Sejdeme se v knihkupectví

Miranda Brooksová milovala svého strýčka Billyho, jeho výstřední knihkupectví a hravé bojovky, které pro ni připravoval. Jenže v den jejích dvanáctých narozenin se něco stalo – Billy se pohádal s její matkou a záhadně zmizel ze života jejich rodiny. Miranda o něm nemá žádné zprávy, dokud se o šestnáct let později nedozví, že její strýček nedávno zemřel a zanechal jí neobvyklé dědictví – své knihkupectví, které je na pokraji bankrotu, a jednu poslední bojovku, na jejímž konci možná čeká odhalení rodinného tajemství…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/417040/big_sejdeme-se-v-knihkupectvi-ERH-417040.jpg 3.4194

Vydáno: , Motto

The Bookshop of Yesterdays, 2018

Kniha Sejdeme se v knihkupectví

Jonna

Příběh vleklý, místy se špatně v textu orientuje (v jednu chvíli něco vypráví matka ze svého pohledu, druhá věta je, bez přechodu, z pohledu Mirandy), zbytečné a sáhodlouhé popisy nepodstatných věcí a míst (např. basketbalový zápas), už od začátku knihy jsem znala ono "tajemství" k němuž autorka konečně dospěje v závěru knihy. Je to prvotina, tak jsem autorce milosrdně přidělila dvě hvězdy.

EmillyT
27.12.2021

Námět vypadal velmi slibně, ale příběh byl nezáživný a čtení mě nebavilo. Děj příběhu je nudný, chybí mu jakýkoliv zvrat v ději, hlavní postava Mirandy rovněž ničím nezaujme. Těšila jsem se na oddychov, pohodové čtení ve stylu Romantických útěků, ale těm se tato kniha ani nepřibližuje.

helca31
28.11.2021

Pohodová ,půvabná knížka z prostředí francouzské Provence. Penelope se vrací po ztroskotání vztahu i výpovědi ze zaměstnání z Německa zpět do rodné Francie, ke své milované babičce, aby jí po jejím úrazu pomohla vést penzion a dát si do pořádku svůj život.

namornice
20.09.2021

Námět celkem slibný, ale nějak se to celé strašně táhlo a čtení mi trvalo hrozně dlouho.
Předvídatelný děj a hlavní hrdinka mi dost lezla na nervy. Líbily se mi odkazy na knihy, ale ke konci už jsem se těšila až to bude za mnou.

Jíťa22
01.09.2021

Moc hezky se četla.

veronika4001
28.08.2021

Je to příjemně a půvabně napsáno, přitažlivě jemně. Vždy, když jde v příběhu o knihovny, knihkupectví, knihy, vidím před sebou krásné, ušlechtile kudrlinkové písmo a začínám se cítit velice příjemně. Ten pocit hřejivého krbu a horkého skořicového čaje. Ten pocit sounáležitosti. Ta malá radost. U této knihy jsem však musela být trpělivější, ale trochu mi připomněla Kroniky prachu, ačkoliv je příběh vsazen do jiného časového období. Tady jde o knihkupectví a řeší se jiná situace. Chtěla jsem, aby knihkupectví přežilo. Bavila mě otázka znovuzrození knihkupectví, která u mě zastiňovala záhady a tajemství Billyho a Suzan, které měly být a vesměs byly doménou knihy. Pro mě ale ne. Užívala jsem si způsob vzkříšení knihkupectví - kavárna, autorská čtení, knižní kluby, slevové akce, užitné a upomínkové předměty, letáky, reklamy v médiích za přispění více či méně známých tváří, apod. Skvělé odpočinkové čtení mě vtáhlo, i když ne od počátku, ale tu akci jsem tam viděla a já si to užívala. Jednu výtku a doporučení bych měla - příště ubrat vztahů a přidat na knihkupectví, protože chod kolem něj byl v knize nejzajímavější. Opravdu by bylo zajímavé vědět, jak je to s přijímáním nových knih, vyřazováním, účtováním, vyjednáváním s nakladatelstvími, celým managementem a marketingem tak, aby byla spokojenost na všech stranách a knihkupectví vydělávalo. Vědět jak, a neztratit. Myslím, že by stálo za to, kdyby kniha tohle rozebírala a více se tomu věnovala. Dala bych jí plný počet bodů.

Kimeček
19.08.2021

Tato kniha mě zklamala. Příliš rozvláčné, děj nezáživný a nudný. Sice jsem dočetla, ale už se k této knize vracet rozhodně nebudu.

Kalima206
26.07.2021

Zezačátku se mi hodně líbilo, jak je kniha psaná. Jen postupem děje mé nadšení sláblo a nakonec sem se přistihla, že už se těším, až kniha skončí a dozvím se vyřešení hádanky/šifry, která vás provádí celou knihou.