EmillyT EmillyT komentáře u knih

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Můj nejoblíbenější díl z celé série, vrátila jsem se k němu už potřetí. Je to moje oblíbená oddechovka.

10.12.2022 4 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Postupně se vracím zpět k mým oblíbeným Romantickým útěkům a říkám si, že je škoda, že je to jen pohádka a v reálném životě to tak snadné není. Ale čtení milé a odpočinkové.

07.12.2022 4 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Knihu jsem poprvé četla hned poté, co. vyšla v češtině a moc se mi líbila. Přečtení nedávno vyšlého Hradu ve Skotsku (9.díl série) mě přepadla chuť vrátit se k tomuto dílu a nechat se příjemně zimně naladit, a to se skvěle povedlo. Za mě je celá série krásně odpočinková a ráda se k jednotlivým dílům vracím.

04.12.2022 4 z 5

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

Příjemné odpočinkové předvánoční čtení, které potěší dokonalou atmosférou, krásným prostředím a romantickým příběhem. Vůbec mi nevadí, že si všechny díly Romantických útěků drží stejný scénář a od první chvíle je jasné, jak to dopadne. Občas prostě člověk nemá náladu na žádné drama a dějové zvraty. Popis skotské vysočiny je okouzlující a vrátil mě do doby, kdy jsem ve Skotsku byla a některá místa uvedená v knize navštívila. Vždy se těším až vyjde nový díl Útěků a pak mě trochu mrzí, že ho jedním dechem během krátké chvíle přečtu. Už se moc těším na další pokračování.

30.11.2022 4 z 5

Mrtvé vzpomínky Mrtvé vzpomínky Angela Marsons

Opět velmi povedená a napínavá detektivka, stejně jako předchozí díly. Příběh postupně odhaluje veškerá traumata, kterými si Kim jako dítě prošla a bylo mi jí opravdu líto. Těžko se divit, že je ke všem taková odměřená a nikoho si nepouští příliš k tělu. Během čtení jsem vůbec neměla tušení, kdo za těmi vraždami stojí a závěr byl rozhodně velké překvapení.

27.11.2022 4 z 5

Osudný slib Osudný slib Angela Marsons

(SPOILER) Oproti předchozímu dílu nebyl děj tak napínavý, ale i tak se skvěle četl. Jako jeden z mála dílů v této sérii přímo navazuje na díl předchozí a opravdu je třeba číst je ve správném pořadí. Kim je komplikovaná povaha, ale i tak jí mám moc ráda. Úsměvné mi přišlo, když si nechala zrentgenovat nohu od patologa. Od začátku jsem věděla, že nový člen týmu tam hezky zapadne, i když mu to nikdo příliš neusnadnil. Líbilo se mi, jak Stace řešila jiný, nesouvisející případ, jen mohl být více rozveden jeho závěr.

22.11.2022 4 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

(SPOILER) Opět velmi povedený příběh, který je tak napínavý, že jsem měla problém knihu odložit. Líbilo se mi prostředí tajných školních klubů a krátké kapitoly. Jen škoda toho smutného závěru. Jsem zvědavá na další případ i to, jak se vyšetřovací tým i celé vyšetřování změní.

14.11.2022 4 z 5

Zlámané kosti Zlámané kosti Angela Marsons

Opět skvěle propracovaný příběh, ikdyž předchozí díl byl mnohem napínavější. Jsem ráda za střípky z Kimina dospívání, protože mi tato vyšetřovatelka již od prvního dílu přirostla k srdci.

11.11.2022 4 z 5

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Z počátku jsem nebyla nadšená, že se děj rozštěpil na dvě části - Kim a Travise s jeho týmem a zbytek Kimina týmu, ale velmi rychle jsem se začetla a nakonec to rozdělení nebylo vůbec špatné. Zajímavý nápad a zpracování rasistické tématiky. Díl se mi moc líbil a přečetla jsem ho jedním dechem. Jen kdykoli se objeví nějaký motorkář vždy zadoufám, že se z něj stane Kimin přítel.

07.11.2022 4 z 5

Strážkyně tajemství Strážkyně tajemství Barbara Wood

Vyprávění příběhu je rozděleno do 5. částí - "knih", z čehož ta 1. je rozhodně nejpoutavější a má velmi dynamický děj. Kniha mě velmi mile překvapila, líbilo se mi téma života starých Mayů a Aztéků. Místy je příběh zbytečně rozvláčný a dlouhé putování vypadá, že nikdy neskončí. Naopak závěr by si možná o nějakou stránku navíc zasloužil. Ale i tak se jednalo o moc příjemné odpočinkové čtení.

