Pověsti staré Prahy

Kniha, kterou čtenář dostává do ruky, obsahuje soubor více než tří desítek pověstí nebo legend, jež se vztahují ke známým místům staré Prahy. Tyto objekty, stavby, jednotlivé budovy i celé areály jsou protkány historií, na jejich bedrech spočívají dlouhá staletí našich národních dějin, a navíc je spojuje jeden podstatný rys - tato místa lze dodnes navštívit, spočinou mohou na nich i pohledem, doslova se jich dotknout a tím si je nesmazatelně zapsat do svého povědomí....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/71_/71805/povesti-stare-prahy-71805.jpg 3.915
Pro děti a mládež, Pověsti
Vydáno:, Plot

Kniha Pověsti staré Prahy

Doly10

Příjemné a oddechové čtení, které vám převypráví ty nejzajímavější pražské pověsti. Krom zajímavých pověstí, je kniha i určitým průvodcem po Praze, vhodně doplněna o historická fakta.

KikinkaV
05.06.2017

Spíš takový přehled pověstí s nádhernými kresbami. Líbily se mi krátké úvodní odstavce o historii daného místa. Ve většině případů se jednalo o popis vzniku názvu místa a nakonec mi tyto krátké odstavečky připadaly zajímavější než samotné legendy.

tulip131
15.05.2016

Tak tady se nedá úplně mluvit o knize, spíš několik stran v tvrdé vazbě, o to víc skvělých. Každá kapitola začíná historii a fakty, potom přechází k pověstem, které se k danému místu nebo budově tradují. Ještě nikdy jsem žádnou knížku nečetla dvakrát, ale tohle bude výjimka, opravdu příjemné a poučné čtení.