Hodinová věž

Hodinová věž https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/350827/bmid_hodinova-vez-F1P-350827.jpg 5 243 46

Třetí díl ságy o kouzelnících, kteří umí čarovat s časem, zavede klíčníky do Časové propasti… Vasilisa pilně studuje na časodějnické škole v Astrohradu. Život jí ale ztrpčuje ředitelka školy a proradná přítelkyně jejího otce Elena Mortinová. Mnohem větší nebezpečí však Vasilise hrozí od Astragora, mocného ducha Ostaly. Podaří se dívce zachránit začasovanou kamarádku Dianu Fréziovou a získat časodějnickou střelu, bez které nelze probudit vílu z věčného spánku? Dokáže pomocí modré jiskry, která se usídlila v jejím srdci, vrátit čas do Eflariusova legendárního zámku?... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (ČR)

Часовая башня , 2012

EmillyT
15.01.2024 4 z 5

Příběh se příjemně vyvíjí a potěšilo mě, že se dosud každý díl odehrává v jiném prostředí. Spousta věcí se dá snadno předpokládat předem, ale věřím, že kdybych byla cílový čtenář, takhle bych to určitě nevnímala. Přesto se mi tato série zalíbila.

hana4834
19.12.2023 5 z 5

Moooc mě to chytlo těším se na pokračování

E_Lan
15.11.2023 4 z 5

Třetí kniha z celé série Časodějů byla zatím jasně nejlepší. Po druhém díle jsem to chtěl vzdát, ale děti mě k večernímu čtení přesvědčily. A to naštěstí. Dobrý příběh, slušné vyprávění a dějový pokrok velmi významný. Takže jedeme dále ke čtvrtému dílu:-)

Ailee
07.11.2023 2 z 5

Půjdu proti proudu. Asi jsem na tuto sérii moc stará. Kde byl nějaký děj? Za celou knihu tam byly jediné dvě akce a ty autorka odbyla raz dva. Všechno se hrozně táhlo. Po celou dobu jsem víceméně četla jen to, jak jeden druhého hrdinové urážejí, posmívají se nebo hádají. A dospělí? To bylo dost často to samé. Tolik klišé a trapnosti jsem už dlouho neviděla. Kdybych neměla knihu do výzvy, asi bych nedočetla. Na další díl jdu hned, ale jen proto, abych to už měla za sebou. Nesnáším rozečtené série a kdybych teď skončila, už se k ní nikdy nevrátím.

Hatshepsut
11.04.2023 5 z 5

"Kdo si nepamatuje minulost, je odsouzen ji opakovat!"
Třetí díl ságy o časodějích je snad ještě napínavější než předchozí. Hlavní postava Vasilisa je něco jako Harry Potter, nicméně její příběh si vás podmaní a těšíte se stále na nové epizody časodějů, řemeslníků, víl a dalších úžasných stvoření, které si autorka pro nás připravila. Rozhodně čtivé a napínavé!

Anor505
28.03.2023 4 z 5

Už potřetí jsem se vydala do světa časodějů a zase jsem docela spokojená. Oproti předchozím dílům je vyprávění svižnější, čtivější a dobrodružnější. Zatím se mi série opravdu líbí a rozhodně je originální. Trochu mě mrzí, jen dvě věci:
Za prvé, že ani v polovině série pořád neznáme motivace některých docela důležitých postav - zejména dospělých, které se občas chovají poněkud zvláštně. A za druhé mi nesedí ta nevraživost mezi dětmi, která je místy opravdu přehnaná (kam se hrabe Draco Malfoy).

Nelly
17.02.2023 4 z 5

Už jsem nechtěla ve čtení této série pokračovat, ale Čtenářská výzva 2023 mne ponoukla. Tento díl byl lepší než ten minulý (spíše ve druhé půlce) - proto 4 hvězdy - ale dost mi připadal jako vykrádačka Harryho Pottera - to by tak nevadilo, ale prostě vadí mi chování všech postav v knize - žádná mi nepřijde veskrze kladná (chování dětských hrdinů je někdy opravdu otřesné). Dost možná v budoucnu sérii dočtu, protože některé věci se mi stále zdají nelogické, a další díly vše třeba objasní.

Paluska
12.03.2022 4 z 5

Obal knihy opět nezklamal a je nádherný.
Děj se celkem vlekl a já s napětím neustále očekávala akce a zvraty...

Luigi1
16.05.2021 5 z 5

Velice pěkně a poutavě napsaná kniha,která mě mile překvapila.

zirafinec
12.05.2021 5 z 5

Typický komentář ke knihám, které jsou tak dobré, že nevím, co bych k nim dodala. Krásná kniha, krásný styl psaní, krásně vykreslené postavy, které rozhodně nejsou ploché, krásné "obrázečky" na některých stránkách, krásná obálka (no posuďte sami!), hlavní hrdinka má krásný sklon krásně štvát všechny, které nemá ráda a všem krásně míchat kartami, jedním slovem prostě KRÁSA. DOPORUČUJI TISÍCKRÁT VŠEM!

veru1367
04.04.2021 5 z 5

Bylo to super, bavilo mě to.

Kniholenka9
03.11.2020 5 z 5

Třetí díl ságy Časodějové se mi líbil více než druhý. Děj se začíná pěkně rozvíjet. Opět nádherná obálka. Kniha si zaslouží 5 hvězdiček.

Knihomolka2812
24.10.2020 5 z 5

Super kniha

Kristulda
25.09.2020 5 z 5

Každým dílem je to zajímavější a zajímavější, už mám z knihovny půjčené další 3.

Verunka926
08.07.2020 4 z 5

Čtení jsem si moc užila a ihned rozečítám čtvrtý díl!

LillyM.
31.05.2020 5 z 5

Kniha napsaná perem této autorky, nedokáže nic jiného, než jen mile překvapit.

petunkav
11.02.2020 5 z 5

Já jsem s tímto dětským tajemnem moc spokojená. Neříkám, že bych si ji vzala na pustý ostrov, ale.......
Líbí se mi, budu určitě časem pokračovat v dalších dílech.

Raxas
22.08.2019 5 z 5

Super kniha!

karca5233
13.08.2019 4 z 5

No kde začít... Krásná obálka a ilustrace už k této sérii prostě patří. Děj byl čtivý a rychle se rozvíjel, hlavní hrdinka se zlepšuje v časování a řekla bych že má slušně našlápnuto jim to všem ukázat a vytrit jim zrak. Doporučuji

2216
17.07.2019 4 z 5

Tento díl byl o dost lepší než dvojka. Autorka mi ale přišlo, že příběh moc natahovala. Ale i tak jsem se bavil.

Natalja Ščerba
ukrajinská, 1981