EmillyT EmillyT komentáře u knih

Trochu mě mrzí, že jsem tuto knihu začala číst několik dní předtím, než jsem se dozvěděla témata Čtenářské výzvy pro rok 2022. Krásně by se hodila k jednomu z témat, ale když už jsem jí měla rozečtenou, nechtěla jsem jí odkládat a čekat až na leden 2022. Přestože kniha není příliš obsáhlá, prokousávala jsem se jí cca měsíc. Jistě bylo velmi těžké vyjadřovat se k některým kauzám, kde je p. Šlachta stále vázán mlčenlivostí. Za mě se jednalo o zajímavé čtení a náhled na policejní práci. Kauzy s vysoce postavenými vlivnými osobami jsou smutným, ale nikoliv nečekaným odrazem toho, jak někteří mocní mají pocit, že jsou nedotknutelní. Naše politické prostředí by rozhodně potřebovalo více lidí, jako je p. Šlachta, kteří se nebojí a poukáží na korupci.

08.12.2021 4 z 5

S láskou, Lukov S láskou, Lukov Mariana Zapata

Líbilo se mi prostředí krasobruslařského světa a příběh se moc hezky četl, žádné drama ani nečekané zvraty. Je to taková milá oddychovka. Jen Jasmine mi nebyla úplně sympatická, vadilo mi, že se chovala jako ublížená protivná puberťačka. Ráda si od autorky přečtu nějakou další knihu.

31.10.2021 4 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Jana Eyrová patří k mým oblíbeným knihám a průběžně se k ní vracím. V některých chvílích považuji Janino chování za velmi naivní a chování pana Rochestra za namyšlené, místy zcela nelogické, ale těžko je soudit, když se doba naprosto změnila. Příběh je příjemně romantický, není nouze o nepředvídatelné situace. Jediným mírně rušivým prvkem pro mě byla postava Jana Křtitele, který mi vůbec nebyl sympatický.

29.10.2021 4 z 5

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

(SPOILER) Za mě zatím nejlepší díl z celé série, i když ze začátku jsem se nemohla pořádně začíst. Střípky z Josiina dětství skvěle dokreslovaly celý příběh. Některé věci byly poměrně snadno předvídatelné, ale i tak byla kniha skvělá a napínavá. Líbil se mi propracovaný závěr. Trochu mi chyběla postava Luka a z počátku jsem si myslela, že za tím, co se Josie děje, stojí on. Doufám, že na další díl, nebudeme muset čekat příliš dlouho.

12.10.2021 4 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Čtivá příjemná detektivka. Trochu jsem zklamaná, že autor udělal z Tristana gaye. Konec mohl být o něco propracovanější. Kniha se četla moc pěkně, jako vše od p. Bryndzy.

04.10.2021 4 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Nikdy jsem se o život v KLDR nijak nezajímala a mé představy o životě lidí v KLDR se ani trochu nepřiblížili popisovaným příběhům. Vůbec jsem netušila, jakému nedostatku potravin a neustálému dozoru jsou lidé vystavováni. Spousta informací pro mě byla opravdu překvapujících a šokujících. Líbilo se mi, že kniha je napsaná formou rozhovorů. Vyprávění lidí z různých společenských vrstev bylo velmi zajímavé, protože každý odrážel jiné poznatky k zamyšlení. Určitě si přečtu i další knihu věnující se životu v KLDR.

02.10.2021 5 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Krásné odpočinkové čtení. Romantické útěky jsem si oblíbila již při čtení 1.dílu. Líbí se mi styl, jakým autorka píše. Čtení ve mě probouzí cestovatelského ducha. Už se těším až vyjde další díl.

26.09.2021 4 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Velmi čtivá a napínavá detektivka,ráda si přečtu i další díl z této série. Je příjemná změna, že vyšetřovatelka není policistka, ale soukromý detektiv, který se na případ dívá z jiného pohledu. Těším se jak se bude vyvijet postava Tristana.

15.09.2021 4 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Moje první kniha od M. Klevisové. Pořád jsem se nemohla rozhodnout, jestli mě kniha baví nebo ne a najednou jsem jí měla během chvíle přečtenou. Šumavské pohraničí, staré vesnické vztahy a trochu strašidelná atmosféra se mi líbily, ale knihu určitě nepovažuji za detektivku. Dle vysokého hodnocení jsem měla asi trochu větší očekávání a kniha ve mě vzbudila rozporuplné reakce.

