Na jménu nezáleží

Na jménu nezáleží https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/503692/bmid_na-jmenu-nezalezi-rlx-503692.jpg 4 55 17

Harry se v devíti letech stane zlodějem, aby pomohl své nemocné matce udržet střechu nad hlavou. Po její smrti se přestěhuje do Chicaga, kde pokračuje v loupežích. Neustálé střídání identit mu vyhovuje, protože se nechce na nikoho vázat. Dokud ale nepotká Mirandu. Co bude muset podstoupit, aby získal něco cennějšího než vše, co kdy ukradl?... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Alpress

Nightwork

Markéta4321
17.02.2024 5 z 5

Po delší době opět kniha od Nory. Sáhla jsem po ní náhodně, aniž bych si přečetla o čem bude. A milé mě překvapila. Zas jednou kniha bez kouzel, čarodějů a nadpřirozených věcí. Když tedy nepočítám Mags a její vykládání karet. :)
Knížka se (jako většina knih od Nory) četla snadno, děj rychle plynul. Doporučuji.

Evkaha
11.01.2024 5 z 5

Autorka nezklamala, pohodová kniha se super zápletkou co se četla skoro sama.

pip11
08.11.2023 5 z 5

Děj se odvíjí plynule a v poklidném tempu, ale určitě není nudný. Hrdina mi dost připomínal skvělého Arsèna Lupina, byli si tak podobní... V některých fázích jsem sice měla pocit, že hvězdu uberu, ale vše bylo vynahrazeno o pár stránek dále. Líbilo se mi to, kniha měla své kouzlo vycházející zejména z Harryho povahy, prostě nešlo si ho neoblíbit.

Kudík
21.10.2023 4 z 5

(SPOILER) Harry Booth byl již od dětství zloděj s charakterem. Měl svá "pravidla", a to první, které jej nejvíce provázelo, bylo nebuď chamtivý. 1/3 knihy se týká jeho dětství s nemocnou maminkou a lehce trhlou tetou, kdy začal v rámci udržení rodinného rozpočtu, hlavně úhradou účtů z nemocnic a hypotéky, se svým podnikáním. K tomu všemu měl fotografickou paměť, neuvěřitelně čistotné sklony a přirozený cit pro vaření. Celý titul plyne pozvolně a až do bezmála samého závěru bez zásadnější akce (nepočítaje různé krádeže a vloupačky). Mirandy mi bylo při jejich telefonickém rozhovoru líto, ale měla pravdu.... oba byli moc mladí a těžko říci, zda by to vydrželo. Nyní to bylo více než ověřené a výklad Dauphine se zajímavě naplnil. Další postavy, které stojí (i opakovaně) za zmínku jsou teta Mags se svými účesy a láskou k ml. sestře, kolega a vzor Sebastien, barmanka Dauphine se šikovným padělatelským bratrancem Jacquesem a hlavně Miranda a její otec, profesor Bennet Emerson. Možná bych pár stránek ubrala a přidala více akce, ale pro čtenáře Nory nebude kniha zklamáním.

lenkavildomcova
19.07.2023 5 z 5

Skvělá kniha. Podle anotace bych ji nikdy nevybrala, ale dle doporučení ostatních čtenářů jsem si ji přečetla a nelituji. Fakt super.

Alena1957
04.04.2023 4 z 5

Takový příběh bych od Nory Roberts nepředpokládala, ale hlavní hrdina byl sympatický a kniha se dobře četla.

AnnaL.
31.03.2023 3 z 5

(SPOILER) Když jsem sáhla po nové knize od Nory Roberts, počítala jsem s oddechovkou. Přijemně mě ale překvapila. Moc mě bavilo prvních 200 stran. Líbilo se mi, že je v popředí hrdina. Provází nám svým dětstvím a loupežemi atd. Teď jsem na straně 350 a nečte se to tak dobře jako prvních 250 stran. Konec bude snad lepší :-)

raty
27.02.2023 4 z 5

Moc pěkná romantická zlodějská pohádka.

