Hygge - Prostě šťastný způsob života

Proč jsou Dánové nejšťastnějšími lidmi na světě? Odpovědí je hygge, říká Meik Wiking, ředitel Institutu pro výzkum štěstí v Kodani. Hygge je pocit, který zažíváte během bouřky, když jste v pohodlných ponožkách schoulení na pohovce, přikrytí měkkou dekou. Je to ten pocit, když u stolu osvětleném svíčkami společně se svými milovanými jíte své oblíbené jídlo a povídáte si. Je to pocit, který se vás zmocní, když se s šálkem oblíbené kávy v ruce díváte na rudé ranní světlo na jasné modré obloze. Hygge je o atmosféře a prožitku. Je to o sdílení se s lidmi, které máme rádi. Pocit domova. Pocit bezpečí. Pocit vnitřního klidu a blaženosti. Tato kniha vám nabídne rady a tipy, jak know-how nejšťastnějšího národa na světě můžete využít ve svém životě i vy. • Udělejte si pohodlí. Dejte si přestávku. • Buďte tady a teď. Vypněte telefony. • Ztlumte světlo. Zapalte svíčky. • Nalijte si víno. Pusťte si svůj oblíbený film. • Budujte vztahy. Udělejte si čas na své blízké. • Přestaňte jíst jen a pouze zdravě. Dort je zcela rozhodně hygge. • Žijte dnes tak, jako by už zítřek nikdy neměl přijít....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/336735/big_hygge-proste-stastny-zpusob-zivota-bsX-336735.jpg 3.5693
Literatura naučná, Osobní rozvoj a styl, Psychologie a pedagogika

Vydáno: , Jota

The Little Book of Hygge, 2016

Kniha Hygge - Prostě šťastný způsob života

Silvinkaaa87

Kniha, která se jen veze na trendu, že lidi jsou neschopní radovat se z maličkostí a tak jim to musíme připomenout a naservírovat v nějakém hezky pojmenovaném trendu.

makovec201

Tahle kniha mi moc nedala, stokrát omletých deset pouček o tom, že v jednoduchosti je krása, respektive útulnost...

JointlieKat94

Přečetla jsem to, protože jsem zrovna v práci jinou neměla.

Přečetla jsem to, ale nic jsem z toho neměla. Jen mi trošku utekla noční. :D

Přečetla jsem to, a už vim, že Dánové jsou nejšťastnější lidi na planetě a jsou na to dostatečně hrdý, vím taky, že všichni milujou a neustále probíraj všechno hygge a tak.. ale sakra. Fakt mi to nic nedalo. :D

Většinu z toho vlastně i praktikuju, ani jsem netušila, že k praktikování hygge, je potřeba takovej návod. Jasně, pro Evropany určitě, protože si asi neumíme užít klid, čaj, polštářky, knihy, krby a tak.

Zakovskaja

Velmi příjemné čtení k zamyšlení o tom jak málo stačí, abychom byly o něco šťastnější.

MOu598

Moc hezká knížka, i vizuálně, i tématem i způsobem zpracování.
Ráda bych se víc inspirovala.

iva1154

Toto opravdu není nic pro mě.

taikatalvi
12.12.2021

Kniha je pekná, krásna obálka, pekné fotky ale ja osobne som sa z nej nič nové nedozvedela. Všetky informácie som už dávno vo svojom živote aplikovala. Odporučam ľuďom, ktorí vedia iba význam slova hygge a snažia sa spomaliť svoj život a viac si užívať okamžiky a hľadajú tipy a triky.

twigxi
14.11.2021

Obalka a ilustrace jsou opravdu krasne, ale nic noveho jsem se v knize nedozvedela. Ani mi cteni nevytvorilo prijemnou naladu, jak jsem asi doufala. Spis je to jen takovy navod, ktery si ale prectete v kazdem druhem magazinu pro zeny.