Romeo, Julie a tma

Novela rozvíjí tragický příběh několikadenní lásky studenta a židovské dívky v dusné atmosféře Prahy za heydrichiády.

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29722/romeo-julie-a-tma-29722.JPG 4.32378
Novely, Literatura česká
Vydáno:, Práce

Disinka

Prekrasny pribeh, strasne rada jsem se k teto knize zase po spouste let vratila...
Nemam rada pribehy o valce ale tento je tak zvlastne napsany az je krasny a smutny...

radkamysli

Nutí mě k zamyšlení.

An52imal
01.12.2017

Čekala jsem od této knihy více. Myslela jsem, že to bude úplně něco jiného než Romeo a Julie. Romeo, Julie a tma mi připadá jako Romeo a Julie akorát za jiné doby. Ani jedno mě nebavilo. Dávám 2* protože jsem v příběhu viděla alespoň náznak toho, že by mohl být děj zajímavý. Přečtu si tuto knihu za pár let znova a uvidím, třeba změním názor.

nickys
29.11.2017

Kniha mě vůbec nebavila a musela jsem se hodně přemáhat, abych ji nakonec dočetla, ale vzhledem k počtu stránek jsem to zvládla. Zajímavou pro mě začala být až, když mi k přečtení zbývalo cca 20 stran.

vivienna
28.11.2017

smutný příběh dvou mladých lidí v období války - další povinná četba, do které nebylo třeba nutit:-)

Placi
26.11.2017

Krásně napsaná kniha se smutným příběhem. Obyčejný projev lidskosti se promění v lásku dvou mladých lidí, kteří se potkají ve smutné době protektorátní Prahy. Potkat se jindy, možná by se jen minuli...

ferda16
22.11.2017

taky jsem si tuhle povinnou četbu užila a moc.

andrejci
17.11.2017

Nato že to byla povinna četba tak to bylo dobré.Knihy kde se píše o historii nesnáším ,ale tato me bavila.

Ája27
16.11.2017

Povinná četba přečtená dobrovolně. Mluví za vše. :)

marta14
14.11.2017

Tato kniha se mi nečekaně celkem líbila. Nebyla zas tak nudná, což mě překvapilo.

tinka99
22.10.2017

Na to, že to byla povinná četba, se mi kniha líbila...

Doemit
22.10.2017

Další z knih k maturitě. Příběh se mi líbil a byl moc napínavý, hlavně poslední stránky. Kniha není složitá na čtení už počtem stránek. Konec byl celkem očekávaný, ale to mi názor na knihu nemění, rozhodně doporučuji :)

led.zep
22.10.2017

Jsou knihy, které toho na pár stránkách řeknou o určité době víc, než veškerá literatura faktu a historické romány. Tohle je jedna z nich.

Francesca14
21.10.2017

Knížka byla čtivá, byly tam moc hezké popisy jak prostředí, tak pocitů a četlo se to rychle. Ale nemám ráda knížky z válečného období, vždycky na mě pak padne takový strach a úzkost a deprese... a celý ten příběh provázelo vědomí toho, že to špatně skončí. Takže mě to bavilo, ale nemůžu si nějak zvlášť oblíbit takhle smutnou knihu.

RenWinter
20.10.2017

Knihu jsem četla částečně kvůli škole a částečně z mé vůle, protože jsem po ní házela v knihovně očkem už delší dobu. Začátek byl trošičku zdlouhavější, ale nakonec jsem to přečetla za jedno odpoledno úplně v pohodě. Knížka je celkově super takže ji doporučuju.

Kačta
09.10.2017

Knihu jsem četla v rámci výběru k maturitě, takže vlastně povinně, ale naštěstí pro mě byla čtivá. Nakonec mě opravdu zajímalo, jak mladí milenci dopadnou.

kilometr
07.10.2017

Krásná kniha,kterou přečtete za dvě odpolední směny.90%.

Hathor89
02.10.2017

Kniha mne minula během školních let, tak jsem se k ní vrátila na doporučení okolí. Začátek mi přišel nijaký a přemýšlela jsem, co na TÉ knížce všichni mají. Pak mne pohltila a přečetla jsem ji jedním dechem. Teď už vím, že si TU knihu přečtu někdy znovu. Krásný, i když smutný příběh. Strach, z nacistů, z kolaborantů, ze smrti, o rodinu, o lásku, všude jen strach. Tma, ve které se objeví paprsek světla. Heydrichiáda pohledem lásky. Tolik myšlenek dospívajícího člověka, které bohužel nikdy nedostanou příležitost získat odpovědi. Pár stránek novely mi dalo skutečně mnoho. Především otázku: co můžu udělat, když …

Kacenka_B
16.09.2017

Výborná kniha, která mě ihned pohltila. Jsem veliký fanoušek 2.sv.v. a tím pádem jsem knihu přečetla během chvilky. Nejvíce mě dostal konec tohoto příběhu. Byl zvláštně napsaný, avšak ze závěru jste ihned vycítili, jak vše tragicky dopadlo.

Kassiopeia
12.09.2017

Krásná a smutná kniha. Smekám před panem Otčenáškem.

Xena011
03.09.2017

Krásný a zároveň smutný příběh na pozadí druhé světové války. I film je velmi zdařilý.

čtenářka4
01.09.2017

Nádherný, romantický a smutný příběh, který vás za tak malou chvíli vtáhne do temné doby 2. světové války, nacismu, doby strachu, temna a nejistoty. Popisy myšlenek a pocitů jsou tak opravdové, že to vše zažívá i čtenář. Taková lehkost psaní a přitom tak naléhavé téma. Romeo, Julie a tma je kniha, kterou přečtete na jediný nádech a zbyde po ní silný emoční zážitek a stejně jako Pavel přemýšlíte, jak žít dál a máte pocit, že to byl vše jen krásný sen, ze kterého jste se probudili a zbylo jen prázdno.

JointlieKat94
08.08.2017

No, vlastně ani nevím, co říct. Knihu jsem pořídila díky Knižní výzvě. Nejdřív jsem přečetla pár stran, moc mě nechytla, no dnes jsem jí za pár hodin přečetla. Občas jsem se ztrácela v ději, ale knihy z válečného období mám ráda. Občas pro mě byla nesrozumitelná, přitom jsem se od toho ale nemohla odtrhnout. Mám z ní tedy smíšené pocity.

vendysantos
08.08.2017

Krásný a dojemný příběh se smutným koncem. Taková holt byla doba. Doba temna.

machelka
05.08.2017

Česká klasika, kterou si v budoucnu určitě ještě několikrát přečtu.

AnnaNicholaos
04.08.2017

Láska Pavla a židovky Ester v dusivém prostředí heydrichovské Prahy. Smutný příběh s předvídatelným koncem.

Aveli
01.08.2017

Velmi emotivní a zajímavě napsaná kniha. Krása číst. Příběh velmi realisticky, ale zároveň zajímavě popisuje období heydrichiády. Na situaci Ester a Pavla jsou
dobře vidět poměry tehdejší doby. Rozhodně doporučuji.

Andrea81
30.07.2017

Smekám klobouk před panem Otčenáškem, který dokázal do pár stránek "vtěsnat" takový děj, tolik pocitů, tragických osudů ...

bethulda
29.07.2017

Kniha je napsaná pro mě nezvyklým stylem, což vůbec nevadilo, přidávalo jí to na opravdovosti a dokonale vyvolávalo tísnivou atmosféru příběhu. Naprosto doporučuji!

jelad
28.07.2017

Kontrast nevinné lásky a bezcitné totality v tragickém příběhu o Pavlovi a Ester, jež navěky spojila a současně navždy oddělila zloba a strach heydrichiády.
Retrospektivní pohled Pavla na události června 1942 – na komorní hru o jednom aktéru a režiséru - sjednocující se v jediný element – strach. Panika pramenící z ohrožení života svého a blízkých – boj o přežití Ester – židovské dívky, která se utopila v lidské zbabělosti a sobeckosti. Ester, kterou před nacistickým zlem nemohla uchránit ani Pavlova odvaha – mnohdy slepě naivní vedoucí k sebezkáze, avšak upřímná a silná.

"Táta mě varoval před lidmi, kteří litují. "