EmillyT EmillyT komentáře u knih

Tajemství sídla Bellefontaine - nový začátek s vůní levandule a špetkou prokletí Tajemství sídla Bellefontaine - nový začátek s vůní levandule a špetkou prokletí Marie Laval

Kniha mě velmi mile překvapila. Čekala jsem oddychovou romantiku,ale příběh byl velmi napínavý a přečetla jsem ho jedním dechem. Amy mi byla zprvu dost nesympatická. Narozdíl od hlavních postav jsem tušila, kdo stojí za tím, co se děje, mnohem dříve. Za mě skvělé čtení.

29.03.2022 4 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Angela Marsons

Opět čtivá detektivka, ikdyž tentokrát mi napínavý přišel až závěr. Místy mi příběh přišel velmi překombinovaný.

27.03.2022 3 z 5

Hortenziová zahrada Hortenziová zahrada Marie Lamballe (p)

Krásný romantický příběh z Bretaně,který jsem přečetla jedním dechem. Historická linka mohla vytvořit klidně celý samostatný příběh, byla mnohem poutavější než děj ze současnosti a její závěr mě překvapil.

24.03.2022 5 z 5

Mám tě ráda, nemám tě ráda Mám tě ráda, nemám tě ráda Jo Watson

Moc nerozumím tomu vysokému hodnocení. Čekala jsem oddychovou romanťárnu, ale tohle byla jedním slovem fakt blbost.

21.03.2022 2 z 5

Austenland Austenland Shannon Hale

Mám ráda knihy Jane Austenové, ale z pojetí Austenlandu jsem byla značně zklamaná. Příběh mě vůbec neoslovil a nebavil mě. Hlavní postava Jane mi byla nesympatická a její chování nedávalo smysl.

20.03.2022 2 z 5

Nikdy Nikdy Ken Follett

Poutavě napsaný příběh, který se čte se zatajeným dechem. Většina postav mi byla velmi sympatická, nejvíc Kiah a Abdul. Trochu mě mrzelo, že autor nedal knize i evropskou linii příběhu. Za nejděsivější považuji skutečnost, že nikdo nechtěl válku, ale všichni museli demonstrovat svou sílu, aby si o nich jejich nepřátelé nemysleli,že jsou slabí. V současnosti velmi mrazivé čtení.

18.03.2022 4 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Jako vždy super. Mám příběhy s Kim moc ráda. Dočítala jsem v noci, takže představa prostředí "farmy mrtvol" mi nebyla úplně příjemná. Závěr byl jako vždy zamotaný a trochu nečekaný.

02.03.2022 4 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Od knihy jsem se nemohla odtrhnout a přečetla jsem ji jedním dechem. Příběh byl velmi napínavý a závěr se mi moc líbil. Postavu Kim mám díl od dílu radši.

27.02.2022 4 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

(SPOILER) Problematika chování sociopata je v knize velmi pěkně a zajímavě zpracovaná, ale tentokrát se mi příliš nedařilo se do knihy začíst. Příběh je hodně spletitý, ale chybělo mi tu napětí a pátrání po pachateli. Za mě takové průměrné krimi. Doufám, že další díl mě bude bavit víc.

25.02.2022 3 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Skvěle zpracovaná detektivka. Příběh je čtivý a napínavý. Závěr mě překvapil, jako pachatele jsem tipovala někoho úplně jiného. To co bylo nejvíc na očích jsem nějak vytěsnila a téměř tu postavu nezaregistrovala... Za mě rozhodně super čtení.

22.02.2022 4 z 5

První krev První krev Angela Marsons

Protože jsem od A. Marsons dosud nic nečetla chvíli jsem zvažoval jestli začít prvním dílem nebo prequelem. Nakonec zvítězilo to, že série čtu ráda postupně, aby na sebe děj pěkně navazoval a začala jsem prequelem. Kniha se mi moc líbila, je napínavá a poutavě napsaná. Hlavní postava Kim mi byla velmi sympatická od první chvíle už tím, že je motorkářka. Po různých detektivních sériích je velmi osvěžující, že hlavní postava nemá problémy s alkoholem, což už se téměř stalo hlavním rysem hlavních vyšetřovatelů. Jsem moc ráda, že jsem si k sérii s Kim konečně našla cestu, zbytečně dlouho jsem ji odkládala.

11.02.2022 4 z 5

Bratři Lví srdce Bratři Lví srdce Astrid Lindgren

Krásný příběh o přátelství,sourozenecké lásce, odvaze a velkém dobrodružství. Prvně jsem tuto knihu četla na základní škole a okouzlila mě tak, že se k ní vždy ráda vracím. Tentokrát jsem se k ní vrátila v rámci tématu knižní výzvy 2022 a jsem za téma Kniha od autora mého dětství moc ráda.

