Romeo, Julie a tma

Novela rozvíjí tragický příběh několikadenní lásky studenta a židovské dívky v dusné atmosféře Prahy za heydrichiády.

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29722/romeo-julie-a-tma-29722.JPG 4.32818
Novely, Literatura česká
Vydáno:, Práce

Kniha Romeo, Julie a tma

hana17.1.

Příběh jsem si naprosto zamilovala. Silný příběh ve velmi těžké době.

kralikova.Lú

Velice silný příběh plný strachu a lítosti.

raketackova

Zajímavá kniha, která ukazuje dobu 2. světové války z pohledu mladých lidí. Perfektně Vám ukáže nejen to, že je důležité si vážit věcí, které se nám zdají v dnešní době zcela obyčejné a normální, ale také to, že jsou naše starosti vlastně malicherné v porovnáním s hrůzami, které se v minulosti děly. Jen konec knihy mohl být trochu obsáhlejší.

Inny

Četla jsem před mnoha lety jako povinnou četbu a dodnes na ní vzpomínám jako na příběh co zaujmul a bavil mě číst. Mám rada knihy co ve mě zanechaji nejakou “stopu” a toto je jedna z nich.

OniDourou

Velice krásně napsaná knížka. Příběh inspirován Shakespearem a odehrávajíc se v době Heydrichiády, přičemž je to tak dobře napsaná, že se to strašně rychle čte.

TerkaLangoš199

Nikdy jsem nečetla Romea a Julii od Shakespeara, jelikož je to tak ohrané. Když jsem ale v knihobudce zahlédla tuhle knížku, vzpomněla jsem si na to, že jsme ji měli v doporučené četbě na gymplu. A tak, přestože jsem si nedokázala vybavit, o čem má kniha být, jsem knížečku nacpala do batohu a jela do školy - a to bylo sakra dobré rozhodnutí.
Přečetla jsem ji za dva dny cest v autobuse, hltala jsem myšlenkové proudy... S postavami se nešlo nesžít, s tou jejich láskou a osudem, (*!SPOILER!*) který je spojil a zas odloučil.
Asi už nemám slov, ale určitě doporučuji i lidem, jako jsem já, kteří úplně nehltají a nevyhledávají romantiku. Protože tohle je něco jiného - žádné milostné trojúhelníky, žádné spory mezi rody. Realita. ❤️

bookworm90

Útlá knížečka jeden příběh skrývá, název knihy s Shakespearem ji poutá, neboť i zde je mladá láska. Ovšem s dějem se rozdvojí, tady se odehrává za nacistické doby. Dívka na lavičce sedí, kde mladíka její krása uchvátí. Skryje ji před světem v pokoji, aby její hvězdu neviděli. Překoná jejich láska i toto období nebo je čeká smrt jako Romea a Julií v Shakespearovi ?

Knihomolová

Myslím, že v maturitním ročníku bych knihu přijala jaksi ... srdečněji. Bavil mne Otčenáškův jazyk i styl. Jen ten děj mne trochu nudil.