Nevlastní sestra

Nevlastní sestra obálka knihy
Mé hodnocení:

Sestry Kate a Lauren si vždycky byly navzájem oporou. Každou neděli pravidelně obědvají spolu se svou matkou a po smrti otce na této tradici lpí ještě víc. Jednoho dne však někdo zaklepe na dveře a rázem je všechno jinak. Na prahu stojí mladá žena. Představí se jako Jess a v ruce drží výsledky testu DNA. Tvrdí, že je jejich nevlastní sestra. Následky její návštěvy na sebe nenechají dlouho čekat. Najednou začíná vyplouvat na povrch, že každá z žen ukrývá nějaké tajemství a jejich rodina možná není tak dokonalá, jak by se na první pohled mohlo zdát....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/468627/nevlastni-sestra-O9e-468627.jpg 4.313
Literatura světová, Pro ženy, Thrillery
Vydáno, Cosmopolis

The Half Sister, 2020

Kniha Nevlastní sestra

lofasovec
předevčírem

Paradoxně kontrastní dílo, velesměle vybraný syžet a tradiční příběh korespondující s plasticko-nominálními postavami. Autorka je ovšem málo precizní v antagonistickém a přeludově diferenciálním osobním kataklyzmatu.

Višnička

A mě tyhle knížky "thriller pro ženy" baví. Je to prostě takový žánr, nic víc, ale nic míň. Krásně se četlo, žádná hluchá nebo zdlouhavá místa, bavilo mě to, zvědavost jak to dopadne, prostě přesně to, co od toho čekám. Takže doporučuji, a za mě také lepší ještě než minulá kniha autorky.

ivetdos

Nenadchne, neurazí. Za mě docela průměrné psychologické drama s thrillerovým prvkem v závěru, tak jak to autorka umí a popravdě tím knihu zachránila. Asi jsem měla příliš velká očekávání, ale většinu knihy jsem se nudila. Iritovaly mě postavy, překlad občas taky, pomalý začátek, občas absurdní situace... Posledním asi 50 stranám bych dala 4* ale celou knihu to prostě nezachrání. Špatné to rozhodně není, konec se mi vážně líbil, ale jako celek prostě žádná pecka :/ Matčina hra byla za mě o moc lepší

jeny-v

Kniha mě upoutala anotací a hlavně zajímavým tématem. Byla jsem velmi zvědavá na rozuzlení nastíněného problému, příběhu o rodinné iluzi. Kapitoly byly psané z pohledu sester, román se velmi dobře četl, jsem spokojená, přestože má konspirační teorie shořela. Starší Laura mi přišla sympatická, více přístupná i praktická / se třemi dětmi musela/, neměla to se Simonem "lehké". Kate, úspěšná redaktorka, je šťastně vdaná za Matta, ale něco jim do naplnění chybí. Jejich (asi) nevlastní sestra Jess by se ráda dozvěděla o svých biologických rodičích. Matka Rose, co zemřel před deseti měsíci její manžel Harry, se snaží zachovat nedělní setkání a udržet rodinnou pohodu. Jak se tyto čtyři ženy smíří s Harryho klopýtnutím - "Jestli se v tom začneš hrabat, dávej si pozor, abys nenašla něco, co najít nechceš."

Ivuska.09

Já jsem s tímto příběhem mnohem spokojenější než s předešlou knihou Matčina hra. Bavila mě zápletka, několikrát to vypadlo, že už je vše vyřešeno, přitom nebylo vyřešené nic. Dějově byl příběh pěkně zamotaný. A překvapivé závěry tato autorka skutečně umí. Jsem zvědavá na její další knihu!