EmillyT EmillyT komentáře u knih

Útěk na venkov Útěk na venkov Julie Caplin

Příjemná nenáročná odpočinková kniha, která potěší. Děj je naprosto předvídatelný, ale to mi u tohohle žánru opravdu vůbec nevadí. Moc se mi líbí i obálka knihy. Oproti sérii Romantických útěků mi zde byla dlouho nesympatická hlavní postavy - Ella, nějak jsem se do ní nedokázala vcítit, ani jí pochopit. Za mě mají knihy od Julie Caplin krásnou schopnost přenést čtenáře do takové příjemné pohodové nálady, a to splnila i tato kniha.

18.05.2023 4 z 5

Zatmění Zatmění Jo Nesbø

Skvělá kniha, jak už je u případů Harryho Holea zvykem. Nechala jsem se zmást a nejen, že jsem neodhalila, kdo je vrah, ale ani komu bude v závěru příběhu hrozit největší nebezpečí, a to jsem si přitom myslela, jak jsem na to přišla už v půlce knihy. Zápletka byla skvělá a velmi napínavá až do posledních stránek. Jen je trochu škoda, že teď jednotlivé díly vycházejí s větším časovým odstupem.

16.05.2023 4 z 5

Poslední zrada Poslední zrada Patricia Gibney

Jako vždy skvěle vystavěný napínavý a neuvěřitelně čtivý příběh. Potěšilo mě, že od prvního dílu prošla postava Lottie určitým vývojem k lepšímu.

09.05.2023 4 z 5

Ďáblova cesta Ďáblova cesta Robert Bryndza

Závěr byl sice snadno předvídatelný, ale příběh se četl dobře a měl spád. Kniha mě bavila rozhodně víc, než poslední případ Eriky Fosterové.

03.05.2023 4 z 5

Smrtící volání Smrtící volání Angela Marsons

Děj se trochu vlekl, a motiv pachatele mi přišel velmi zvláštní a nepřesvědčivý. Ne vždy je velké množství mrtvol zárukou skvělé detektivky.

01.05.2023 3 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Půlnoční knihovna se už dlouho drží mezi nejprodávanějšími knihami a možná právě tato skutečnost ve mě vzbudila velká očekávání, která bohužel zůstala nenaplněná. Téma je zajímavé, ale příběh mě vůbec neoslovil. Postava Nory mi byla od samého začátku nesympatická a její hledání ideálního života bylo zdlouhavé. Kladně hodnotím krátké kapitoly a zajímavé citáty a myšlenky k hlubšímu zamyšlení, která se v knize hojně vyskytují.

28.04.2023 3 z 5

Truly Truly Ava Reed (p)

Ráda jsem se k téhle oddychovce opět vrátila v rámci čtenářské výzvy - "Kniha, kterou nebudete číst poprvé" . A rovnou si přečtu i zbývající díly.

24.04.2023 4 z 5

Tichý pláč Tichý pláč Lisa Regan

Josie opět nezklamala a její další příběh byl skvělý. Měla jsem radost, že se opět objevil Luke. Kniha je velmi napínavá a přečetla jsem jí doslova jedním dechem. Kladně hodnotím i to, že tentokrát neměl případ žádnou spojitost s Josie a jejími nejbližšími.

21.04.2023 4 z 5

Super čtení. S vyprávěním pana Mareše jsem si vždy vybavila konkrétní díl Případů prvního oddělení. Je to takové příjemné nahlédnutí do policejní práce. Kniha se mi moc líbila.

20.04.2023 5 z 5

Děti nade vše Děti nade vše Delphine de Vigan

Kniha je velmi čtivá hned od první stránky a přečetla jsem jí jedním dechem. Autorka velmi působivě zpracovala téma dětských youtuberů a sdílení jejich fotek rodiči, odhaluje zde, jak velký dopad na psychiku dětí něco takového může mít. Mélanie a její touha po obdivu a "být vidět" mi byla od počátku velmi nesympatická, ale na druhou stranu jsem si říkala, že uměla využít příležitost, kterou současná doba nabízí, až postupně jsem si začala uvědomovat, jak neustálé natáčení muselo Kimmy a Sammyho otravovat. Rozhodně o této knize budu ještě nějakou chvíli přemýšlet.

