Divocí koně

Po třicítce je Tom Lyon na začátku kariéry úspěsného filmového režiséra. V Newmarketu, srdci dostihového světa, natáčí příběh o smrti mladé manželky jednoho trenéra, k níž došlo před šestadvaceti lety - a nikdy se nevysvětlila. Byla to sebevražda nebo vražda? Ani Tomův scenárista, autor románu inspirovaného stejnou událostí, na to neodpověděl. Filmovým divákum však nelze předhodit neznámé příčiny, tím méně neznámého pachatele. Především proto začíná Tom pátrat, jak to tehdy bylo, jací byli smutní hrdinové dávného dramatu - a proč ti žijící nemají zájem na tom, aby se minulost oživila. Ke vsemu se na film lepí smůla, při exteriérech dOjde k atentátu, v novinách se objeví pomluvy, producenti hrozí zastavit přítok peněz. Tomova práce je v ohrožení. A brzy někdo zaútočí i na jeho život......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/1914/divoci-kone-1914.jpg 4.4222
Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Olympia

Wild Horses, 1994

Kniha Divocí koně

alekis

SPOILER
Moje rozečtené knížky rozčileně mávají stránkami a ty, co vězí ve čtečce, šustivě šeptají: co nám to děláš, odvrhlas nás, bídná zrádkyně! Jenže můj nový koníček - nový autor a jeho v krátké době zmáknuté tři knihy o koních, převálcoval ostatní čtenářská lákadla...
V každé ze tří přečtených detektivek Dicka Francise hráli důležitou roli koně, ale vraždili v nich lidé... Každá byla úplně jiná, všechny čtivé a zajímavé.
Divoké vikingské koně přivezou až z Norska a také mají svou drobnou úlohu v knize... Je tam toho ale mnohem víc! Skloubit příběh o dávné vraždě, dokonale popsat natáčení filmu, přihodit pár bodnutí nožem a jednu mrtvolu... To chce pana autora! A pan autor na to má!
Příčina, proč zemřela mladá žena před mnoha lety mi přišla trochu přitažená za vlasy. Ale jinak je ve všech ohledech tato kniha naprosto skvělá, moc se mi líbila. Pro začátek to myslím stačí. Vrátím se k opuštěným rozečteným... ale už mám v merku další koňské příběhy :-).

faba
16.11.2021

Audiokniha. Čte František Dočkal.
Dick Francis tak jak jej známe. Koně, dostihy, vůně sena, stáje, něco z minulosti, pár žen (tady trochu víc), něco "sexu" (kupodivu tady více) a samozřejmě "nedetektiv", který vše vyřeší ke své spokojenosti, ale ne ke spokojenosti čtenáře.
Tak by se daly hodnotit všechny Francisovky.

willy9203
23.10.2021

Jedna z nejlepších detektivek, které jsem měl v ruce. Krimizápletka je v pozadí vcelku nevinného příběhu natáčení filmu a to dělá to dílo dokonalým.

pavla67
25.09.2021

(audiokniha) dobre se to poslouchalo,libej se mi knizky od toho autora

Kakho-Oto
19.04.2021

První román od Dicka Francise, který jsem přečetl (více méně jen ze zvědavosti). Dobře se četl a jeho děj je opravdu poměrně zamotaný, rozuzlení bylo pro mě velmi překvapivé. Od tohoto autora si určitě přečtu i něco dalšího. Natáčení záhadného úmrtí, případně vraždy, po mnoha letech, které napomůže zjistit, jak se čin udál. Tohle má román Divocí koně společné s 22. případem majora Zemana (Tatranské pastorále). V obou případech (v románu i seriálu) se film natočí tak, že je pachatelem někdo jiný než ve skutečnosti.

Šárka345
08.09.2020

Skvěle zamotané, ale dobře čtivé :0)))

hana4834
06.09.2020

Zase skvělá kniha víc o filmarine než o koních ale to nevadí i tak super

BooksLoverAnn8
06.08.2020

Další skvělá kniha od Dicka Francise!
Kniha je čtivá a napínavá.
Určitě doporučuji!