Trochu jsem se bála podobnosti s jinými staršími autorčinými knihami s tématikou "hodný zloděj", ale zbytečně. Příjemné a nekomplikované čtení. Klaďáci jsou tak dokonalí, jak jen to jde a dobro nad zlem zvítězí.

Maky806
18.02.2023 5 z 5

Úžasná Nora jako vždy. Má opravdu talent, u jejich knížek se člověk nenudí.

Kešu1981
04.02.2023 4 z 5

Obdivuji Noru Roberts... její knihy jsou jistota, že si příběh užijete. A příběh Harryho, který se stal zlodějem, mě vážně dostal. Tak neskutečně čtivý příběh, psán a takovou lehkostí, s citem pro romantiku, ale i s citem pro napětí, aniž by v příběhu bylo použito násilí a zbraní...a já to prostě hltala do poslední věty a fandila mu... vždyť on mi ukradl kus srdce! :o) a vidíte tu podobnost s Roarkem?

ikul
23.01.2023 5 z 5

Pěkná zlodějská romance. Kniha měla spád, vůbec jsem se nenudila.

SumýšIrena
04.01.2023 3 z 5

Kniha mě moc nezaujala. Teprve posledních 50 stran mělo spád. Hlavní hrdina pro mě byl těžko uvěřitelný.

lucie3944
21.12.2022 5 z 5

Pro mě je to návrat k začátkům. Noru čtu dobře 30let a v poslední době jsem ji zanedbávala. Takže jsem čtení neskutečně užila. Plynulo to, těšila jsem se, jak to bude dál, je to dobře přeložené... Všichni ví, jak to dopadne, ale cesta k cíli - to je pro mě zážitek. Vím, že to není veledílo, ale po některých knihách přečtených v poslední době, pro mě prakticky ano.

georginaa
21.12.2022 4 z 5

Bylo to pro mě překvapující, úplně jiný příběh než jsem vůbec čekala. Od Nory mám přes 200 knih a stále mě v dalších příbězích překvapí něčím novým, jiným způsobem vyprávění, prostě se to odlišuje od toho co již znám a to je to překvapující. Příběh byl rozdělen na tři části, u první jsem byla fakt moc smutná, zasáhlo mě to, že jsem nevěřila, že tu knihu vůbec dočtu. U druhé části hledání sama sebe, cestování a rozhled skoro po celém světě, už bylo o něco veselejší. Třetí část byla ta nejskvělejší, jak dopadnout padoucha a konečně ze sebe sundat to tajemství a konečně se zamilovat bez žádných výčitek. Jen mě mrzí, že Miranda psala knihu o zloději a zároveň kuchaři, jen se autorka nezmínila na konci, jak tato kniha dopadla, zda se stala tak úspěšná.

Arsi
30.11.2022 5 z 5

Jako téměř všechny knihy od Roberts i tato byla moc pěkná. Čtení jsem si užila.

martineknatasa
15.11.2022 5 z 5

Knihy od Nory R. se mi líbí. Ani tato mne nezklamala. I mě se závěr knihy zdál trochu ošizený. Ale celkový dojem za 5*. Těším se na další knihu.

biki
13.11.2022 4 z 5

Těm z nás, které čteme knihy N.R. už po řadu let, je hlavní zápletka knihy dost povědomá (a u Nory to není poprvé). Naštěstí je opět schopna ji osvěžit několika novými nápady a prvky, takže to autorce mohu odpustit. Navíc se kniha jako obvykle velmi dobře čte, hlavní hrdinové a jejich přátelé jsou velmi sympatičtí, hlavní padouch jak jinak než odpudivý. Jen bych v knize přivítala trochu víc napětí, přinejmenším při té závěrečné akci.

Nora Roberts
americká, 1950
2000  86%Smrtící nahota
1997  89%Nebe mé lásky
2000  87%Past na dobrodruha
1997  86%Zrozená z ohně
2011  82%Kouzlo okamžiku

Kniha Na jménu nezáleží je v