EmillyT EmillyT komentáře u knih

Pražská zima Pražská zima Madeleine Albright

Ke knize jsem se dostala díky čtenářské výzvě. Doplnila mi spoustu informací o vzniku republiky i období II. světové války, především o politickém pozadí této události. Poslední část po skončení války mi ale přišla nekonečná a já se těšila, až knihu dočtu.

15.09.2023 3 z 5

Špionka v knihovně Špionka v knihovně Madeline Martin

Kniha se mi moc líbila a výborně se četla. Příběh Elaine byl napínavý a celou dobu jsem doufala, že nepadne do rukou nacistů. Líbil se mi velký kontrast mezi prostředím okupované Francie včetně napětí a obav o životy osob zapojených do odboje a Aviným příběhem z válkou relativně nezasaženého Portugalska, který je naopak více špionážní. Prolnutí obou linií jsem očekávala jiné, ale tak jak se odehrálo v knize, bylo skvěle vymyšlené. Za sebe mohu knihu jen doporučit.

03.09.2023 5 z 5

Runy osudu Runy osudu Christina Courtenay

Čekala jsem podobný styl příběhu jako jsou Ozvěny run a velmi mě překvapilo, že tento příběh je jiný, celý děj se odehrává pouze v jedné dějové linii, ač se občas změní rok, ve kterém se nacházíme. Způsob cestování v čase byl hezky vymyšlený. Líbilo se mi vyprávění o běžném životě Vikingů a jejich výpravě do Istambulu. Kniha je velmi čtivá. Propojení s předchozím dílem v závěru příběhu mě velmi potěšilo.

31.08.2023 5 z 5

Vetřelec Vetřelec Kristýna Trpková

Velmi povedená a napínavá detektivka, která se skvěle četla a téměř jsem ji nemohla odložit. Ačkoliv v minulém díle mi Laura nebyla příliš sympatická a závěr předchozí dílu na pardubickém nádraží jsem jí docela přála, do dvou třetin této knihy jsem si říkala, že se její postava poměrně posunula a není tak protivná. To jak se zachovala ve třetí třetině knihy mě velice zklamalo, profesionál by toto rozhodně neudělal. Konec série byl pro mě naprosto nečekaný. Autorčin styl psaní se mi velmi líbí a doufám, že své čtenáře brzy potěší nějakou další povedenou detektivkou.

27.08.2023 4 z 5

Dívka, která se dotkla nebe Dívka, která se dotkla nebe Luca Di Fulvio

Knihu jsem začala číst kvůli Čtenářské výzvě a rozhodně nelituji, protože jsem se dozvěděla něco z historie Benátek, které mám moc ráda. Příběh má za mě příliš pozvolný rozjezd, ale postupně se rozvinul v zajímavé a poutavé vyprávění. Vůbec jsem netušila, že na počátku 16. století vzniklo v Benátkách první židovské ghetto, ani o značném omezování svobod a práv židů. Kniha pro mě byla zajímavým náhledem do života benátské chudiny, která se snadno nechala ovlivnit křesťanskými fanatiky. Oblíbila jsem si postavu vojenského kapitána a u Mercuria jsem si chvílemi říkala, že má štěstí snad za všechny ostatní postavy v knize.

26.08.2023 4 z 5

Říše milosti Říše milosti Jørgen Brekke

Knih, které jsem nedočetla, je opravdu málo, ale bohužel tato se mezi ně zařadila. Opakovaně jsem se do ní pokoušela začíst, ale bez úspěchu. No ne všechny knihy se mohou líbit všem...

17.08.2023

Ztraceny v Paříži Ztraceny v Paříži Elizabeth Thompson

Příjemná oddychovka odehrávající se v okozlujícím prostředí Paříže se četla velmi dobře, jen je škoda, že zápletka nebyla trochu propracovanější. Historická linie byla za mě o něco lepší, než ta za současnosti. Líbila se mi deníková forma historické linie o Ivy a její vyprávění o setkávání s umělci, kteří ještě nebyli slavní.

17.08.2023 3 z 5

Spletité lži Spletité lži Angela Marsons

Opět velmi povedené pokračování příběhů s mojí oblíbenou vyšetřovatelkou Kim Stoneovou. Příběh je velmi napínavý a nešlo se od něj odtrhnout. Líbila se mi dějová linka s Frostovou, která mě v závěru velmi překvapila. A samozřejmě už netrpělivě vyhlížím další díl.

11.08.2023 4 z 5

Šifra Šifra Isabella Maldonado

Už od první stránky mi bylo jasné, že mě čeká skvělý a velmi napínavý příběh a rozhodně jsem se nespletla. Hlavní postava Niny mi byla od samého začátku velmi sympatická. Určitě si přečtu i další díly této série.

07.08.2023 4 z 5

Loď plná nevěst Loď plná nevěst Jojo Moyes

Z počátku jsem měla trochu problém orientovat se v jednotlivých postavách a jejich dějových liniích, ale brzy jsem si zvykla. Moc se mi líbil popis letadlové lodi a života na ní. Člověk si vůbec nedokáže představit, jak musel být tento způsob cestování pro nevěsty i posádku náročný. Příběh se mi moc líbil, místy byl trochu smutný, ale četl se skvěle. Moc se mi líbí i obálka knihy.

29.07.2023 5 z 5

Nářek drozda Nářek drozda Tim Weaver

Jako obvykle skvěle napsané, napínavé a super čtivé. Kniha mi vůbec nešla odložit podobně jako většina předchozích dílů a už se nemůžu dočkat, až vyjde další díl. Přišlo mi trochu úsměvné, že případ, který policie nedokázala vyřešit za 30 let, zvládl David za týden. Trochu to vypadá, jako by britská policie byla úplně neschopná.

