Hygge - Prostě šťastný způsob života

Proč jsou Dánové nejšťastnějšími lidmi na světě? Odpovědí je hygge, říká Meik Wiking, ředitel Institutu pro výzkum štěstí v Kodani. Hygge je pocit, který zažíváte během bouřky, když jste v pohodlných ponožkách schoulení na pohovce, přikrytí měkkou dekou. Je to ten pocit, když u stolu osvětleném svíčkami společně se svými milovanými jíte své oblíbené jídlo a povídáte si. Je to pocit, který se vás zmocní, když se s šálkem oblíbené kávy v ruce díváte na rudé ranní světlo na jasné modré obloze. Hygge je o atmosféře a prožitku. Je to o sdílení se s lidmi, které máme rádi. Pocit domova. Pocit bezpečí. Pocit vnitřního klidu a blaženosti. Tato kniha vám nabídne rady a tipy, jak know-how nejšťastnějšího národa na světě můžete využít ve svém životě i vy. • Udělejte si pohodlí. Dejte si přestávku. • Buďte tady a teď. Vypněte telefony. • Ztlumte světlo. Zapalte svíčky. • Nalijte si víno. Pusťte si svůj oblíbený film. • Budujte vztahy. Udělejte si čas na své blízké. • Přestaňte jíst jen a pouze zdravě. Dort je zcela rozhodně hygge. • Žijte dnes tak, jako by už zítřek nikdy neměl přijít....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/336735/hygge-proste-stastny-zpusob-zivota-bsX-336735.jpg 3.5473
Literatura naučná, Osobní rozvoj a styl, Psychologie a pedagogika
Vydáno, Jota

The Little Book of Hygge, 2016

Kniha Hygge - Prostě šťastný způsob života

ArtemisM

Za mě krásná a příjemná knížka :)

Alexxxka

Ke knize bych se bez výzvy nejspíš nedostala ale nelituji. Opravdu hezké zpracování, moc hezké ilustrace a foto, všechno psané nenásilnou formou.

WildEv

Pro mě hodně zajímavé čtení, podané čtivou formou, která pobaví, zároveň se člověk dozví i zajímavá fakta.

mia.com

Tak u me to bylo slapnuti vedle. Vybrala jsem si knihu do ctenarske vyzvy, protoze se mi nechtelo cist ty drsne detektivky a thrillery. Snazila jsem se zacist, ale pak jsem to jen prolitavala ocima. Fajn muzou byt recepty a tipy na vylety v Dansku. Tim to u me asi hasne. Mozna proto,ze jsem ve svem zivote stastna diky svemu vlastnimu mysleni a nepotrebuju k tomu zadne navody :D

Tessia

Milé čtení, které pohladí po duši.
Kniha je po vizuální stránce nádherně graficky zpracovaná, psaná velmi srozumitelně a s lehkou dávkou vtipu. V průběhu čtení máte hned chuť zachumlat se do teplé deky, udělat si horký čaj, zapálit svíčky a naplno si vychutnat přítomnost okamžiku.

anez66

Kniha není pro každého a ne každá její část je všeobecně zajímavá. Já si čtení hodně užila a neustále se culila. Budu si teď hygge momentů vážit ještě víc. :)

Prske

Mně tato knížka naprosto nadchla do způsobu života Dánů a už plánuji dovolenou do Kodaně za poznáním hygge na vlastní kůži :)
V knížce je nenásilnou a příjemnou formou popsán dánský životní styl, recepty na tradiční jídla a krásné tématické fotky.

roso.mak

Vlastně je ta kniha přesně to, co jsem čekala. Aneb, o umění napsat knihu o něčem, na co stačí list papíru. Nicméně grafik si pohrál a je tam i pár docela fajn receptu.

Jak získávati přátele a působiti na lidi
Jak získávati přátele a působiti na lidi