04.02.2022 5 z 5

Klíč Klíč Kathryn Hughes

(SPOILER) Knihy K. Hughes jsou všechny velmi pěkně napsané, poutavé a čtivé. Děj příběhu se opět odehrává ve dvou časových liniích - minulosti z prostředí psychiatrického ústavu a současnosti, které se na konci příběhu spojí. Dějová linka z minulosti je velmi smutná a úplně si neumím představit, že by Amy dokázala tak snadno odpustit, i když je to s odstupem skoro padesáti let. O něco víc mohl být rozpracovaný příběh Sarah ze současnosti. Čekala jsem o něco šťastnější konec. Když to srovnám s předchozími knihami od této autorky - Dopisem a Tajemstvím, tak musím přiznat, že ty se mi líbily mnohem víc.

03.02.2022 4 z 5

Nevlastní sestra Nevlastní sestra Sandie Jones

Tuto knihu jsem právě dočetla a můj názor je na ní trochu rozporuplný. Dlouho mi trvalo než jsem se do příběhu začetla, chybělo mi napětí, nebo nějaký dějový zvrat, závěr jsem už nějakou dobu předvídala, ale na druhou stranu se určitě nejedná o špatně napsanou knihu, jen mě zklamalo, že je o dost slabší než Matčina hra. Možná byl problém jen příliš velké očekávání.

21.01.2022 3 z 5

Tajemství Tajemství Kathryn Hughes

Krásný příběh. Knihy od K. Hughes jsou velmi čtivé. Jako první jsem četla Dopis a moc se mi líbil. Stejně nadšená jsem i z Tajemství. Prolínání minulosti se současností není nijak násilné či rušivé a příběh do sebe krásně zapadá. Kdo je otcem Beth nebylo příliš těžké uhodnout. Rozuzlení vztahů v závěru knihy mi trochu připomínalo telenovelu, ale i tak jsem Tajemství přečetla jedním dechem.

11.01.2022 4 z 5

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Musela jsem si spravit chuť po nepříliš povedené knize o Coco Pinchardové a povedlo se. Autor by se určitě měl držet krimi žánru, který mu jde skvěle. Příběh je velmi poutavý a čtivý. Rozuzlení na konci příběhu bylo nečekané, jako obvykle.

09.01.2022 4 z 5

Detektivky od tohoto autora mám moc ráda a na Coco jsem se těšila, ale z knihy jsem zklamaná. Příběh mě neoslovil a připadal mi nezáživný, občas trochu trapný.

06.01.2022 2 z 5

Sejdeme se v knihkupectví Sejdeme se v knihkupectví Amy Meyerson

Námět vypadal velmi slibně, ale příběh byl nezáživný a čtení mě nebavilo. Děj příběhu je nudný, chybí mu jakýkoliv zvrat v ději, hlavní postava Mirandy rovněž ničím nezaujme. Těšila jsem se na oddychov, pohodové čtení ve stylu Romantických útěků, ale těm se tato kniha ani nepřibližuje.

27.12.2021 2 z 5

Dilema Dilema B. A. Paris (p)

Oproti předchozím knihám od této autorky byla tahle o něco málo slabší, ale i tak byla velmi čtivá. Trochu mě zamrzelo, že děj byl předvídatelný, bez jakýchkoli zvratů. Je to taková nenáročná rychlovka.

12.12.2021 3 z 5

Trochu mě mrzí, že jsem tuto knihu začala číst několik dní předtím, než jsem se dozvěděla témata Čtenářské výzvy pro rok 2022. Krásně by se hodila k jednomu z témat, ale když už jsem jí měla rozečtenou, nechtěla jsem jí odkládat a čekat až na leden 2022. Přestože kniha není příliš obsáhlá, prokousávala jsem se jí cca měsíc. Jistě bylo velmi těžké vyjadřovat se k některým kauzám, kde je p. Šlachta stále vázán mlčenlivostí. Za mě se jednalo o zajímavé čtení a náhled na policejní práci. Kauzy s vysoce postavenými vlivnými osobami jsou smutným, ale nikoliv nečekaným odrazem toho, jak někteří mocní mají pocit, že jsou nedotknutelní. Naše politické prostředí by rozhodně potřebovalo více lidí, jako je p. Šlachta, kteří se nebojí a poukáží na korupci.

08.12.2021 4 z 5