Klenot sedmi hvězd

Kdosi se zmocnil bájného Klenotu sedmi hvězd, který byl v moci mumie, a egyptská královna Tera vstala z hrobu, aby si ho vzala zpět - za každou cenu! Tento strhující dobrodružný příběh plný rituálů a magie vypráví o nadpřirozeném boji, ve kterém se archeologové, vykradači hrobek a mnozí další, kteří se snaží ovládnout Klenot, setkají s tajemným a děsivým osudem. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/72_/72974/klenot-sedmi-hvezd-72974.jpg 3.238
Literatura světová, Horory

Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

The Jewel of Seven Stars, 1903

Kniha Klenot sedmi hvězd

MíšaS.
19.12.2020

Moc mě to nebavilo. Nevím, co jiného k tomu napsat...

MirrorIsis
30.08.2018

Velmi zajímavá knížka, dobře se čtoucí i se skvělými zápletkami, skvělá oddechová kniha, jen ten konec jako kdyby spisovatel dostal od vydavatele zadání na určitý počet stran a najednou se zalekl, že to musí rychle ukončit a navíc ukončil "kouřmo", takže si každý může domyslet, co chce. Tím koncem kniha hodně ztratila, ale jako čtení na pláž dobré.

Lutziana
07.06.2018

Rozvláčné viktoriánské vyprávění, plné zdlouhavých popisů a goticky temné tajemnosti i exotiky, mě od začátku nesmírně bavilo a libovala jsem si v něm. Bohužel, posledních pár řádek, jimiž vyprávění vyústilo do neznáma, mi celý dojem ze strhující a dobrodružné četby trochu zkazilo dojem z celku. Jako by to bylo najednou useknuté. Škoda. Přesto nad ním ještě nějakou chvíli budu přemýšlet a třeba se doberu svého "alternativního" konce. Jinak přesně tenhle typ hororových vyprávění s nezaměnitelnou atmosférou vyhledávám jako skvělou oddechovku.

kubla111
10.11.2017

Archaické, poměrně zdlouhavé, málo napínavé a ještě k tomu nezajímavý, extrémně rychlý konec.

čef
30.09.2015

Je dobré si občas přečíst nějakou klasiku z 19. století, abychom si uvědomili, jak doba pokročila. V knize najdeme dobově vytříbeným stylem odvyprávěný pro nás trochu zdlouhavý příběh, který, ač je to pro nás skoro neuvěřitelné, opravdu děsil čtenáře pouze oživlými mumiemi. Dnes se musí autor mnohem více snažit, aby nenudil. Vůbec již nestačí krásné děvče v nesnázích, hrůzu jen trochu naznačit a ostatní ponechat na fantazii čtenáře. Jako dietka před soudobými děsy ale dobrý.

R.E.M.
17.02.2015

Začátek byl slibný, perfektně dramatický a hororový. Pak se tajemno rozředilo. Chvilku děj koketoval s žánrem dobrodružného románu a romantikou, Závěr zklamal, byl překvapivý, ale nelogický. Čekala jsem napětí a hrůzu od první strány po poslední. Klenot byl rozvláčnější a napětí, místo aby jen gradovalo, opisovalo sinusoidu.

orinka3
05.02.2015

Byla to dřina číst.. Zdlouhavé, staromódní, pro současného člověka těžko pochopitelné. Dracula ano, to je čtení jaksepatří, ale tato kniha pro mě byla velikým zklamáním.

toecutter
13.12.2014

na Draculu toto dílo nemá,ale i tak se mi kniha líbila-ovšem konec jsem tak nějak nepochopil