Bajky barda Beedleho

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

„Pohádky, které Hermioně i Harry Potterovi doporučil Albus Brumbál. Zná každé kouzelnické dítě. Nyní v novém hábitě!“ Sbírka pěti kouzelnických pohádek spjatých se slavnou sérií příběhů čarodějnického učně Harryho Pottera. Který správný kouzelník by je neznal? Prastaré pohádky, které pro kouzelnou společnost sesbíral a uspořádal bard Beedle. Pohádky, které jsou každému kouzelnickému dítěti čteny na dobrou noc. Pohádky, které Hermioně odkázal Albus Brumbál. A také pohádky, které si Harry Potter málem přečetl příliš pozdě – právě v nich totiž objevil důležitou informaci, která mu nakonec zachránila život v boji tváří v tvář nejstrašnějšímu černokněžníkovi všech dob – lordu Voldemortovi....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/340830/big_bajky-barda-beedleho-SdL-340830.jpg 4.24810
Série:

Harry Potter (doplňkové publikace)


Žánr:
Literatura světová, Pro děti a mládež, Pohádky

Vydáno: , Albatros (ČR)
Originální název:

The Tales of Beedle the Bard, 2008


více info...
Nahrávám...

Komentáře (646)

Kniha Bajky barda Beedleho

pazdy15
14. března

Krásné vzpomínky a návrat do světa kouzel :) Moc jsem se bavil, smál, poučil se. Je to bezvadná knížka! Fantazii jako J.K.R. můžeme jen závidět.

hippiesak
13. března

Velmi milé bajky z kouzelnického světa doplněná velmi zajímavými myšlenkami Albuse Brumbála :) Knížka je útlá, čas čtení cca 1 hodina, ale bavilo mě to :)


Luciluc
01. března

(+ SPOILER) Takovouhle čtenářskou jednohubku ze světa čar a kouzel jsem momentálně potřebovala. Kniha obsahuje pět příběhů a ke každému z nich poznámky Albuse Brumbála. Nejvíce se mi líbil Příběh tří bratří, ale když pominu tuto nejznámější bajku, oslovila mě Fontána příznivé sudby.
"Všichni čtyři pak prožili dlouhý a šťastný život a nikdo z nich nevěděl ani netušil, že voda fontány nemá žádné zázračné schopnosti."
Další příběhy dle sestupné oblíbenosti jsou: Mágovo chlupaté srdce, Králice Alice a chechtavý pařez, Čaroděj a skákající hrnec. V knize jsou hezké "minimalistické" ilustrace. Je to čtivá oddechovka, kterou doporučuji každému fanouškovi knih J.K.Rowlingové.

bárbra13
16. února

Prostě srdcovka!

Predator3313
11. února

Jako doplnění podvědomí o světě HP to není špatné. Nicméně bajky mi přišly opravdu extra krátké. Kdyby nebylo komentářů od Brumbála, tak samotné bajky jsou čtení na několik desítek minut.
Takže nebylo to špatné, ale trochu jsem doufal ve víc. Hlavně příběh 3 bratří, který je důležitý pro děj knih a filmů jsem doufal, že bude trochu rozvedený.

ArkAngel
31. ledna

Přestože jsou bajky psané Rowlingovou zajímavé, pochopitelně se nemůžou rovnat starým evropských příběhům s dlouholetou tradicí, byť se jejich dřívější drastičnosti snaží autorka přiblížit. Svým způsobem je škoda, že polovinu díla tvoří Brumbálovy poznámky, protože bych si kouzelnických příběhů přečetl více, ale i ony pomáhají dokreslit onen magický svět, který mají všichni fanoušci Harryho Pottera rádi.

LuckaDea
20. ledna

Skvělé kouzelnické/kouzelné pohádky, které v sobě skrývají moudra a poučení. Za každou pohádkou je i komentář Albuse Brumbála. Tato kniha nesmí chybět ve sbírce žádného fanouška Harryho Pottera.

cucik14
18. ledna

Určitě doporučuji pro milovníky HP :) Pohádky jsou zajímavé a i komentáře Albuse Brumbál za každou z nich stojí za to.

1 ...