Drakulův host a jiné povídky

Bram Stoker se proslavil především svým upířím románem Dracula. Ve svých povídkách se představuje jako tvůrce křiklavého literárního strachu, barvitých kulis, dramatických střetů i nečekaných rozuzlení s ironickým nádechem. Jeho povídky se právem řadí ke klasice strašidelné literatury.

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/11820/drakuluv-host-a-jine-11820.jpg 3.588

Dracula's Guest and Other Weird Stories (1914)

Literatura světová, Horory
Vydáno:, Albatros (ČR)

Kniha Drakulův host a jiné povídky

Eicherik

Soubor povídek od autora proslulého románu Dracula. Některé mě zaujaly více a některé méně. Za nejlepší považuji povídky Draculův host a Indiánská žena. Kladně hodnotím i doslov, který je takovým zajímavě pojatým životopisem Brama Stokera.

rutto45
27.12.2018

Síce o niečo slabšie ako Drakula, ale myslím, že si to stále drží svoju úroveň.

Měňavka
06.11.2018

Kniha obsahuje čtyři povídky. První z nich je součást knihy Drákula, ale nebyla v ní uvedena. Podle mne tam ani nechyběla, v ději se nepřihodilo nic zvláštního. Druhá a třetí povídka byla naprosto dokonalá. Bylo to napínavé, konec překvapující a trochu morbidní. Čtvrtá povídka byla velice obsáhlá a pro mne bohužel nudná. Zbytečně dlouhé, nic se tam nedělo, zdlouhavé opakující se popisy (tato povídka byla samostatně vydána jako kniha pod názvem Hadí zámek).

Simona02
31.07.2018

Dlho som neotáľala a po tejto knižke poviedok z pera autora, ktorý napísal skvostného Draculu, som siahla krátko po tom, ako som prečítala spomínané dielo, ktoré ma nesmierne nadchlo. Čo sa týka poviedok a môjho pohľadu na ne, zo začiatku sa mi poviedky veľmi páčili, každá jedna mala niečo do seba a na konci prekvapila alebo pohoršila čitateľa. Avšak, to k hororovému žánru patrí. Taktiež štýl písania autora mi nesmierne sedí. Každopádne, tak ako to býva u väčšiny kníh, nájdu sa nejaké plusy a rovnako aj mínusy, ktoré treba spomenúť. V tomto prípade ma celkom sklamali posledné 4 poviedky, ktoré sa mi nečítali najľahšie a osobne ich pokladám za priemerné, i keď to nekazí môj dojem z knihy a aj napriek tomu to bol pre mňa zážitok a určite ju odporúčam! 3,5*

lapagerie
20.06.2018

Příjemně strašidelné krátké povídky. Zaujaly mě dvě (Indiánská žena, Soudcův dům), ostatní byly slabší. Ale i tak prima mírně mrazivé čtení pro večer.

danny_21
05.03.2018

Soubor povídek ne z upírského prostředí, který jako celek trčí v průměru ( s čestnou výjimkou Soudcova domu a Indiánské ženy ) - 60 %

daza.dt
13.06.2017

Čekala jsem jsem více, ale nebyla jsem zklamaná

PeterSmith
29.04.2017

Ušlo to :)

hellena1523
04.02.2017

Tahle sbírka povídek mě nijak zvlášť neoslovila. Stoker bez diskuse uměl psát, ale tohle mě moc nebavilo a většinou jsem dost přeskakovala.

key.maker
23.08.2016

Tento soubor autorových povídek vydala jeho manželka po jeho smrti. Kniha se mi celkově moc nelíbila. Ačkoliv se mi jeho Drákula líbí, tak jiné jeho povídky mě moc neoslovily. Jako oddechová četba dobré.

JiříM
19.08.2015

Tato kniha mě zaujala svým názvem, obsah již byl horší. Některé části se mi špatně četly, chyběla plynulost. Par povídek bylo dobrých a jedna povídka s názvem Indianská žena byla úplně nejlepší a obsahlý životopis Brama Stokera jsem vzdal. Kniha je jistě dobrá ale tento žánr nebude mým šálkem kavy.

jesuswlasac
09.01.2015

V knihe sa strieda lepší príbeh zo slabším. Chápem že žiadne dielo sa už asi Draculovi nevyrovná a preto aj hodnotenie iba 3 hviezdičky.
Pri mnohých "hororových" príbehoch mi až veľmi vadil šťastný koniec príbehu.
Najviac ma bavila poviedka Stará indiánka.

Verrrunka
04.04.2014

Soubor povídek, které vydala Stokerova manželka po jeho smrti. Kniha obsahuje povídky, které byly již dříve otišteny v anglických a amerických periodicích. Čtivé, ale zdaleka nedosahuje kvalit Drákuly.

Blekí
21.09.2013

Ze začátku jsem byla z knihy nadšená. Povídky mě bavily a u některé byly doopravdy strašidelné. Ovšem od druhé poloviny mě knížka přestávala bavit, poslední příběh jsem nakonec ani nedočetla.

Nuny
14.08.2013

Kniha mě nijak neoslovila. Je to oddychové čtení, když už není co.
Povídky někdy postrádají logiku, takže čtete a nepřemýšlíte. :)

hanapaimen
26.03.2013

Je to super čtení, zbožňuju podobné příběhy :)

undergrounds
16.03.2013

Mám túto knihu (v SK vydaní)... ako prvá poviedka je práve Draculov hosť a tá pekne naštartuje túto zbierku poviedok. Potom sa už môžete vydať na cestu príjemne strašidelnými príbehmi...

Brrita
13.03.2012

Přečetla jsem Draculu (ze kterého jsem pochopitelně byla nadšená - taková klasika..opravdový skvost...) a pak jsem našla tuto knihu s obalem, který zaváněl trochu humornější podobou, tak jsem si říkala, že by to mohlo být skvělé odlehčení ... ale místo toho jsem byla velmi zklamaná a přišlo mi to jako kniha pro děti (tedy hlavně stylem psaní ...).

Bram Stoker

Bram Stoker
irská, 1847 - 1912

všechny knihy autora

Kniha Drakulův host a jiné povídky je: