Silnější než slova

Silnější než slova https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136078/silnejsi-nez-slova-136078.jpg 4 174 21

Kdo je tajemný muž, který si říká Jack Sawyer a znenadání se objevil na ranči, kde žije mladá vdova Anna se svým synkem Davidem a tchánem Corbettem? Opatrné, zvolna se rodící přátelství přechází v lásku, avšak stíny z Jackovy minulosti i nebezpečí hrozící rodině hluché Anny mohou zničit naději na šťastnou budoucnost.

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)

Unspeakable , 1998

Evkaha
14.09.2023 4 z 5

Trošku větší krvák, nechybí milostná zápletka. Zvláštnost této knihy je hluchá hlavní hrdinka.

cukrovka
11.04.2023 5 z 5

Další zajímavý příběh od mojí oblíbené autorky. Vždy dokáže skvěle nakombinovat romantiku a napětí.

petraj30
22.07.2022 4 z 5

Byla jsem velmi překvapena, jaký to byl zážitek. Překvapující a místy nechutný.
Četlo se to velice pěkně. S postižením, jaké měla hlavní hrdinka jsem se ještě při četbě nesetkala. Bylo to velice zajímavé. Na Jackův příběh jsem si musela hodně dlouho počkat, ale začala jsem tušit, kam to bude směřovat. Velice se mi líbilo jejich postupné poznávání i Annin malý vychytralý syn a všichni obyvatelé s různými problémy z malého městečka.
Zase jednou pořádný kus dobré krimi, i když té krve bylo trochu moc. Jednou mi to k přečtení stačilo, ale na tuto knihu rozhodně jen tak nezapomenu.

Laf
11.10.2021 3 z 5

Od autorky už jsem četla lepší. Kniha není špatná. Příběh je poutavý, nechybí ani zvraty. Místy to byl docela krvák, tím teda autorka nešetřila. A líbilo se mi, že jako hlavní postavu zvolila hluchou ženu. Celkovému příběhu to dodalo šmrnc. Ale na druhou stranu mi děj přišel takový zdlouhavý, i když za tu dobu se tam toho hodně událo :)

smardice
20.03.2021 5 z 5

Další nádherný romantický příběh s drsnou detektivní zápletkou. Paráda!

georginaa
22.01.2021 5 z 5

Musím říct, že tento příběh mě nesmírně bavil. I když Anna byla neslyšící, líbilo se mi jak vychovává malého Davida a jak Jack i přes všechny problémy co se naskytují, k nim nalezne cestu a zamiluje se.

alekis
17.10.2020 5 z 5

Upeč dort podle Sandry Brown, není to těžké když víš, jak na to :-)!
Vraž do toho pár ničemů, co se neštítí ale vůbec ničeho. Pak mladou vdovu se synečkem, neslyšící, a jejího obětavého ctihodného tchána. Šerifa sympaťáka na penzi, co mu nedává spát starý případ mrtvé dívky lehkých mravů. Přidej jednu z hlavních ingrediencí: tajemného muže, přicházejícího odnikud... A drobného mizeru, co si myslí, že to má pevně v rukou - houby, houby, zlatá rybko! Městečko. Lidičky z městečka. Jeden ranč, pastviny, ploty, řeku, pár krav a koní... a jedno pořádné tornádo.
Co ještě..? Jéje, ještě hodně věcí je potřeba, ale hlavní je koření! Hrst vzájemných sympatií mezi roztomilým klučíkem a dospělým mužem. Velikou lžíci zamilovanosti, která se vyvíjí potichoučku, polehoučku... a nezapomeň špetku postelového mazlení, která celému dílu dodá šmrnc a grády.
A pak, když zbývá dortu už jen poslední kousek, zjistíš, že vrah... Vím, že to nesmím prozradit, byl by to SPOILER :-))! Jako kdyby většina anotací a XXL komentářů nebyly SPOILERY :-))! Haha!
No prostě, věřte mi to, nebo ne, vrah je samozřejmě, jako vždycky, zahradník!

Haduwig
24.03.2020 3 z 5

Bohužel to má Sandra jen za tři, protože je to od ní průměrný příběh, který se docela táhne - řekla bych, že jej zpomaluje hlavně ona dávná vražda, a také si nejsem úplně jistá, zda autorka věděla, jak uchopit Anninu postavu a její hluchotu. Popisuje jí jako velmi sečtělou a chytrou ženu, ale zároveň jí Jack musí neustále nějaké výrazy a obraty vysvětlovat. Oddychovka dobrá, ale Sandra to umí i mnohem lépe (třeba V šachu nebo Reportér).

jinbr
22.12.2019 3 z 5

Tahle kniha na mě působila tak trochu zvláštně, jako by nesourodě. Pořád mě ta dějová linka přišla taková rozházená, neuspořádaná, byť se tam objevovaly stejné osoby. Že Jack nebude to, co se dělal, či o sobě neříkal, bylo jasné, ale stejně. Rozhodně to nepatří k Sandřiným lepším kouskům.

ElleNora
02.07.2019 4 z 5

Jsem ráda, že se autorka rozhodla popasovat i s životem hluché ženy. Je úžasné, kolik lidí dokáže přitahovat člověk i bez slov. Lidé si začnou mnohem víc vážit ticha.

Luciska13
31.05.2019 3 z 5

Za mě to byla jedna ze slabších knih autorky. Ano, četla jsem ji jedním dechem od začátku až do konce, ale na můj vkus bylo prolito až moc krve a situace jako třeba znásilnění byly až příliš časté a příliš barvitě popsané.

EvikU.
06.04.2017 5 z 5

Další super kniha od Sandry. Moc hezké a povedené. Konec knížky byl hodně drsný. Napětí rozhodně nechybělo.

akdar72
05.12.2016 5 z 5

Krásné až do konce. Sandra Brown píše skvěle. Detektivka, romantika, psychologie....

moudivlacek
03.12.2016 4 z 5

Opětovně další skvělý příběh. Sice rychle budete tušit, co jsou hlavní hrdinové zač, kdo je dobrý a kdo zlý, přesto nechybí i moment překvapení. A kde nejlépe, než na konci. Jen škoda, že tam na konci není doslov, jak to skončilo až do konce.
Také svět neslyšících vám přiblíží hlavní hrdinka i jejich vyřazení ze společnosti, i když dnes, doufám, je to již lepší.

amysa
02.07.2016 4 z 5

Detektivka s romantikou v jednom, tak jak to umí právě Sandra! Bavilo mě nejen to napětí, ale i rodinné a mezilidské vztahy a vůbec mi nevadila předvídatelnost příběhu. Na závěr mě i tak čekalo překvapení v podobě rozuzlení celého příběhu, které jsem tedy neodhadla ani náhodou...
Ještě nemám přečtené všechny knížky autorky, ale z toho co jsem zatím přečetla, tak mohu její romány jedině doporučit, pro mne jsou zkrátka zárukou dobrého čtení.

TaLu
17.07.2015 4 z 5

Zajímavá zápletka. Kniha, ve které je nejen romantika, ale také napětí. Na autorku až nezvykle a překvapivě "drsný" děj. Dobře jsem se bavila.

stefi61
24.09.2014 5 z 5

Sandra nezklamala. Jedna z nejlepších knížek co jsem od ní četla. Konec mohl být trochu rozvinutý. Doporučuji

Evaevelína
17.02.2013 4 z 5

mě knížka sedla, strašně mě bavil David a jeho dětské názory. Jsem ráda že jsem četla knihu kde je i nějaký hendikep,který nebrání v lásce..ba naopak přidalo tomu šmrnc. Jinak přestřelek a mrtvých je tam opravdu dost..

kika 13
06.11.2012 3 z 5

Děj se prolíná se současností a s minulostí.Pěkné čtení.

Ulrika
04.11.2012 5 z 5

Musím s tebou souhlasit janino:-) Také jsem už přečetla od Sandry B. řadu knih, ale v žádné nebylo tolik padouchů a tolik mrtvol, ale i tak se mi příběh velmi líbil

Sandra Brown
americká, 1948
2016  87%Skryté zlo
2017  82%Pomsta
2018  77%Podraz
2007  85%Mrazivý chlad
2008  89%Skandál

Kniha Silnější než slova je v