03.11.2022 4 z 5

Královna Alžběta II.: Kompletní příběh života britské panovnice Královna Alžběta II.: Kompletní příběh života britské panovnice kolektiv autorů

Hezky a zajímavě zpracovaný životní příběh největší osobnosti 20. a 21. století, protože tou královna Alžběta II. rozhodně byla. Jsem ráda, že jsem tuto knihu mohla zařadit k jednomu z témat letošní Čtenářské výzvy a zároveň tím letošní výzvu i dokončit. Velmi příjemné čtení a vzpomínka na královnu.

02.11.2022 4 z 5

Ozvěny run Ozvěny run Christina Courtenay

Moc hezké čtení. Příběh mě vtáhl už od začátku a měla jsem problém knihu odložit. Líbila se mi jak historická linka, tak i ta ze současnosti. Jen závěr současné linky byl velmi zjednodušený a nereálný, ale na mém dojmu z knihy to nic nezměnilo.

29.10.2022 4 z 5

Pohřbené kosti Pohřbené kosti Lisa Regan

Opět naprosto skvělé čtení. Napínavé od samého začátku. Josie jsem si oblíbila od prvního dílu. Už se těšíš až vyjde další díl.

20.10.2022 4 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Díky Čtenářské výzvě 2022 jsem měla možnost opět si rozšířit obzory a vytáhnout nějakou klasiku, kterou běžně moc nečtu. Kniha se mi vůbec nelíbila pro svou ponurost a absenci jakékoliv naděje, ale i přesto musím hodnotit 4 hvězdami, protože autor dokázal do nejmenších detailů popsat fungování fiktivní země "Oceánie" a vystihnout atmosféru, která by v takové zemi byla běžnou realitou. Ač fikce, je příběh i po tolika letech od svého prvního vydání stále velmi aktuální, realistický a plný zajímavých myšlenek, které rozhodně nutí člověka k zamyšlení. Kniha ve mně zanechala opravdu silný dojem.

17.10.2022 4 z 5

Stín ve dveřích Stín ve dveřích Tim Weaver

I když tato kniha byla jiná než jsou předchozí případy D. Rakera četla se opět skvěle. Líbil se mi povídkový styl této knihy. Všechny 4 příběhy jsou čtivé a napínavé. Objasnění čtvrtého příběhu mě hodně překvapilo. Už teď se těším na další knihu T. Weavera.

03.10.2022 4 z 5

Ztracené střípky Ztracené střípky Tim Weaver

Úžasné, napínavé do poslední chvíle, prostě skvělé. Tim Weaver je můj oblíbený autor a přečetla jsem všechny knihy, které u nás vyšly, a opravdu je to mistr thrilleru. Z počátku mi chvíli trvalo, než jsem se do knihy začetla. Střídání minulosti a současnosti působilo trochu zmateně, ale pak najednou jsem knihu nemohla vůbec odložit. Moc se mi líbil závěr a jedno náhodné setkání, které doufám bude pokračovat třeba v další Weaverově knize.

25.09.2022 5 z 5

Deeply Deeply Ava Reed (p)

Závěr série byl stejně jako předchozí díly velmi čtivý. Všechny hlavní postavy jsem si postupně oblíbila a byla jsem ráda, že dokázali překročit svůj stín a postavit se svým strachům a problémům. Už od začátku každého příběhu bylo jasné, jak dopadne. Ale někdy je taková romantická oddechovka moc fajn.

15.09.2022 4 z 5

Madly Madly Ava Reed (p)

Sérii jsem objevila náhodou a zaujal mě její název, protože je to jedna z mých oblíbených písniček. První díl byl fajn, ale tenhle byl o dost lepší a přečetla jsem ho jedním dechem. Skvělá oddechovka. A to, že má kniha předmluvu a hodí se ke splnění jednoho z témat letošní Čtenářské výzvy, je příjemný bonus.

14.09.2022 4 z 5

Truly Truly Ava Reed (p)

Příjemná oddechovka na dovolenou, s nijak hlubokým či překvapujícím dějem. Cooper mi svým stylem hrozně připomínal Edwarda ze Stmívání.

12.09.2022 4 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Ačkoli mám detektivky moc ráda, je toto první kniha, kterou jsem od A. Christie četla. Jsem ráda, že mě Čtenářská výzva k této autorce přivedla. Detektivní příběh promyšlený do posledního detailu. S mým tipem, kdo je vrah, jsem byla úplně vedle a do poslední chvíle jsem netušila, jak to celé vlastně bylo. Chvíli jsem se bála, že příběh zůstane nevyřešen, ale až úplný závěr odhalil, kdo je oním hledaným vrahem. Příběh je poměrně krátký a velmi napínavý.

02.09.2022 4 z 5