EmillyT EmillyT komentáře u knih

Časogram Časogram Natalja Ščerba

Přečteno jedním dechem. Některé momenty mě hodně překvapily, některé jsem naopak očekávala ještě než k nim došlo. Potěšila mě zmínka o pražském orloji. Na základě jednoho úkolu od Astoria mě napadlo jak celý příběh časodějů skončí a jsem hrozně zvědavá jestli jsem to odhadla správně.

20.01.2024 4 z 5

Číselné jméno Číselné jméno Natalja Ščerba

Díl od dílu je série lepší a napínavější, děj má mnohem větší spád. Jsem ráda, že jsem se díky loňské knižní výzvě k této sérii dostala.

17.01.2024 4 z 5

Hodinová věž Hodinová věž Natalja Ščerba

Příběh se příjemně vyvíjí a potěšilo mě, že se dosud každý díl odehrává v jiném prostředí. Spousta věcí se dá snadno předpokládat předem, ale věřím, že kdybych byla cílový čtenář, takhle bych to určitě nevnímala. Přesto se mi tato série zalíbila.

15.01.2024 4 z 5

Srdce času Srdce času Natalja Ščerba

Svět časodějů mě okouzlil, protože je moc pěkně vymyšlený. Tento příběh je poutavější a má větší spád než předchozí díl. Potěšilo mě poodhalení Vasilisina původu a jsem si jistá, že černá královna ještě zasáhne do děje.

12.01.2024 4 z 5

Pohřbení andělé Pohřbení andělé Patricia Gibney

Jsem ráda, že tento díl byl opět prima čtení a rozhodně byl lepší než ten předcházející, kde mě Lottie rozčilovala snad úplně vším. Příběh je velmi komplikovaný, se spoustou postav, takže chvíli trvá, než se v nich čtenář zorientuje. Kniha byla velmi napínavá a dobře se četla.

08.01.2024 4 z 5

Zahrada slibů a lží Zahrada slibů a lží Paula Brackston

Mám tuto sérii ráda, ale příběh se začíná místy opakovat, trochu to ve mě vyvolalo pocit, že si autorka neví rady, jak se posunout dál. Jsem zvědavá, jak se to bude vyvíjet v dalším díle.

30.12.2023 4 z 5

Vánoce na skotském hradě Vánoce na skotském hradě Donna Ashcroft

Příjemný romantický příběh, jehož děj je snadno předvídatelný, ale krásně naladil na vánoční atmosféru. Líbil se mi domácí mazlíček oslík.

16.12.2023 4 z 5

Zlomené duše Zlomené duše Patricia Gibney

Z tohoto dílu jsem byla zklamaná. Krimi linka mě vůbec nechytla, včetně motivů pachatele, příběh byl zbytečně překombinovaný a tentokrát to bylo spíš ke škodě. Něco se dalo poměrně snadno předvídat, pokud čtenář zná jednotlivé postavy již z minulosti. Chování Lottie mě tentokrát neuvěřitelně rozčilovalo, ať už ohledně jejích dcer, Lea, Boyda,... vadilo mi, jak pořád za vším hledá, jak je každý proti ní. Než se pustím do dalšího dílu, dám si asi nějakou příjemnější vsuvku.

12.12.2023 3 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Malý Princ je taková klasika plná krásných a hlubokých myšlenek, ale mezi mé oblíbené knihy se nezařadila ani v dětství a nezměnilo se to ani v dospělosti. Po knize jsem sáhla abych splnila poslední téma čtenářské výzvy.

29.11.2023 4 z 5

Klíč k času Klíč k času Natalja Ščerba

Knihu jsem si vybrala, abych splnila téma čtenářské výzvy - Kniha od ukrajinského autora. Už když jsem si knihu k tomuto tématu vybírala, byla jsem přesvědčená, že další díly, ze série číst určitě nebudu. Svět Časodějů mě ovšem natolik zaujal, že jsem knihu nemohla odložit. Líbí se mi propracovaný svět i jednotlivé postavy, jen si občas musím připomenout, že je Vasilise pouze třináct let, což se někdy odráží na jejím důvěřivém chování. Příběh je poutavě napsaný. Už se těším na další díl.

27.11.2023 4 z 5

Pozdrav z Itálie Pozdrav z Itálie Jules Wake (p)

Moc příjemná oddychovka, a jako po každé knize od této autorky mám chuť sbalit si kufr a někam vyrazit. To, že je děj i závěr předvídatelný mi u tohoto žánru vůbec nevadí. Někdy si člověk při čtení rád odpočine. Za mě moc příjemné čtení.

