Drakulův host a jiné povídky

Bram Stoker se proslavil především svým upířím románem Dracula. Ve svých povídkách se představuje jako tvůrce křiklavého literárního strachu, barvitých kulis, dramatických střetů i nečekaných rozuzlení s ironickým nádechem. Jeho povídky se právem řadí ke klasice strašidelné literatury.

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11820/drakuluv-host-a-jine-11820.jpg 3.595
Literatura světová, Horory
Vydáno, Albatros (ČR)

Dracula's Guest and Other Weird Stories, 1914

Kniha Drakulův host a jiné povídky

Eicherik
10.01.2019

Soubor povídek od autora proslulého románu Dracula. Některé mě zaujaly více a některé méně. Za nejlepší považuji povídky Draculův host a Indiánská žena. Kladně hodnotím i doslov, který je takovým zajímavě pojatým životopisem Brama Stokera.

rutto45
27.12.2018

Síce o niečo slabšie ako Drakula, ale myslím, že si to stále drží svoju úroveň.

Měňavka
06.11.2018

Kniha obsahuje čtyři povídky. První z nich je součást knihy Drákula, ale nebyla v ní uvedena. Podle mne tam ani nechyběla, v ději se nepřihodilo nic zvláštního. Druhá a třetí povídka byla naprosto dokonalá. Bylo to napínavé, konec překvapující a trochu morbidní. Čtvrtá povídka byla velice obsáhlá a pro mne bohužel nudná. Zbytečně dlouhé, nic se tam nedělo, zdlouhavé opakující se popisy (tato povídka byla samostatně vydána jako kniha pod názvem Hadí zámek).

Simona02
31.07.2018

Dlho som neotáľala a po tejto knižke poviedok z pera autora, ktorý napísal skvostného Draculu, som siahla krátko po tom, ako som prečítala spomínané dielo, ktoré ma nesmierne nadchlo. Čo sa týka poviedok a môjho pohľadu na ne, zo začiatku sa mi poviedky veľmi páčili, každá jedna mala niečo do seba a na konci prekvapila alebo pohoršila čitateľa. Avšak, to k hororovému žánru patrí. Taktiež štýl písania autora mi nesmierne sedí. Každopádne, tak ako to býva u väčšiny kníh, nájdu sa nejaké plusy a rovnako aj mínusy, ktoré treba spomenúť. V tomto prípade ma celkom sklamali posledné 4 poviedky, ktoré sa mi nečítali najľahšie a osobne ich pokladám za priemerné, i keď to nekazí môj dojem z knihy a aj napriek tomu to bol pre mňa zážitok a určite ju odporúčam! 3,5*

lapagerie
20.06.2018

Příjemně strašidelné krátké povídky. Zaujaly mě dvě (Indiánská žena, Soudcův dům), ostatní byly slabší. Ale i tak prima mírně mrazivé čtení pro večer.

danny_21
05.03.2018

Soubor povídek ne z upírského prostředí, který jako celek trčí v průměru ( s čestnou výjimkou Soudcova domu a Indiánské ženy ) - 60 %

daza.dt
13.06.2017

Čekala jsem jsem více, ale nebyla jsem zklamaná

PeterSmith

Podivný případ doktora Jekylla a pana Hyda

Bram Stoker
irská, 1847 - 1912

všech 11 knih autora

Kniha Drakulův host a jiné povídky je v

Právě čtených1x
dalších seznamech2x