Nevlastní sestra

Nevlastní sestra https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/468627/bmid_nevlastni-sestra-O9e-468627.jpg 4 188 73

Sestry Kate a Lauren si vždycky byly navzájem oporou. Každou neděli pravidelně obědvají spolu se svou matkou a po smrti otce na této tradici lpí ještě víc. Jednoho dne však někdo zaklepe na dveře a rázem je všechno jinak. Na prahu stojí mladá žena. Představí se jako Jess a v ruce drží výsledky testu DNA. Tvrdí, že je jejich nevlastní sestra. Následky její návštěvy na sebe nenechají dlouho čekat. Najednou začíná vyplouvat na povrch, že každá z žen ukrývá nějaké tajemství a jejich rodina možná není tak dokonalá, jak by se na první pohled mohlo zdát.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Cosmopolis

The Half Sister , 2020

book_loverka_
28.05.2021 4 z 5

Od Nevlastní sestry jsem čekala možná trochu víc, ale nebylo to vůbec špatné. Autorka si se mnou pěkně pohrála, přivedla mě k různým scénářům, ale samozřejmě jsem se netrefila. Četlo se to dobře, jen jsem narazila na pár hluchých míst, kde se děj moc neposouval. Jinak to bylo skvělé napínavé čtení se zajímavým tématem vyprávějící o tom, jak jeden menší přešlap poznamená celou rodinu.
3,5️/5️

Nikola_
27.05.2021 5 z 5

Tak tohle bylo sakra dobrý!

L.Helena
23.05.2021 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, děj měl spád, i když některé zvraty se vyvíjely postupně a daly se předpokládat. Matčinu hru jsem již četla a určitě si nenechám ujít i případné další autorčiny knihy.

nada3314
23.05.2021 5 z 5

Od autorky jsem již četla předchozí knihu Matčina hra, a ta se mi líbila moc, tak jsem zkusila i tuhle. A opět mě nezklamala, právě naopak. Já jsem od knihy dostala přesně to, co jsem čekala. Výborný psychologický thriller pro ženy. Po celou dobu mě příběh udržoval v napětí, a chtěla jsem vědět jak to celé dopadne, až se nám děj pomalu rozmotá. Bylo hezky popsáno jak každá z postav má nějaké tajemství a nikdo není dokonalý, byť se všichni snažili sebevíc.

telileov
20.05.2021 3 z 5

Do knihy jsem se pustila s očekáváním thrilleru, to se ale úplně nenaplnilo. Nevlastní sestra je spíš psychologické, rodinné drama, což ale nevnímám jako nedostatek, jen je do čtení potřeba si před čtením nastolit vhodná očekávání.
Příběh je vyprávěn střítavě očima dvou sester, Lauren a Kate, které si tak nějak vzájemně závidí své životy. Přitom nevidí, s čím ve skutečnosti ta druhá musí dennodenně bojovat...
Závěr mě překvapil, ačkoliv byl na můj vkus trochu uspěchaný, škoda, že jej autorka víc nerozepsala, když zbytek knihy se děj poměrně táhl.
Se vším všudy to nebyla špatná kniha, četlo se to velmi lehce, bavilo mě to. Není to něco, co vás vyloženě zvedne ze židle, ale jestli máte rádi rodinná dramata, věřím, že by vás to mohlo bavit.

xena2711
13.05.2021 4 z 5

Pěkný psychologický román. Určitě zajímavější než autorčina prvotina. Jedno malé nevinné škobrtnutí a jak to změní život celé rodiny...Od poloviny jsem už tušila, jak to dopadne, ale i tak super.

Pípasek
04.05.2021 4 z 5

Jsou lidé, kteří pro zachování obecného mínění o "dobré" rodině, jsou schopni všeho. I tady se v závěru intrikaření nevyplatí.

Knižní střípky
20.04.2021 3 z 5

Předchozí autorčina kniha pro mě byla čistokrevný psychothriller, tuto vnímám jako rodinný psychologický román ke konci trochu šmrncnutý drobnou thrillerovou akcičkou. Sledujeme zde postupný rozklad všech dosavadních jistot, které doposud členové této rodiny měli, respektive si mysleli, že mají. Příchod nevlastní sestry rozhodně nebyl první ranou, spíše posledním hřebíčkem do rakve. Kniha byla neskutečně čtivá, stránky mi ubíhaly pod očima a ani jsem se nenadála a byla jsem na konci. Drobná rada na závěr – neočekávejte nic ve stylu MATČINY HRY, jinak budete zklamaní. Tato kniha je jiná, nicméně já jsem spokojená.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky

lofasovec
12.04.2021 3 z 5

Paradoxně kontrastní dílo, velesměle vybraný syžet a tradiční příběh korespondující s plasticko-nominálními postavami. Autorka je ovšem málo precizní v antagonistickém a přeludově diferenciálním osobním kataklyzmatu.

Višnička
11.04.2021 5 z 5

A mě tyhle knížky "thriller pro ženy" baví. Je to prostě takový žánr, nic víc, ale nic míň. Krásně se četlo, žádná hluchá nebo zdlouhavá místa, bavilo mě to, zvědavost jak to dopadne, prostě přesně to, co od toho čekám. Takže doporučuji, a za mě také lepší ještě než minulá kniha autorky.

ivetdos
10.04.2021 4 z 5

Nenadchne, neurazí. Za mě docela průměrné psychologické drama s thrillerovým prvkem v závěru, tak jak to autorka umí a popravdě tím knihu zachránila. Asi jsem měla příliš velká očekávání, ale většinu knihy jsem se nudila. Iritovaly mě postavy, překlad občas taky, pomalý začátek, občas absurdní situace... Posledním asi 50 stranám bych dala 4* ale celou knihu to prostě nezachrání. Špatné to rozhodně není, konec se mi vážně líbil, ale jako celek prostě žádná pecka :/ Matčina hra byla za mě o moc lepší

jeny-v
10.04.2021 5 z 5

Kniha mě upoutala anotací a hlavně zajímavým tématem. Byla jsem velmi zvědavá na rozuzlení nastíněného problému, příběhu o rodinné iluzi. Kapitoly byly psané z pohledu sester, román se velmi dobře četl, jsem spokojená, přestože má konspirační teorie shořela. Starší Laura mi přišla sympatická, více přístupná i praktická / se třemi dětmi musela/, neměla to se Simonem "lehké". Kate, úspěšná redaktorka, je šťastně vdaná za Matta, ale něco jim do naplnění chybí. Jejich (asi) nevlastní sestra Jess by se ráda dozvěděla o svých biologických rodičích. Matka Rose, co zemřel před deseti měsíci její manžel Harry, se snaží zachovat nedělní setkání a udržet rodinnou pohodu. Jak se tyto čtyři ženy smíří s Harryho klopýtnutím - "Jestli se v tom začneš hrabat, dávej si pozor, abys nenašla něco, co najít nechceš."

Ivuska.09
09.04.2021 5 z 5

Já jsem s tímto příběhem mnohem spokojenější než s předešlou knihou Matčina hra. Bavila mě zápletka, několikrát to vypadlo, že už je vše vyřešeno, přitom nebylo vyřešené nic. Dějově byl příběh pěkně zamotaný. A překvapivé závěry tato autorka skutečně umí. Jsem zvědavá na její další knihu!

rodina rodinné vztahy sestry nevlastní sourozenci thrillery pro ženy

Sandie Jones
anglická