22.11.2023 4 z 5

Konečně můžu říct, že jsem dočetla tuto knihu, protože i když není dlouhá, tak mi nějak nešlo se jí prokousat. Vzhledem k nedávnému úmrtí autora, je to opravdu velmi smutný příběh s ještě smutnějším koncem. Pro člověka, který si závislostí nikdy neprošel je tohle sebedestruktivní chování nepochopitelné. Místy jsem měla pocit, jako by se některé pasáže v knize opakovaly. Je to i odraz skutečnosti, že bohatství všem štěstí nepřinese, prostě jen řešíte jiné problémy, nebo ty problémy řešíte jinak.

16.11.2023 3 z 5

Tíživé ticho Tíživé ticho Robert Bryndza

Doufala jsem v napínavou knihu, kterou nebudu moct odložit a jsem zklamaná. Měla jsem velký problém se do knihy začíst, postava Maggie mi přišla taková nijaká, nějak jsem si k ní nedokázala najít cestu. Spousta věcí mi přišla velmi nelogická a přehnaná, část s Maggiinými halucinacemi už byla jen zbytečným natahováním příběhu.

29.10.2023 3 z 5

Potkáme se v Praze Potkáme se v Praze Julie Caplin

Povídka je opravdu kraťounká, klidně by snesla i více stránek. Když jsem četla jak Praha autorku oslovila, doufala jsem, že napíše celou knihu zasazenou do našeho hlavního města. Je milé číst o místech, která znáte a vidět je z pohledu cizince. Líbilo se mi i odkazování na knížky od R. Bryndzy (Dívka v Ledu a Tíživé ticho), protože jeho nejnovější knížku jsem začala číst hned poté, co jsem dočetla Caplinovou.

24.10.2023 4 z 5

Vinice ve Francii Vinice ve Francii Julie Caplin

Příjemné prosluněné čtení ideální do deštivého dne. Postavy byly milé a sympatické. Děj byl snadno předvídatelný, ale to u tohoto žánru vůbec nevadí. Oceňuji jakým způsobem umí autorka popisovat prostředí i jednotlivá jídla. Romány J. Caplinové ve mě vždycky vzbuzují touho sbalit si tašku a jet poznávat místa o kterých píše.

19.10.2023 4 z 5

Holanďanka Holanďanka Ellen Keith

Kniha se velmi dobře četla a děj byl poutavý a napínavý. Rozdělení příběhu do dvou linek bylo zbytečné a argentinská linka příběh pouze prodlužovala. Pro ty, kdo neznají argentinské dějiny byla tato linie příběhu naprosto nic neříkající. Chyběly informace proč je Lucian vězněn a souvislosti s argentinskou historií a vládnoucím režimem, osobně si myslím, že celá tato část příběhu mohla být zahrnuta do epilogu a bylo by to dostačující.
Evropská linie příběhu byla mnohem zajímavější. Prostředí koncentračního tábora Buchenwald bylo popsáno velmi mírně, v některých bodech mi příběh nepřišel příliš reálný. Na závěr jsem čekala větší propojení obou příběhů a byla jsem zklamaná, že celý závěr knihy byl pojatý spíše formou náznaků, ať si čtenář dále domyslí, co se stalo...

18.10.2023 4 z 5

Notting Hill pod sněhem Notting Hill pod sněhem Jules Wake (p)

Milá předvánoční pohádka se snadno předvídatelným dějem. Je to takové příjemné odpočinkové čtení, které mě naladilo na těšení se na předvánoční čas.

14.10.2023 3 z 5

Opatství Northanger Opatství Northanger Jane Austen

Knihy od Jane Austenové jsou vždy takovým milým pohlazením po duši. Prostředí, ve kterém se příběh odehrává a Catherinina naivita působí v dnešní době značně nereálně a úsměvně. Příběh je nenáročnou odpočinkovou četbou. Oceňuji, že jedním z témat čtenářské výzvy byla právě kniha od J. Austenové.

12.10.2023 4 z 5

Vražedná temnota Vražedná temnota Lisa Regan

Skvělý, napínavý příběh, který jsem přečetla jedním dechem. Z knih s Jossie Quinn jsem vždycky nadšená, je to sázka na jistotu. Jsem ráda, že Jossie dostala svůj život pod kontrolu a přestala své problémy řešit pitím.

11.10.2023 4 z 5

Zářivá noc hvězd a ledu Zářivá noc hvězd a ledu Rebecca Connolly

Na knihu jsem se moc těšila, protože mě zaujalo téma a díky skvělému hodnocení na databázi knih jsem měla opravdu velká očekávání. Bohužel, příběh má očekávání rozhodně nesplnil. Možná chyběl nějaký hlubší příběh některého cestujícího z Titanicu, nebo třeba kapitána z Carpatie, ke kterému by čtenář více přilnul nebo by s ním s napětím prožíval jeho osud, to mi u této knihy chybělo. Spíše jsem se dozvěděla nějaké zajímavosti o obou lodích, ale jinak mě kniha příliš nenadchla. Závěr mi přišel zbytečně zdlouhavý. Jako nejlepší část knihy hodnotím Doslov.

03.10.2023 3 z 5