Srdce času

Srdce času https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/330798/bmid_srdce-casu-tMq-330798.jpg 4 319 67

Dva světy – Ostala a Eflara se nezadržitelně přibližují k sobě. Časovou propast mezi nimi může zvětšit jen legendární Šarlatový kvítek a společně vyslovené přání všech klíčníků. Vasilisa a ostatní klíčníci se proto vydávají na místo, kde tajemná květina roste, a společně čekají, až rozkvete. Mezi klíčníky však propuká nová vlna nepřátelství. Veliký duch Astragor – nepřítel hodinářů, nečekaně souhlasí, že jim pomůže uskutečnit jejich plány. Má však své vlastní zájmy, které si nechává pro sebe. Dokáže přátelství a láska pomoct klíčníkům, aby se spojili a zachránili Elfaru? Ochrání Vasilisu před strašlivou kletbou, kterou na ni uvalil Černoklíč?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Часовое сердце , 2011

Bára...
20.06.2017 5 z 5

Tesim se na dalsi dil. Doufam ze bude brzy.

Marthas
20.06.2017 2 z 5

Co jsem kritizovala u předchozího dílu byly hlavně nesympatické postavy - tento nešvar byl v tomto díle vychytán, takže jsem si některé postavy oblíbila a jiné jsem nesnášela dál. Psychologie postav byla snad uvěřitelnější.
Problém stále vidím v tom, že svět, ve kterém se kniha odehrává, je velmi složitý a mně se po tomto díle stala nemilá věc, můj mozek okamžitě zapomněl děj, protože ho tak úplně nechápal - tahle kniha a zdá se celá série - je s tou matikou, pro mne naprosto nepochopitelná. Místo, aby byl člověk uchvácen dějem a překvapen a nakonci si řekl vau, tak si na konci řekne a o čem to vlastně bylo a přemýšlí o vlastní pitomosti a omezenosti... Ano, autorka to má vymyšlené, ale zahltí vás takovým množstvím info, že některé z vás úplně odvaří - nu prostě to nikdy nepochopíte anebo alespoň ne v celém rozsahu a to je dle mého cíl, aby byl čtenář zmaten a nemohl případně odhalit nějaké nesrovnalosti ve světě jí vymyšleném.

Zuzka911a
08.06.2017 5 z 5

Neskonale úžasný příběh.... no co víc k tomu dodat snad jen to, že autorce skládám velikou poklonu za napsání takového krásného příběhu a moc se těším na další díly ( už aby byly přeloženy nutně potřebuji vědět co se tam stane a jak to dopadne, jestli se taky stane to co si myslím) napínavý příběh, který vás vtáhne do děje a vy nemůžete přestat číst i já jsem knihu přečetla jedním dechem protože mě natolik uchvátila a nemohla jsem se od ní odtrhnout. :) všem doporučuji je tam magická atmosféra, napětí a kousek té romantiky. Hrozně mě mrzelo když jsem se blížila ke konci nechtěla jsem přestat číst protože mi bylo líto že je konec a další díly ještě nejsou přeloženy. A jinak jsem si čtení téhle knížky naprosto užila :) :D

Eslem
04.06.2017 3 z 5

Obálka opět nádherná, ale atmosféra tábora působí nudně a svazácky. Podivné chování většiny postav se oproti minulému dílu snad ještě vystupňovalo a nevím nevím, jestli jejich všemožné skryté motivy jako vysvětlení obstojí.

adellla
12.05.2017 5 z 5

Tato kniha byla naprosto skvělá , určitě doporučuju ...

Tetis
10.04.2017 5 z 5

LaraDarkness, souhlasím s tebou. Poslední část jsem četla jedním dechem a čekala jak to dopadne. Upřímně, je mi Vasilisy i Feše líto. A autorka mě stejně jako u prvního dílu štve otevřeným koncem. Doufám, že v češtině vyjdou všechny díly a to co nejdříve!

Jinak kniha byla skvělá, mám ráda když je smícháme fantasy, náš svět a přátelstvi v jednom, což tato kniha zaručene obsahuje. Co nemám ráda je, když autoři young adult literatury míchají skoro do každého příběhu nějaké vztahy, i když se to tam někdy podle mě ani nehodí (jako kdyby to bylo nějaké pravidlo). Myslím, že tento bod kniha časodějové neobsahoval, takže dávám 5 hvězd :-)

adela3429
30.03.2017 3 z 5