13.04.2023 5 z 5

Jedno malé prasátko Jedno malé prasátko Rob Ashman

Kniha mě úplně nenadchla. Nebavilo mě, že je vrah od začátku známý a celý příběh byl zbytečně překombinovaný. Celkově se
mi nedařilo do příběhu začíst. Takže dávám jen 3 hvězdy.

09.04.2023 3 z 5

Bez tváře Bez tváře Rob Ashman

První setkání s vyšetřovatelkou Roz hodnotím velice kladně. Kniha je velmi napínavá, psaná podobným stylem jako jsou série s Jossie Quinn (Lisa Regan), Lottie Parkerovou (Patricia Gibney) nebo Kim Stoneovo (Angela Marson), jen závěr mi přišel poměrně snadno předvídatelný. Střídání vyprávění vyšetřovatelky a vraha je docela zajímavý nápad. Oceňuji krátké kapitoly, příběh tak lépe ubíhá.

09.03.2023 4 z 5

Měli štěstí Měli štěstí Catherine Hokin

Byla jsem trochu nerozhodná, jak knihu ohodnotit, ale nakonec jsem se přiklonila ke 4 hvězdičkám. Podle obálky i anotace knihy jsem očekávala úplně jiný příběh včetně konce, ale i přesto se mi kniha líbila a musím uznat, že název je naprosto přesný - Měli štěstí. Líbilo se mi, že vyprávění mělo spád a střídání dějových linií Felixe a Inge mu dodávalo trochu napínavosti. Kniha se četla dobře, jen konec bych možná o něco prodloužila.

24.02.2023 4 z 5

Vražedná mysl Vražedná mysl Angela Marsons

Kniha byla velmi napínavá a dobře se četla. Líbilo se mi zpracování tématu sekty a života v ní. Už se těším až vyjde další díl.

07.02.2023 4 z 5

Dětské duše Dětské duše Angela Marsons

Za mě tentokrát o dost slabší díl. Přeskakování mezi Pennovým starým případem a Kiminýn novým bylo spíš na škodu. Celé mi to přišlo povrchní, překombinované a trochu nudné. Doufám, že další díl bude lepší a napínavější.

28.01.2023 3 z 5

Ani slovo Ani slovo Patricia Gibney

Jako vždy skvělé, čtivé a napínavé od začátku až do konce. Jak už je zvykem u této série, v závěru je vždycky úplně nečekaný zvrat. Pachatele jsem opět neodhalila. Jediné, co mě celou dobu trochu zaráželo, bylo, že nechávají něco takového vyšetřovat policistku ve vysokém stupni těhotenství a měla jsem pocit, že to rozhodně nepovede k ničemu dobrému.

18.01.2023 4 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Nevím jestli je to způsobeno dlouhou prodlevou mezi posledními případy s Erikou, ale tento díl mi zatím přišel nejslabší, nejméně uvěřitelný a hlavně zbytečně překombinovaný. Nedařilo se mi pořádně se do příběhu začíst. Závěr mě docela překvapil, protože pachatele jsem neměla ani na seznamu podezřelých. Potěšilo mě, že se život Eriky uklidnil a stabilizoval - nový dům, kocour,...

13.01.2023 3 z 5

Tajemství čokoládovny Tajemství čokoládovny Paula Brackston

Přečteno jedním dechem. Příběh navázal téměř tam, kde předchozí díl skončil a byl mnohem napínavější. Napadá mě spousta momentů, které se mi v knize moc líbili, ale nebudu spoilerovat. Po přečtení závěru jsem si říkala, ne to přeci nemůže v tuhle chvíli skončit, takže už se těším až vyjde další díl.

05.01.2023 4 z 5

Krámek se starožitnostmi Krámek se starožitnostmi Paula Brackston

Začátek příběhu je opravdu velmi pozvolný, ale když jsem se začetla, nemohla jsem knihu odložit. Líbili se mi obě dějové linie (ta z minulosti samozřejmě o něco víc). Cestování v čase vymyslela autorka velmi zajímavě, trochu jsem očekávala, že alespoň trochu zohlední "efekt motýlích křídel", ale nic takového se nestalo, což mě malinko zamrzelo. V případě Xanthe by mě určitě lákalo "vygooglit si" informace o Samuelově životě, které by jistě našla, pokud to byl významný architekt. Příběh je krásně uzavřený, takže mě překvapilo, že má kniha pokračování.

04.01.2023 4 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Milé příjemné čtení, které úplně láká k cestě do Japonska. Ráda jsem se k této knize vrátila.

21.12.2022 4 z 5