Nevlastní sestra

Nevlastní sestra https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/468627/bmid_nevlastni-sestra-O9e-468627.jpg 4 188 73

Sestry Kate a Lauren si vždycky byly navzájem oporou. Každou neděli pravidelně obědvají spolu se svou matkou a po smrti otce na této tradici lpí ještě víc. Jednoho dne však někdo zaklepe na dveře a rázem je všechno jinak. Na prahu stojí mladá žena. Představí se jako Jess a v ruce drží výsledky testu DNA. Tvrdí, že je jejich nevlastní sestra. Následky její návštěvy na sebe nenechají dlouho čekat. Najednou začíná vyplouvat na povrch, že každá z žen ukrývá nějaké tajemství a jejich rodina možná není tak dokonalá, jak by se na první pohled mohlo zdát.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Cosmopolis

The Half Sister , 2020

Magdyla.8
20.07.2021 3 z 5

Prvotina Matčina hra byla pro mě o kousek lepší než Nevlastní sestra. Ze začátku byl příběh čtivý, ale potom se z toho pozvolna stalo drama s mnoho zápletkami, které některé byli nelogické a nesmyslné. Příliš se to motalo dokola dohromady a vlastně v půlce knihy už tušíte jak by to mohlo skončit. Jsem ráda, že si ke konci sestry k sobě našli cestu.

cleopatra11
20.07.2021 5 z 5

Výborné rodinné drama, moc se mi to líbilo.
Vžila jsem se do pocitů obou sester, každé jejich chování jsem dokázala pochopit.
Nikdo neví sám, jak by reagoval na danou skutečnost.

ctenarkaEva
18.07.2021 3 z 5

Zvláštní příběh. Jako thriller mi to nepřipadalo, spíš rodinné drama. Matčina hra se mi líbila víc.

HDosoudilová
16.07.2021 4 z 5

Jelikož se mi autorčina předchozí kniha s názvem Matčina hra opravdu moc líbila, vůbec jsem nad koupí její nové knihy neváhala. Anotace zněla skvěle a těšila jsem se na další psychothriller.
A nezklamala mě!
Bylo to čtivé, napínavé, gradující!
Plné překvapivých zvratů. Hodně mě bavilo, že každá z žen měla v knize svůj prostor a svá tajemství. Dokázala jsem se vcítit do každé a vlastně mi ten příběh přišel i docela reálný. Byť ten závěr už byl možná lehce překombinovaný.
I tak ji však vřele doporučuji.

terryaknihy
13.07.2021 5 z 5

Spíše než thriller bych to uchopila jako rodinné drama. Přesto to ale ty thrillerové prvky (hlavně ke konci knihy) má. Kniha se mi neskutečně líbila, jelikož mám ráda v takových knihách popisy myšlenek postav a jejich emoce. Charakteristika byla velmi dobře podaná a líbily se mi i linky vedlejších postav. Za mě dobrá oddychovější kniha, kterou doporučuji :).

Hvězdinka
04.07.2021 3 z 5

Děsně se to vleklo, půl knihy pryč a stále se nic nedělo. Rozhodně to není thriller, ale taková letní rodinná oddechovka okořeněná kapkou napětí.

kalinkacz
03.07.2021 4 z 5

Když jsem od Sandie Jonesové četla psychothriller Matčina hra, tak jsem ani nedýchala! Prostě výborná a napínavá záležitost! Letos od autorky u nás vyšla její další kniha - Nevlastní sestra... Byla jsem zvědavá a řeknu vám, že Matčina hra to sice není, ale i tak jsem se skvěle bavila... Čtivé, neodhadnutelné a gradující čtení! Přesvědčila jsem se o tom, že mi autorka má co nabídnout a rozhodně si od ní přečtu cokoli dalšího, co u nás vyjde... Pokud máte rádi dobré psychothrillery, tak Sandie Jonesovou rozhodně nemůžete minout!

Ronnie Sparks
01.07.2021 4 z 5

Za mě super oddechové čtení, je to spíše lehčí thriller. Knihu budete mít během pár dní přečtenou. I Matčina hra byla kniha spíše román s kapkou thrilleru, což je i Nevlastní sestra. Já jsem s knihou spokojená, proto ji doporučuji pro všechny, kteří chtějí číst napínavý román.
Matčina hra se mi líbila, ale daleko více. Více v mé recenzi

Kizuizi
30.06.2021 3 z 5

Kniha je to velmi čtivá, a pokud máte rádi rodinná dramata s detailnějšími rozbory, budete touto knihou jistě nadšeni.

jasmína
29.06.2021 5 z 5

Parádní jízda, pár věcí mě možná překvapilo, v reálu moc nevím, zda by se to takhle vše událo, ale na odpolední čtení u kávy ideál :)

