EmillyT EmillyT komentáře u knih

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Krásné pohodové čtení plné romantiky. Jedná se o příjemnou oddychovku, kterou přečtete během chvilky. Děj je snadno předvídatelný, ale to mi u tohohle žánru vůbec nevadí. Je to prostě taková pohádka pro dospělé.

13.06.2021 4 z 5

Historie včel Historie včel Maja Lunde

Dle hodnocení jsem čekala mnohem lepší čtení. Kniha mě příliš nebavila. Jednotlivé dějové linky se velmi rychle střídají a zaujala mě pouze linka z budoucnosti o Tao. O včelách jsem se toho z této knihy příliš nedozvěděla, příběhy jsou hlavně zaměřeny na rodinné vztahy hlavních postav Williama, George a Tao.

12.06.2021 2 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Pohodový odpočinkový příběh na deštivé odpoledne pod dekou. Děj příběhu i chování postav jsou sice snadno předvídatelné, ale to mi vůbec nevadilo. Kniha se hezky četla a romantický příběh příjemně dokreslovala atmosféra Kodaně, která přímo láká k její návštěvě.

27.05.2021 4 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Téma knihy mi přišlo velmi zajímavé a s chutí jsem se pustila do čtení. Knihy od paní Mornštajnové jsou pro mě sázkou na jistotu a ani tato nezklamala. Příběh je velmi smutný a jen představa, že vše mohlo v roce 1989 dopadnout úplně jinak, je děsivá. Při čtení jsem si představovala, jak odlišné by byly osudy hlavních postav, kdyby autorka nepsala distopii, ale o skutečném výsledku sametové revoluce. Maja mi byla od začátku sympatická, avšak smýšlení Magdy se těžko chápalo, i když vzhledem k prostředí,kde vyrostla, jsem ho nedokázala úplně odsuzovat. Z mého pohledu pouze věřila myšlenkám a ideálům, které jí od dětství vštěpovali. Závěr příběhu mě nepřekvapil. A rozhodně nesouhlasím s názory, že v knize není jediná pozitivní myšlenka. Bohužel smutná doba přináší smutné příběhy. Určitě budu nad námětem této knihy ještě nějakou dobu přemýšlet.

25.05.2021 5 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Zajímavý námět, ale bohužel kniha pro mě byla zklamáním. Asi jsem měla příliš velká očekávání. Přišlo mi, že spousta věcí je pouze naznačena, ale nic nebylo pořádně vysvětleno. Vůbec jsem se do knihy nemohla začíst a příběh začal mít spád až pár stránek před koncem. Otevřený konec mě jen utvrdil v tom, že se mi kniha příliš nelíbila. Zatím nejsem ani rozhodnutá zda chci číst pokračování.

16.05.2021 2 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Kniha je velmi čtivá a poutavým způsobem provede čtenáře stěžejními událostmi 20. století. Postavy i děj příběhu jsou velmi realistické. Líbí se mi styl, jakým paní Mornštajnová píše.

18.04.2021 5 z 5

Ukradený polibek Ukradený polibek L. J. Shen

Od samého začátku mi tento příběh připomínal Krásku a zvíře. Kniha se velmi hezky četla a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Hezké odpočinkové čtení.

07.04.2021 4 z 5

Vtipné podaní významných českých historických událostí, ale úplně mi nesedl "jazyk", kterým je tato mini knížka napsaná.

06.04.2021 3 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Velmi silný a smutný příběh, který jsem přečetla jedním dechem. Kniha je napsána poutavým a poměrně stručným stylem bez zdlouhavých popisů a přesto je v ní obsaženo vše, co čtenář potřebuje vědět a nevytváří prostor pro další otázky.

03.04.2021 5 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Kniha vypráví velmi dojemný a romantický příběh a moc se mi líbila. Obě dějové linie jsou moc povedené, ale příběh Stelly a Dana se mi líbil víc a nutil mě neustále pokračovat ve čtení, abych zjistila, co se jim stalo, a proč se jejich cesty rozdělily.

13.03.2021 5 z 5

Egypťan Sinuhet Egypťan Sinuhet Mika Waltari

Jedna z mých oblíbených knih. Jsem ráda, že jsem se k ní díky čtenářské výzvě pro rok 2021 měla příležitost opět vrátit. Příběh je velmi poutavý a čtivý, když jsem ho dočetla, opět mi bylo líto, že již končí. Čtenář v knize nalezne spoustu zajímavých a moudrých myšlenek. Už teď se těším, až se k této knize zase jednou vrátím.

11.03.2021 5 z 5

Doktoři Doktoři Erich Segal

Nádherná kniha, kterou jsem četla už kdysi před lety a nyní jsem se k ní vrátila v rámci čtenářské výzvy. Příběh je natolik poutavý, že na konci člověk lituje, že už je konec. Jednotlivé postavy jsou skvěle vykresleny a jejich osudy skládají milý čtivý příběh.

05.02.2021 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Průměrná oddechovka na deštivé odpoledne. Čekala jsem víc zábavných situací, ale byla jsem trochu zklamaná. Na filmovou podobu jsem zvědavá hlavně kvůli dobrému obsazení.

28.01.2021 3 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Krásné čtení ve stylu Jane Austenové. Moc se mi líbilo prostředí viktoriánského Londýna i vykreslení postav. Děj nemá hluchá místa a nemohla jsem se od čtení odtrhnout.

27.01.2021 5 z 5

Nikdo není doma Nikdo není doma Tim Weaver

Velmi mě zaujal nápad T. Weavera nechat zmizet celou vesnici. Do děje pěkně zapadl i starý zločin z L.A. Jen závěr by snesl pár stránek navíc, měla jsem pocit, že autor závěr zbytečně zestručnil a zkrátil. Už se moc těším až vyjde 11.díl.

22.01.2021 4 z 5

Žena mého života Žena mého života Tim Weaver

Přečteno jedním dechem za víkend a jako vždy skvělé. Líbilo se mi, že tentokrát byl příběh zaměřený na Davida a jeho soukromý život.

17.01.2021 4 z 5

Muž bez minulosti Muž bez minulosti Tim Weaver

Opět jsem z příběhu D. Rakera nadšená. Skvělé čtení jako obvykle. Autor tentokrát zvolil velmi netradiční prostředí a téma příběhu.

15.01.2021 4 z 5

Zlomené srdce Zlomené srdce Tim Weaver

Napínavé a čtivé jako všechny knihy T. Weavera. Jen mi přijde, že případ od případu je překombinovanější a překombinovanější, ale možná je to i tím, že čtu celou sérii postupně a neprokládám to jinými knihami.

10.01.2021 4 z 5

Němé oběti Němé oběti Tim Weaver

Stejně jako většina předchozích dílů byl příběh velmi napínavý a čtivý. Na pravé rozuzlení si člověk musí počkat téměř na konec příběhu, protože knihy T. Weavera jsou prostě nepředvídatelné. D. Raker postupně díl od dílu ztrácí čím dál více pud sebezáchovy a příliš se spoléhá na svůj šestý smysl a instinkt, což mi chvílemi začalo být trochu protivné, ale jinak super kniha.

05.01.2021 4 z 5

Bez slitování Bez slitování Tim Weaver

O něco slabší děj než předchozí díly, ale pořád stejně napínavé. Příběh je jedna velká lež za druhou, až mi to místy přišlo zbytečně překombinované.

03.01.2021 3 z 5