EmillyT EmillyT komentáře u knih

Věř mi Věř mi J. P. Delaney (p)

Kniha je čtivá a příběh nesmírně zamotaný. Celou dobu jsem nevěděla komu a čemu věřit. Scénářové pasáže mě příliš nenadchly. Když shrnu svůj celkový dojem z kniha, tak to vystihuje hodnocení "dobrý", takže za 3*.

12.04.2020 3 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Z anotace i hodnocení zde, jsem čekala extra napínavý příběh z prostředí psychiatrické léčebny. Ale jsem spíš zklamaná. Příběh pro mě postrádal jakékoli napětí, vůbec mě nevtáhl do děje a dočetla jsem hlavně ze zvyku dočítat knihy. Postavy pro mě byly popsány velmi povrchně a přistihla jsem se, že mě ke konci příběhu ani nezajímalo, proč a kdo Maxe zabil. Závěr byl překvapivý, ale celkově se mi tato kniha nijak zvlášť nelíbila.

10.04.2020 2 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Líbilo se mi rozdělení na první a druhou část, kdy druhá část značně doplňuje události té první. Jednotlivé kapitoly jsou poměrně krátké a děj má celkem rychlý spád. Dle nadšených komentářů jsem měla zřejmě jiná očekávání, ale bohužel mě kniha úplně nevtáhla.

29.03.2020 3 z 5

Matčina hra Matčina hra Sandie Jones

Kniha mě chytla a nemohla jsem jí odložit. Asi bych tuto knihu úplně nezařadila do kategorie thriller, protože lehké napětí se dostavilo až úplně ke konci knihy, ale to vůbec nevadí, protože děj má poměrně rychlé tempo a zvědavost, kam až zajdou Pammiiny intriky a zda Emily kvůli nim od Adama odejde, mě nutila číst pořád dál. Zvrat na konci příběhu mě šokoval a takový závěr jsem opravdu nečekala.

24.03.2020 4 z 5

Byla to tichá dívka Byla to tichá dívka Michele Campbell

Napínavý příběh mě zaujal natolik, že jsem knížku přečetla za víkend. Poté, co je hned na začátku nastíněno, že jedno z dvojčat zemře, má čtenář možnost se s oběma dívkami blíže seznámit a pak jen doufá, že tou zavražděnou nebude ta, která je mu sympatičtější. Odhalení, kdo je vrah, mě nijak zvlášť nepřekvapilo, protože jsem si to nějakou dobu už myslela. O to překvapivější pro mě bylo to, co jsem se dozvěděla v epilogu.

22.03.2020 4 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Tuhle knížku prostě miluju. Četla jsem ji už mnohokrát a stále se k ní ráda vracím. Momentálně mi přišlo, že se skvěle hodí k současné situaci a celorepublikové karanténě. Příběh je od začátku velmi zajímavý a napínavý a po celou dobu si udržuje svižné tempo.

20.03.2020 5 z 5

Chladný den pro vraždu Chladný den pro vraždu Dana Stabenow

Poměrně jednoduchá a krátká dějová linka. Je to takové odpočinkové čtení. Do budoucna se určitě nebudu bránit přečtení dalšího dílu.

16.03.2020 3 z 5

Knihu jsem četla kvůli čtenářské výzvě 2020. Mám ráda příběhy s hygge tématikou, ale tahle kniha je spíš seznámení s tím, co vlastně hygge znamená a jak si navodit tu správnou hygge atmosféru. Pro mě to byl zajímavý náhled na dánskou kulturu.

07.03.2020 2 z 5

Dobrodružství milovníka knih Dobrodružství milovníka knih Charlie Lovett

Kniha mě zaujala svým názvem. Chvilku trvalo než jsem se do příběhu opravdu začetla, ale tři prolínající se dějové linie čtenáře brzy vtáhnou do děje. Postupně se z příběhu stala napínavá detektivka, která překvapila svým koncem.

05.03.2020 3 z 5