11.09.2021 3 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Stephenie Meyer

Protože jsem celou ságu v minulosti přečetla několikrát, Edwardův příběh se mi líbil. Byl pro mě stejně čtivý, jako předchozí díly. Je škoda, že vyšel tolik let po prvním dílu. Některé zdlouhavé popisy jsem občas přeskočila, protože chvílemi byl Edward zbytečně ufňukaný. Kniha se mi navíc skvěle hodila ke splnění jednoho z témat knižní výzvy.

09.09.2021 3 z 5

Útesy Útesy Jaroslava Černá

Jedná se o první knihu, kterou jsem od autorky četla a příliš mě nezaujala. Čekala jsem mnohem více prolínání časových linií a napínavější děj.

31.08.2021 3 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Knihu jsem dostala jako dárek a téma se skvěle hodilo ke splnění jednoho z bodů knižní výzvy. Z knihy jsem zklamaná, jediné, co mohu pochválit, jsou ilustrace. Jednotlivé kapitoly jsou jen neuspořádané myšlenky, které nejsou vtipné, ani pro mě neměly hloubku k zamyšlení. Čtení mě bohužel vůbec nebavilo.

20.08.2021 1 z 5

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

(SPOILER) Druhý díl mě vtáhl do děje ještě rychleji než ten první a od knihy jsem se nemohla odtrhnout. Bylo mi líto Luka, jeho postava má v obou dílech poměrně málo prostoru, ale nejvíc jsem se o něj bála. Příběh je velmi poutavý, ke konci již trochu překombinovaný, ale výborně napsaný. Závěr mě trochu zklamal, ale ne každý příběh má happy end, i když kdo ví, jak se to bude vyvíjet dál. Už se nemůžu dočkat až na podzim vyjde další díl - Matčin hrob. Doufám, že se v něm dozvím víc o Josiině minulosti.

06.08.2021 4 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

(SPOILER) Kniha se dobře četla a místy byla i hodně vtipná díky použitému moravskému nářečí. Hlavní postava Elišky mi bohužel nebyla vůbec sympatická, se vším a se všemi byla nespokojená, nikdo jí nebyl dost dobrý, sama si vědomě šlapala po štěstí a pak byla naštvaná, že je pro všechny pouze druhou volbou. Nemám takové lidi v lásce. Zklamal mě otevřený konec příběhu. Hodnotím jako velmi průměrné čtení, ke kterému se už nebudu vracet.

28.07.2021 3 z 5

Nebezpečná místa Nebezpečná místa Patricia Gibney

Skvělé a čtivé jako předchozí díly. Závěr nebyl tak úplně šokující, ale knihu jsem přečetla jedním dechem. Už se nemůžu dočkat až vyjde další díl ze série Lottie Parkerová, protože jsem zvědavá, jak se bude dál vyvíjet osobní život Lottie.

17.07.2021 4 z 5

Poselství od protinožců Poselství od protinožců Marlo Morgan

Příliš mě netrápí autentičnost příběhu, jak zde někteří řešili. Kniha se mi líbí a rozhodně přináší spoustu myšlenek k zamyšlení. Četla jsem již před lety a ráda se k ní čas od času vracím.

15.07.2021 4 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Krásně vylíčené prostředí Tokia lákající ihned k odletu a prohlídce popisovaných míst. Autorka popsala poutavým způsobem zvyky a životní styl Japonců a oslovila mě vztahem tří generací žen jedné japonské rodiny. Na sérii Romantické útěky se mi líbila provázanost postav s předchozími díly. Při čtení jsem měla pocit, jako bych opět potkala staré známé, které již znám z předchozích dílů. Už se těším až vyjde sedmý díl. Celá série se mi moc líbila a myslím si, že je ideálním letním nebo dovolenkovým čtením, které navozuje správný pocit pohody.

28.06.2021 4 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Opět prima letní odpočinkové čtení a konečně jsem se dočkala i místa, kde jsem již byla. Líbí se mi propojení postav z předchozích dílů, a že se jejich příběh dál vyvíjí, i když jen okrajově.

22.06.2021 3 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Opět povedená romantická oddychovka, tentokrát bez popisu jakýchkoli regionálních dobrot, což však vůbec nevadí. Líbilo se mi propojení postavy Alexe s předchozím dílem. Už se těším na další díl.

20.06.2021 4 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Romantické čtení, ale oproti předchozím dílům o něco slabší. Během čtení jsem vyhledávala jednotlivé francouzské dezerty, o kterých byla v knize zmínka, abych měla představu, jak vypadají. Hlavní postavy - Nina a Sebastian mi bohužel nebyly sympatické, ale čtení bylo celkem příjemné.

16.06.2021 3 z 5