Srdce času

Dva světy – Ostala a Eflara se nezadržitelně přibližují k sobě. Časovou propast mezi nimi může zvětšit jen legendární Šarlatový kvítek a společně vyslovené přání všech klíčníků. Vasilisa a ostatní klíčníci se proto vydávají na místo, kde tajemná květina roste, a společně čekají, až rozkvete. Mezi klíčníky však propuká nová vlna nepřátelství. Veliký duch Astragor – nepřítel hodinářů, nečekaně souhlasí, že jim pomůže uskutečnit jejich plány. Má však své vlastní zájmy, které si nechává pro sebe. Dokáže přátelství a láska pomoct klíčníkům, aby se spojili a zachránili Elfaru? Ochrání Vasilisu před strašlivou kletbou, kterou na ni uvalil Černoklíč?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/330798/big_srdce-casu-tMq-330798.jpg 4.4226

Časodějové / Časodejovia 2.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (ČR)

Часовое сердце, 2011

Kniha Srdce času

Nelly

Lepší tři hvězdičky - ubírám něco dolů za nezajímavé události na táboře (i za ten tábor jako takový, který mi vzhledem k rusismům ve jménech evokoval pionýrské tábory z mého dětství). Stále si nejsem jistá, jakému čtenáři je kniha vlastně určena - ano, hrdinka je dívenka, její projevy a chování jsou dětské, pochopitelné, ale neustále mne překvapuje jakási nečitelnost záměrů hlavních dospělých postav (to se jistě v dalších dílech vyřeší, ale pro mladšího čtenáře to může být matoucí). A pak ty hrátky s časem a časovými paradoxy - chápe to vůbec dětský čtenář?

Luigi1

V pěkné jízdě z kopečka pokračovala i tato kniha.

zirafinec

Tak-tohle-je-prostě-BOMBA! Úžasně napsané, postavy nejsou ploché, děj je skvělý... Do postavy jsem se vžila, spolu s hrdinkou nesnášela Severa, Dejlu, Maryšku a Marka, smála jsem se Žábovi,... Jediné negativum je, že hlavní zápletka je na tři stránky. Prostě doporučuji, doporučuji, DOPORUČUJI! Pokud jste to ještě nečetli, tak to rozhodně udělejte, protože se musí líbit všem. Ještě jednou - doporučuji.

veru1367

Opět krásné čtení a nádherná obálka. Líbí se mi, že děj probíhá hlavně na letním táboře. Je to asi můj nejoblíbenější díl z celé série.

Kniholenka9
03.11.2020

Druhá kniha ze série Časodějové. Opět pěkné a napínavé čtení a nádherná obálka knihy.

Knihomolka2812
24.10.2020

Nej kniha z cele série

Kristulda
10.09.2020

Krásné čtení, po dlouhé době jsem sáhla po fantasy, a to díky tomu, že syn, který nečte si to půjčil, a ležel tu první díl. Mě bylo líto si to nepřečíst a už mám doma půjčené další díly. Je to takové prostě příjemné čtení.

LillyM.
25.05.2020

(+ SPOILER) Konečně pusa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!