rok po vynikajícím románu Dracula? To už musel být opravdu na dně.

kilometr
10.07.2017

Neskutečně naivní,hloupoučké,směšné a hlavně nehororové! 20%.

Atanone
14.05.2017

V "zajímavostech" jsem se dočetla,že kniha byla zkrácena-no ale myslím ani to nestačilo..Koupila jsem si ji,protože mě vážně nenapadlo,že by někdo,kdo napsal Draculu,mohl napsat něco tak slabého.
Ať jsem dělala co jsem dělala,ne a ne...

Stoker
22.02.2017

Hadí zámok je veľmi slabá kniha bez akéhokoľvek napätia. Po prečítaní som ju hneď vyradil zo svojej knižnice, zbytočne by zaberala miesto lepším knihám.

Mlikova
17.09.2016

Strašné.Jako kdyby to napsal autor "pod vlivem" a potom to někdo nachal přeložit automatickým překladačem. Mám dojem, že jsem to kdysi četla (ne toto vydání samozřejmě) a že mi to tehdy tak strašné nepřipadalo.... Tady jakoby byly nějaké pasáže vynechány, je to takové odfláknuté.

Hůř než mrtví
Hůř než mrtví