EmillyT EmillyT komentáře u knih

Posel slunce Posel slunce Wilbur Smith

Z knihy jsem poměrně zklamaná. První část, která se věnuje archeologickému hledání pozůstatků Měsíčního města, se mi líbila. Bohužel druhá část, o tom co předcházelo znučení města Opet (Měsíční město) mi přišla velmi zdlouhavá a nezáživná. Dočteno, abych splnila poslední téma Čtenářské výzvy 2020.

13.12.2020 2 z 5

Ztracený Ztracený Tim Weaver

V porovnání s předchozími díly mi u této knihy trvalo o něco déle, než jsem se pořádně začetla. Celkově mi příběh přišel o něco méně napínavý. Ale co ten konec?! Musím ihned sáhnout po dalším dílu.

09.12.2020 3 z 5

Údolí mrtvých Údolí mrtvých Tim Weaver

Druhý díl D. Rakera nezklamal a byl stejně napínavý a čtivý jako ten první. Od knihy jsem se nemohla vůbec odtrhnout. Z popisu Údolí Mrtvých mě mrazilo v zádecha, úplně jsem si představila, že bych se tam sama nechtěla pohybovat ve dne, natož v noci. Velmi oceňuji, že děj i závěr nejsou příliš předvídatelné.

06.12.2020 4 z 5

Hon na mrtvého Hon na mrtvého Tim Weaver

Dlouho jsem Tima Weavera odkládala bez povšimnutí stranou. A jak jsem zjistila, byla to velká chyba. Knihu jsem přečetla jedním dechem. Příběh je velmi napínavý s překvapivým vývojem. Okamžitě jsem si oblíbila postavu Davida Rakera. Knihu určitě doporučuji.

01.12.2020 4 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

Příjemná romanťárna s bláznivým sdílením jedné postele, která se moc pěkně četla a zpříjemnila mi podzimní večer.

23.11.2020 4 z 5

Poslední místo, kam se podíváš Poslední místo, kam se podíváš Kristen Lepionka

Z počátku mě kniha příliš nebavila, ale to se rychle změnilo. Jedná se o velmi napínavou detektivku a překvapilo mě, jakým směrem se příběh vyvinul.

22.11.2020 4 z 5

Podolí Podolí Jonáš Zbořil

Přečteno pro splnění posledního chybějícího tématu Čtenářské výzvy 2020. Nemám tento žánr ráda a jednotlivé básně se mi nelíbily ani mě ničím nezaujaly.

04.11.2020 1 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

První případ Josie Quinn se mi moc líbil. Po dlouhé době detektivka, jejíž závěr čtenář opravdu nečeká. Příběh si po celou dobu udržuje svižné tempo. Už se moc těším na další díl z této série.

04.11.2020 4 z 5

Dívky ve vodě Dívky ve vodě Victoria Jenkins

Za mě průměrná lehce předvídatelná detektivka. Kniha se čte dobře, ale chyběl mi nějaký napínavý zvrat.

29.10.2020 3 z 5

Podzim, na který nezapomenu Podzim, na který nezapomenu Robin Constantine

Prima oddechová romantika. ????

17.10.2020 3 z 5

Dopis Dopis Kathryn Hughes

Kniha se moc hezky čte, příběh je velmi poutavý. Líbilo se mi střídání dějových linek, které do sebe skvěle zapadaly.

11.10.2020 4 z 5

Tučné úterý Tučné úterý Sandra Brown

K přečtení této knihy jsem se dostala díky Čtenářské výzvě, sama od sebe bych si jí ke čtení zřejmě vůbec nevybrala. Z počátku jsem se ztrácela ve jménech postav (Bardo a Burke Basile se mi prostě pletlo) a děj mě příliš nebavil, ale postupem času jsem se do příběhu začetla. Kniha nemá žádnou detektivní zápletku a děj je hodně předvídatelný. Je to taková oddechovka, ale určitě se k ní už nebudu vracet.

09.10.2020 3 z 5

Mise Hygge Mise Hygge Caroline Franc

Taková příjemná odpočinková knížka na deštivé odpoledne, která se hezky čte. Hygge romány mám moc ráda pro jejich nekomplikovaný děj a milou atmosféru, která z nich přímo vyzařuje.

29.09.2020 4 z 5

Stará tajemství Stará tajemství Patricia Gibney

Přečteno jedním dechem stejně jako předchozí díly. Už se nemůžu dočkat až vyjde 4. díl. Sérii chce určitě číst postupně, protože osudy postav postupně gradují. Závěr knihy byl velkým překvapením.

27.08.2020 4 z 5

Slon pro Karla Velikého Slon pro Karla Velikého Dirk Husemann

Překvapilo mě, že se cesta Abúla Abbáse opírá o historické skutečnosti. Příběh je zajímavý, dobrodružný, ale smutný.

27.08.2020 3 z 5

Baletky Baletky Miřenka Čechová

Pro mě první kniha psaná v du formě a musím přiznat, že to není úplně můj šálek kávy. Velmi drsně popsané prostředí baletní školy, které mě celou dobu čtení vedlo k otázce "proč by tohle chtěl někdo dobrovolně podstupovat?"

06.07.2020 3 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Ve srovnání se sérií Harry Hole mi tato kniha přišla o něco slabší. Nějak mi chybělo Holeovské napětí a nedařilo se mi do příběhu naplno začíst.

28.06.2020 3 z 5

Pověsti staré Prahy Pověsti staré Prahy Magdalena Wagnerová

Kniha je velmi pěknou sbírkou pražských pověstí, byla jsem mile překvapena že většinu z nich jsem dosud neznala.

14.06.2020 3 z 5

Dějiny lidských průserů aneb Co všechno jsme podělali Dějiny lidských průserů aneb Co všechno jsme podělali Tom Phillips

Kniha je plná zajímavých informaci, ale příliš mě nenadchl styl jakým je napsaná. Překvapilo mě množství použitých vulgarismů, které se mi k literatuře faktu příliš nehodí.

12.06.2020 3 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Ač se kniha nečetla úplně špatně, po pár kapitolách se z příběhu stává test paměti, protože je tu tolik postav a člověk se v nich občas ztrácí. Příběh každé z žen jsou pouze kratičké povídky, které jsou takovým náhledem do jejich života, bez jakéhokoli ukončení. Jednotlivým příběhům chybí hlubší propracovaní.

16.05.2020 2 z 5