Časogram

Časogram https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/385060/bmid_casogram-bhR-385060.jpg 5 189 32

V pátém díle ságy o kouzelnících, kteří umí čarovat s časem, čekají na klíčníky nebezpečná dobrodružství, první ztráty, nelítostná bitva a střet s absolutním zlem. Časodějný svět je v ohrožení: Astragor, nepřítel eflarských hodinářů se vrátil a touží po pomstě. Severin Ohnivý se mu otevřeně postavil a Vasilisa chce otci pomoct. Spolu s přáteli se pokouší rozluštit tajemství zrezlého úlomku, který objevila v Rozeklaném zámku. Učí se nová časodějnická moudra a objevuje dosud nepoznaná tajemství řízení času. Dokáže si poradit s obrovskou zodpovědností, která se tak náhle svalila na její mladičká bedra?... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (ČR)

Часограмма , 2013

Ailee
Ailee
10.03.2024 4 z 5

Přiznávám čteno lajdácky. Přeskakovala jsem nedůležité popisy a všechno hašteření mezi klíčníky a jejich kamarády. Zaprvé jsou tam pořád dokola už od prvního dílu a zadruhé jsou na jedno brdo. Opět byl Feš na zabití, nevím, jestli bere nějaký slušný matroš, ale ty jeho nálady jak u ženské s PMS mě fakt vytáčejí. Vasilisa se jako postava o něco polepšila. Trochu. Také u některých (opravdu výjimečně) se objevil záblesk inteligence. Dávám hvězdičku navíc za ten konec, protože mám dobrou náladu, že už jsem skoro ba konci, ale jinak si nemyslím, že si 4 kniha zaslouží.

EmillyT
EmillyT
20.01.2024 4 z 5

Přečteno jedním dechem. Některé momenty mě hodně překvapily, některé jsem naopak očekávala ještě než k nim došlo. Potěšila mě zmínka o pražském orloji. Na základě jednoho úkolu od Astoria mě napadlo jak celý příběh časodějů skončí a jsem hrozně zvědavá jestli jsem to odhadla správně.

02.01.2024 5 z 5

(SPOILER) Naprosto super škoda že je konečný

25.12.2023 5 z 5

čím dál napínavější nemůžu se dočkat pokračování

Anor505
Anor505
06.05.2023 4 z 5

Tak teď jsem vážně zvědavá, jak to s našimi hodináři dopadne. Příběh byl opět napínavý, padouši byli tentokrát opravdu zlotřilí a hlavní dějová linka si s přehledem podržela úroveň minulého dílu.
Co mi ale trochu vadilo, tak jak začala logika skřípat ve chvíli, kdy různí lidé začali vysvětlovat důvody, proč se v minulosti rozhodli tak jak se rozhodli. V těch chvílích se mi zdálo, že to trochu plave na vodě. Ale třeba to do sebe všechno zapadne v posledním dílu, každopádně už se na něj těším.

Hatshepsut
Hatshepsut
22.04.2023 5 z 5

Předně jsem velmi ráda, že mám všechny díly a nemusím čekat na pokračování, jelikož čekat na další díl, by pro mě bylo velmi náročné. Jsem napjatá, jak vše skončí. Série mě velmi chytla, milovníci Harryho Pottera určitě ocení fantasy s originálním námětem, kterým je především čas. A velkým plusem je, že autorka zaujme nejen mládež a děti, ale i dospělé. A ty obaly jsou fanatastické!

abrečš
abrečš
06.09.2022 4 z 5

Naprosto úžasné, smutný konec, tohle vážně muluju

Paluska
Paluska
21.03.2022 4 z 5

Z této knihy jsem nadšená!
Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Příběh graduje a každou stránku jsem lačně hltala.
A jako vždy u této série krásný obal!

nai.ivka
nai.ivka
07.12.2021 4 z 5

Pátý díl byl zatím nejlepší, autorka už moc neředila děj. Těším se na díl šestý.

zirafinec
zirafinec
15.05.2021 5 z 5

Úžasné!!!! Doporučuji každému milovníku fantasy, kdo ještě nečetl. Feš je stoprocentně moje nejoblíbenější postava. Musím říct, že jsem si toho náfuku fakt zamilovala. Super kniha, děj rychle plyne, přečteno za míň jak dva dny. Ještě jednou - DOPORUČUJI.

P.S. Myslím, že takový osud si nezasloužil ani Mark.

veru1367

Skvělá kniha

Kristulda
Kristulda
21.10.2020 5 z 5

Skvělá kniha, stejně jako celá série

Kniholenka9
Kniholenka9
03.08.2020 5 z 5

Skvělá kniha, stejně jako předešlé díly ze série Časodějové.

stollova
stollova
21.07.2020 5 z 5

Skvela

LillyM.
LillyM.
31.05.2020 5 z 5

Páni, to byla jízda. Na dobrodružství a zvratech autorka teda nešetřila.
Bylo mi líto Feše, kterému to skončilo takhle bídně, ale je to kluk tvrdohlavá, takže věřím, že si poradí, proto se moc těším na šestý díl:)

Aivinka
Aivinka
10.04.2020 5 z 5

Nevěřila jsem, že by tohle mohl být nejlepší díl série, ale už od poloviny knihy jsem pochopila, proč tomu tak je. Moc povedený díl plný zvratů a napětí.

maxx
maxx
02.04.2020 5 z 5

Opět díl, který jsem přečetl za tři dny jedním dechem. Vasilisa a Feš nezklamali. Těším se na závěrečný díl

karca5233
karca5233
11.11.2019 5 z 5

No kde začít... Tato kniha mě asi zatím upoutala nejvíc... Kniha s krásnými ilustracemi byla plná aspoň pro mě nečekaných zvratů a chvílemi jsem koukala na psaná slova s otevřenou pusou... A tak vzhůru na poslední díl... Doporučuji