Pověsti staré Prahy

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kniha, kterou čtenář dostává do ruky, obsahuje soubor více než tří desítek pověstí nebo legend, jež se vztahují ke známým místům staré Prahy. Tyto objekty, stavby, jednotlivé budovy i celé areály jsou protkány historií, na jejich bedrech spočívají dlouhá staletí našich národních dějin, a navíc je spojuje jeden podstatný rys - tato místa lze dodnes navštívit, spočinou mohou na nich i pohledem, doslova se jich dotknout a tím si je nesmazatelně zapsat do svého povědomí....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/71_/71805/povesti-stare-prahy-71805.jpg 3.915
Žánr:
Pro děti a mládež, Pověsti
Vydáno:, Plot
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Pověsti staré Prahy

Přidat komentář
Doly10
16. března

Příjemné a oddechové čtení, které vám převypráví ty nejzajímavější pražské pověsti. Krom zajímavých pověstí, je kniha i určitým průvodcem po Praze, vhodně doplněna o historická fakta.

KikinkaV
05.06.2017

Spíš takový přehled pověstí s nádhernými kresbami. Líbily se mi krátké úvodní odstavce o historii daného místa. Ve většině případů se jednalo o popis vzniku názvu místa a nakonec mi tyto krátké odstavečky připadaly zajímavější než samotné legendy.

tulip131
15.05.2016

Tak tady se nedá úplně mluvit o knize, spíš několik stran v tvrdé vazbě, o to víc skvělých. Každá kapitola začíná historii a fakty, potom přechází k pověstem, které se k danému místu nebo budově tradují. Ještě nikdy jsem žádnou knížku nečetla dvakrát, ale tohle bude výjimka, opravdu příjemné a poučné čtení.