21.07.2023 4 z 5

Diamantové oko Diamantové oko Kate Quinn

Všechny knihy od Kate Quinn s tématikou světových válek jsou skvělé, ale tahle byla nejlepší. Příběh je velmi čtivý, napínavý, ale i velmi smutný. Milu jsem si od samého začátku oblíbila. Fakta a fikce se proplétají do výborného příběhu. Doufám, že autorka zůstane u tématu jedinečných žen ve světových válkách a brzy přijde s dalším úžasným příběhem.

14.07.2023 5 z 5

Odbočka v lesích Odbočka v lesích Kateřina Karolová

Chvíli jsem váhala jestli dát tři nebo čtyři hvězdičky a nakonec jsem se rozhodla pro čtyři, protože jsem knihu přečetla jedním dechem. Příběh je velmi napínavý a čím víc se blíží konec, tím je těžší knihu odložit. Jen mi to trochu připomínalo záhadu Blair Witch. Místy jsem měla pocit, že se nic neděje a jen se vypráví běžné historky z cesty party kamarádů. Závěr, především epilog byl hodně překvapující a rozhodně jsem nic takového nečekala. Spíš než za horor bych knihu označila za thriller.

16.06.2023 4 z 5

Štěstí má barvu levandule Štěstí má barvu levandule Pauline Mai

Příjemné letní čtení, když si člověk potřebuje odpočinout od běžných starostí. Sama moc ráda peču, takže mi Pepe s popisem receptů byla sympatická. Děj byl sice velmi předvídatelný, ale s tím se musí u tohohle žánru počítat.

15.06.2023 3 z 5

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Jedna z mých nejoblíbenějších knih z dětství. Vrátila jsem se k ní v rámci čtenářské výzvy a moc mě to potěšilo. Tenhle příběh je klasika, jen se trochu obávám, že dnešní děti už ho moc neocení.

11.06.2023 5 z 5

Obchůdek na rohu Obchůdek na rohu Nicola May

Příběh není úplně špatný, spíš je to takový průměr, ale znovu už bych se k této knize nevrátila. Vůbec mi neseděl hrubý a vulgární styl mluvy, ale těžko soudit, zda je to tak i v originálu, nebo je to českým překladem. Bohužel ani postavy z knihy mi nebyly sympatické, od romantické oddechovky jsem čekala vytvoření příjemnější atmosféry.

09.06.2023 3 z 5

Lovkyně Lovkyně Kate Quinn

Tento skvělý a čtivý příběh na základě historických podkladů mě naprosto pohltil. O existenci skupiny ruských pilotek - Nachthexen (Nočních čarodějnic) jsem dosud neměla ani tušení. Líbí se mi, že se všechny příběhy od této autorky odehrávají v naprosto odlišných prostředích a přinášejí čtenáři málo známá fakta z období II. světové války. Líbilo se mi střídání jednotlivých linií příběhu, kdy z postav mi nejsympatičtější byli Jordan a Ian, ale Nina mi příliš sympatická nebyla. Nevadil mi ani větší počet stránek, neměla jsem pocit, že by některé části byly nadbytečné, jak tu někdo hodnotil. Co mě moc potěšilo, bylo letmé setkání Iana a Evy Gardinerové (Alicina síť) na lodi, mám totiž moc ráda, když se postavy náhodně potkají v jiné knize, než ze které jsou původně a zároveň toto setkání nemá absolutně žádný vliv na děj příběhu. Je to jako potkat staré známé. Už se moc těším na další knihu od Kate Quinn - Diamantové oko.

06.06.2023 5 z 5

Řecké štěstí Řecké štěstí Kateřina Panou

Řecké štěstí mě oslovilo od první strany. Autorčiny historky mě přenesly do prosluněného Řecka, které mám moc ráda a vykouzlily mi úsměv na tváři. Díky této knize jsem se dozvěděla spoustu zajímavostí o této zemi a jejích úžasných obyvatelích. Je to prostě taková odpočinková kniha pro lepší náladu. Určitě budu sledovat i autorčin blog.

02.06.2023 4 z 5

Kód růže Kód růže Kate Quinn

Kniha mě zaujala od první stránky a od čtení jsem se nemohla odtrhnout. Příběh je velmi poutavý a v epilogu mě překvapil výčet skutečných postav a událostí, které se pro autorku staly inspirací pro tuto knihu. Závěr působil trochu hekticky a nereálně. Je téměř neuvěřitelné, jak lidé pracující v Bletchley parku dokázali udržet pracovní tajemství nejen během války, ale i po ní. Skvělé čtení.

24.05.2023 5 z 5

Poslední knihkupectví Poslední knihkupectví Madeline Martin

Poslední knihkupectví zachycuje krásný příběh o naději v těžkých časech II. světové války v Londýně, jehož prostředí, včetně bombardování, je v knize skvěle vykresleno. Příběh se mi moc líbil a nemohla jsem se od něj odtrhnout. Když Grace popisovala své pocity po přečtení Hraběte Monte Christa, naprosto jsem s ní souznila a říkala si, že to jsou pocity, které mají všichni vášniví čtenáři společné. Postava Grace mi byla velmi sympatická a obdivovala jsem ji za to, jak se snažila všem nezištně pomáhat. Čekala jsem tak trochu červenou knihovnu, což se vůbec nestalo a mile mě to překvapilo. Kniha se mi moc líbila a dávám za mě zasloužených 5 hvězdiček.

19.05.2023 5 z 5