Nevlastní sestra

Nevlastní sestra https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/468627/bmid_nevlastni-sestra-O9e-468627.jpg 4 184 71

Sestry Kate a Lauren si vždycky byly navzájem oporou. Každou neděli pravidelně obědvají spolu se svou matkou a po smrti otce na této tradici lpí ještě víc. Jednoho dne však někdo zaklepe na dveře a rázem je všechno jinak. Na prahu stojí mladá žena. Představí se jako Jess a v ruce drží výsledky testu DNA. Tvrdí, že je jejich nevlastní sestra. Následky její návštěvy na sebe nenechají dlouho čekat. Najednou začíná vyplouvat na povrch, že každá z žen ukrývá nějaké tajemství a jejich rodina možná není tak dokonalá, jak by se na první pohled mohlo zdát.... celý text

Literatura světová , Pro ženy , Thrillery

Vydáno: , Cosmopolis

The Half Sister , 2020

Youn@n
Youn@n
26.01.2024 4 z 5

Parádní kniha, skvěle se četla. Ale u toho konce jsem očekávala víc.

Januli
Januli
05.12.2023 3 z 5

Kniha se čte dobře, děj se střídá z pohledu dvou sester. Ale není to žádná závratná bomba. Ani nic moc překvapivé.

Bara52
Bara52
06.08.2023 4 z 5

Nakonec to nebylo tak spatny. Sice jsem si v pulce rikala, ze je to bida, ale za me to ten konec trosku zachranil - asi proto, ze uz jsem tolik nedavala pozor :) tohle bych uplne necekala.

Kniholapka
Kniholapka
26.04.2023 3 z 5

Knihu mám přečtenou, ale zdála se mi slabší než Matčina hra. Toto čtení jsem si moc neužila, byla taková zvláštní...styl psaní byl taky zvláštně pojatý...

micha-ella
micha-ella
07.03.2023

Odložila jsem nedočtené. Divný styl, neobratný sloh, zbytečné dialogy, nebavilo mě to.

TVer
TVer
07.03.2023 3 z 5

(SPOILER) Nic extra.
Kate a Laren mě štvaly tím, jak se ani jedna nesnažila pochopit stranu té druhé. Každá si stála za svou pravdou a tu druhou neposlouchala.
Od začátku bylo jasné, že nejvíce tajemství má právě matka. Ta nebyla ochotná nic říct, ani když šlo doslova o život.

Zároveň jsem čekala, že Jess bude nějaké zlé monstrum, které tam přišlo s plánem na zničení životů všech zůčastněných. Byla jsem poměrně zklamaná.
Konec nedával vůbec zmysl.

Petra00
Petra00
13.02.2023 4 z 5

Moc fajn thriller, nebo možná spíš rodinné drama. Od knížky jsem moc nečekala, ikdyž Matčina hra od autorky se mi líbila. Nakonec jsem ale byla moc mile překvapená, a nebýt určitých detailů a (podle mně) rychlého/nedotaženého konce, tak bych hodnotila pět hvězd.
Hodně se mi líbilo sledovat vztah sester, bavily mě i jejich životy. V knize jsou zakomponovaná témata nevěry, násilí ve vztahu, těhotenství a podobně, což pro mně příběh dělalo ještě zajímavější.
Hlavním nedostatkem byl ten konec, kde mi zkrátka něco chybělo. Ale jinak můžu určitě doporučit.

Lvíček835
Lvíček835
30.01.2023 3 z 5

No čekala jsem od ní víc,byla lepší než matčina hra ale četla jsem už lepší thrillery,jsem teda zvědavá na 3 knihu co mám doma,jo a tu třetí právě aktuálně čtu.

berila
berila
21.01.2023 4 z 5

Od autorky jsem přečetla to, co u nás vyšlo. Tahle byla o malinko slabší, než předchozí, ale za přečtení určitě stojí.

mariva
mariva
26.12.2022 4 z 5

Zajímavý příběh jedné rodiny postupně odhalující tajemství jednotlivých členů. Dlouho je záhadou, co od rodiny chce nová sestra, proč tolik zasahuje do jejich životů? Autorka si opět se čtenářem pohrává, nabízí mu spoustu možností, než odhalí minulost. Skutečného původce toho všeho ale nebylo těžké odhalit. Přesto mě kniha bavila.