TessaJean
25.06.2021 2 z 5

Jedna velká nuda. Překombinované a předvídatelné.... občas mi přišlo, že ani sama autorka už neví co psát aby knihu udělala zajímavější. Bohužel je to ale hodně na sílu bez většího nápadu. Čekala jsem víc už jenom proto, že Matčina hra byla naprosto super.

lucakuca
14.06.2021 4 z 5

Čtivé! Zažila jsem něco podobného se zcela odlišným koncem :-). Co ještě napsat ke knize? Snad jen hahaha (smích má znít dost ponuře a zákeřně)...
"Máma byla toho večera poněkud neklidná...."

plamínek21
12.06.2021 4 z 5

Těšila jsem se na tuto knihu, protože předchozí kniha autorky mne nadchla. Bohužel jak už to tak bývá, je těžké udržet či dokonce překonat laťku, která byla nastavena hodně vysoko. A zde se to nepovedlo. Příběh není špatný, ale ani nijak výjimečný. Škoda.
A propos nejedná se o nevlastní nýbrž polorodou sestru.

Ajuszka
12.06.2021

Tak jo, máme tady druhou knihu od této autorky. Matčina hra se mi líbila víc, víc mě bavila.
Po přečtení této knihy mám smíšené pocity. Příběh nebyl špatný, ale přišlo mi to překombinované na to, jak jednoduše to skončilo.
Ale čtení jsem si užila, postavy mi byly vcelku sympatické takže si knihu určitě přečtěte.

zuzana2599
08.06.2021 4 z 5

Nemám žádnou sestru, natož nevlastní, ale docela si dovedu představit tu spoušť a hrůzu, která nastane, když se taková nezvaná a nečekaná sestra objeví u dveří. To, co se stane, skvěle vylíčila autorka v tomto psychologickém rodinném dramatu. Předností této knihy je, že se opravdu výborně a rychle čte, styl psaní je nenáročný, líbivý, přehledný a rychle směřuje k cíli. Moc zvratů a napětí v ději jsem v příběhu nepostřehla, závěr se dá v tomto rodinném dramatu docela odhadnout, což se i mně mimořádně podařilo.
Mám-li i já srovnávat, pak Matčina hra byla kapánek lepší, originálnější i akčnější. I přesto očekávám další autorčinu knihu a těším se na ni !

ArwenAragorn
08.06.2021 3 z 5

60%

Je to dobré psychologické rodinné drama určené hlavně ženám. Co byste dělali, kdyby k vám na rodinný oběd nakráčela dívka, která by tvrdila, že je dcerou vašeho zemřelého otce? V knize se ale autorka nezabývá jen tou nevlastní sestrou Jess (pokud je opravdu nevlastní sestra), ale i Kate, která se snaží otěhotnět a Lauren, která potká po letech svou lásku z mládí, a taky vraždou, která se stala před více než 20 lety. V tomto případě jsem pachatele uhodla. Přesto nám autorka připravila pár dobrých zvratů a dokázala nás poplést.
Knížku doporučuji všem, kteří nečekají rychlé uhánění děje ani trvalé napětí a chtějí si užít zajímavý psychologicky laděný příběh.

Danago
06.06.2021 4 z 5

Je to určitě jiné než Matčina hra. Pokud budete porovnávtat může se stát , že budete zklamáni. Je to spíše psychologické rodinné drama, které postupně odhaluje rodinná tajemství. Některé věci jsem dokázala předvídat jiné ne. Knížka je, ale velice čtivá a mě hodně bavila. Autorka mně celkem zamotala hlavu, měla jsem různé teorie jak to všechno asi bude, ale neodhadla jsem to.
Matčina hra mi ale sedla trochu víc.

Tereziee
03.06.2021 3 z 5

Nevlastní sestra je dobrý a čtivý thriller. Rodinná tajemství, která vyplouvají postupně na povrch obrátí hlavním hrdinkám život vzhůru nohama. Tři hvězdičky dávám proto, že pro mě kniha byla v některých částech lehce předvídatelná.

RADOST
01.06.2021 4 z 5

Rodina. Naše vizitka. V žádném případě nesmí ztratit glanz. Co na tom, že vztahy v ní nejsou dokonalé a upřímnost zde neplatí. Dobré psychologické drama, zaměřené především na ženy. Zajímavý námět. Kniha mě bavila, líbila se mi. Ale nad pátou hvězdičkou přece jen váhám.

Nixa
31.05.2021 5 z 5

Stejně jako předešlá autorčina kniha se mi Nevlastní sestra líbila. Kniha je čtivá, napínavá a o zvraty zde není nouze. Některé jsem možná malinko čekala, ale i tak to bylo skvělé. A konec byl teda překvapivý!
Teď, pár dní po přečtení bych řekla, že se mi možná kniha Matčina hra líbila o malinko víc, přesto je toto skvělá!

rodina rodinné vztahy sestry nevlastní sourozenci thrillery pro ženy

Sandie Jones
anglická