Hygge - Prostě šťastný způsob života

Proč jsou Dánové nejšťastnějšími lidmi na světě? Odpovědí je hygge, říká Meik Wiking, ředitel Institutu pro výzkum štěstí v Kodani. Hygge je pocit, který zažíváte během bouřky, když jste v pohodlných ponožkách schoulení na pohovce, přikrytí měkkou dekou. Je to ten pocit, když u stolu osvětleném svíčkami společně se svými milovanými jíte své oblíbené jídlo a povídáte si. Je to pocit, který se vás zmocní, když se s šálkem oblíbené kávy v ruce díváte na rudé ranní světlo na jasné modré obloze. Hygge je o atmosféře a prožitku. Je to o sdílení se s lidmi, které máme rádi. Pocit domova. Pocit bezpečí. Pocit vnitřního klidu a blaženosti. Tato kniha vám nabídne rady a tipy, jak know-how nejšťastnějšího národa na světě můžete využít ve svém životě i vy. • Udělejte si pohodlí. Dejte si přestávku. • Buďte tady a teď. Vypněte telefony. • Ztlumte světlo. Zapalte svíčky. • Nalijte si víno. Pusťte si svůj oblíbený film. • Budujte vztahy. Udělejte si čas na své blízké. • Přestaňte jíst jen a pouze zdravě. Dort je zcela rozhodně hygge. • Žijte dnes tak, jako by už zítřek nikdy neměl přijít....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/336735/hygge-proste-stastny-zpusob-zivota-bsX-336735.jpg 3.5625
Literatura naučná, Osobní rozvoj a styl, Psychologie a pedagogika

Vydáno: , Jota

The Little Book of Hygge, 2016

Kniha Hygge - Prostě šťastný způsob života

lucygreen

Toto bylo skvělé. Na začátku četní jsem sice zažila větší krizi a chtěla knihu i odložit (kapitoly světlo a o vzniku samotného slova hygge a jak je tomu v jiných jazycích mi moc nedávaly smysl), ale jsem moc ráda, že jsem tak neudělala, protože od kapitoly Pospolitost jsem se do ní víc a víc zamilovávala. Je to pohlazení po duši.

Little.deer

Knihu jsem přečetla skoro na jeden zátah už v knihkupectví a hezky mě navnadila na způsob života, který jsem měla už dřív... vím, že v těchle zemích je to specifické, ale přijde mi, že hygge si tak nějak čas od času nevědomě dělá každý... :-)

Ashi

Formát mi přišel neštastný. Celá kniha vychízí z výzkumu co lidi dělá štastné - když budete dělat to samý, budete taky štastní. Jo, často mi, ale přišlo, že se to do našich podmínek nehodí.

StihOMam

Hm, asi me cetba zhyggovala malo. Nestaci to ani na 3 hvezdy. Autor zminil par zajimavych skutecnosti, nescetnekrat je zopakoval, pak je preformuloval, nakonec jeste durazne shrnul. Podle me je to tema na esej. Tedy kdyz nekdo potrebuje obrazky hrnecku nebo polstarku, pak mozna prezentace.
Co me fakt zaujalo je skutecny job autora. To zni jako bomba prace :-)

Ita

Už dávno žiju podle hygge a nepotřebuju k tomu ani skoro tříset stránkovou knížku tohoto autora.

afrolenca
31.12.2020

Líbilo se mi to, při čtení jsem si představovala, že sleduju dokument na ČT2, který by se mi snažil přiblížit Dánsko, Kodaň a jejich kulturu. Bylo to milé čtení, přineslo to trochu hygge do mého obýváku, ale jednou asi stačilo, ráda ji pošlu dál.

dom.ini
30.12.2020

Knihu jsem začala číst při čtení knihy Kavárna v Kodani, abych se o hygge dozvěděla něco víc. Knížka je krátká, čte se dobře, ale krom pár zajímavých faktů navíc mám pocit že jsem se z ní dozvěděla totéž co z výše zmíněné beletristické knihy. Ale knížka je moc hezká a k prolistování určitě není špatná.

jennefer
23.12.2020

Jsem jako ta introvertní studentka z jedné z kapitol - přijde mi to dokonalé. Jenže na to, abych svůj život učinila maximálně hygge, mi chybí dánské okolí a jejich cítění. Kniha potěší, zahřeje, inspiruje, i když nehledejte nic světoborného.