Renatecka
Renatecka
30.11.2022 3 z 5

Jedna z těch slabších autorčiných knih, ale na přečtení dobrý. Slušné tři hvězdičky.

beruska
beruska
07.11.2022 4 z 5

Mně se příběh jedné rodiny líbil... Každý má svoje tajemství, každý něco skrývá... A závěr? Ten mne tedy dostal :) ...
Ráda doporučuji :) ...

Gabusza
Gabusza
03.10.2022 5 z 5

Tato kniha je mou treti od autorky. Je opet ctiva, plna psychologickych zvratu jedne rodiny, kterou narusi zena a tvrdi o sobe, ze je nevlastni sestra dvou vlastnich sester.

Patrani o puvodu mlade divky se rozjizdi na plne obratky a vypluje na povrch rodinne tajemstvi ne zas tak dokonale rodiny, jak se zda.

Za me je to opet skvely! To, ze tam neni zadne nasili a nic se tam jakoby nedeje, neni vubec pravda!
Naopak, o to vic je pribeh zajimavejsi a napinavejsi. Cte se to rychle, ma to spad a hlavne dej a je to navykove!!!

Calibra
Calibra
15.08.2022 4 z 5

12/22 Jasně, že Matčina hra byla lepší!!! Ale co se autorce nedá upřít, je pro mě naprosto vyhovující styl psaní. V knize se toho moc nedělo, napětí skoro žádné, takže o thrilleru se nedá moc mluvit. Ale jako menší psychologické rodinné drama, dobrý.

Pavlína2019
Pavlína2019
30.05.2022 3 z 5

Další kniha od této autorky mi nesměla chybět.
Ale musím přiznat, že se mi líbila ze všech nejméně, předešlé byly o mnoho lepší.
Ještě dost za polovinou knihy jsem si říkala, že se prakticky nic neděje.
Čekala jsem na závěr, také ne příliš překvapivý.
Ale budu se těšit na další knihu.

MiraRunaway
MiraRunaway
25.03.2022 3 z 5

To, kdo je největší padouch mi bylo naprosto jasné snad od první chvíle. Možná jen náhodná trefa, možná získaná čtenářská intuice po přečtení mnoha a mnoha podobných knih. Čtivé, ale zapomenutelné. Solidní relax na tři hvězdy. Žádný hlubší prožitek...Škoda.

ještěrka38
ještěrka38
09.03.2022 5 z 5

Od autorky jsem už jednu knihu četla a tahle mě moc bavila. Nemohla jsem přestat číst..

Ann98
Ann98
24.02.2022 5 z 5

Sandie Jones jakožto autorku naprosto miluju. Začátek knihy má pomalý start. Teprve zhruba od poloviny knihy děj nabírá na tempu. Autorka má vše naprosto promyšlené a skvěle si se čtenářem pohraje. Když už jsem si myslela, že vím, tak se ukázalo, že nevím absolutně nic. V knize není nouze o zvraty, překvapení a samozřejmě tajemství.
Kniha je fajn, ale je pravda, že v porovnání s ostatními autorčinými tituly si stojí nejníže. Velkým plusem, který to všechno zachraňuje, je čtivost.
4,5/5*

Mistatka
Mistatka
23.02.2022 5 z 5

Perfektní kniha, doporučuji

alnahu
alnahu
21.01.2022 3 z 5

Tak do tohoto psychodramatu mi trvalo než jsem se začetla. Příběh dvou sester, které se pravidelně scházejí po smrti otce u nedělního oběda. Tuto tradici naruší příchod dívky ,která tvrdí ,že je jejich další sestra. Jejím příchodem se toho spoustu změní a rozkryje se tajemství, každé z nich. Kniha je v podstatě dost rozvláčná a překombinovaná.

rodina rodinné vztahy sestry nevlastní sourozenci thrillery pro ženy

Sandie Jones
anglická