Drakulův host a jiné povídky

Bram Stoker se proslavil především svým upířím románem Dracula. Ve svých povídkách se představuje jako tvůrce křiklavého literárního strachu, barvitých kulis, dramatických střetů i nečekaných rozuzlení s ironickým nádechem. Jeho povídky se právem řadí ke klasice strašidelné literatury.

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11820/big_drakuluv-host-a-jine-povidky-5wK-11820.jpg 3.5101
Literatura světová, Horory

Vydáno: , Albatros (ČR)

Dracula's Guest and Other Weird Stories, 1914

Kniha Drakulův host a jiné povídky

TheRaven
22.08.2021

Tematicky celkem atraktivní povídky, nicméně zpracování už tak žhavé není a většinu příběhů sráží do přijatelně zábavného, ne však zapamatováníhodného průměru. Vyčnívá jinde mnohokrát otisknutý Soudcův dům či lstivě mstivá Indiánská žena (leč poslední větu bych nemilostně vypustil). Něco do sebe má i žertovné Cikánčino proroctví a příjemnou atmosférou oplývají také Zrádné písky, ale něco tomu zkrátka chybí.

Usire
26.01.2021

Vnímám to spíše jako doplněk k Draculovi. Některé povídky přesahují ostatní, ale vcelku kniha nenudí.

Eicherik
10.01.2019

Soubor povídek od autora proslulého románu Dracula. Některé mě zaujaly více a některé méně. Za nejlepší považuji povídky Draculův host a Indiánská žena. Kladně hodnotím i doslov, který je takovým zajímavě pojatým životopisem Brama Stokera.

rutto45
27.12.2018

Síce o niečo slabšie ako Drakula, ale myslím, že si to stále drží svoju úroveň.

Měňavka
06.11.2018

Kniha obsahuje čtyři povídky. První z nich je součást knihy Drákula, ale nebyla v ní uvedena. Podle mne tam ani nechyběla, v ději se nepřihodilo nic zvláštního. Druhá a třetí povídka byla naprosto dokonalá. Bylo to napínavé, konec překvapující a trochu morbidní. Čtvrtá povídka byla velice obsáhlá a pro mne bohužel nudná. Zbytečně dlouhé, nic se tam nedělo, zdlouhavé opakující se popisy (tato povídka byla samostatně vydána jako kniha pod názvem Hadí zámek).

Simona02
31.07.2018

Dlho som neotáľala a po tejto knižke poviedok z pera autora, ktorý napísal skvostného Draculu, som siahla krátko po tom, ako som prečítala spomínané dielo, ktoré ma nesmierne nadchlo. Čo sa týka poviedok a môjho pohľadu na ne, zo začiatku sa mi poviedky veľmi páčili, každá jedna mala niečo do seba a na konci prekvapila alebo pohoršila čitateľa. Avšak, to k hororovému žánru patrí. Taktiež štýl písania autora mi nesmierne sedí. Každopádne, tak ako to býva u väčšiny kníh, nájdu sa nejaké plusy a rovnako aj mínusy, ktoré treba spomenúť. V tomto prípade ma celkom sklamali posledné 4 poviedky, ktoré sa mi nečítali najľahšie a osobne ich pokladám za priemerné, i keď to nekazí môj dojem z knihy a aj napriek tomu to bol pre mňa zážitok a určite ju odporúčam! 3,5*

lapagerie
20.06.2018

Příjemně strašidelné krátké povídky. Zaujaly mě dvě (Indiánská žena, Soudcův dům), ostatní byly slabší. Ale i tak prima mírně mrazivé čtení pro večer.

danny_21
05.03.2018

Soubor povídek ne z upírského prostředí, který jako celek trčí v průměru ( s čestnou výjimkou Soudcova domu a Indiánské ženy ) - 60 %