Koruna času

Feš Dragocij beze stopy zmizel a co čeká klíčníky je ve hvězdách. Otázek je mnoho. Podaří se Vasilise zachránit Feše? Jaký osud čeká jejího otce, Severina Ohnivého? Kdo je ve skutečnosti Rodion Hardius? A jaká tajemství ještě skrývá Rozeklaný zámek? Jediný Astragor si je svým osudem jistý a rychle postupuje k hlavnímu cíli. Získává nové spojence a drtí protivníky. Osudová chvíle se blíží – rozhodující bitva o trůn Času nastává!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/402460/koruna-casu-Pkl-402460.jpg 4.857

Časodějové / Časodejovia 6.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Fragment (ČR)

Часовая битва, 2014

Kniha Koruna času

adelkah21

Nejlepší ze série:)

Jana.ch

Nejlepší kniha z celé série

karca5233
11.11.2019

No kde začít... Uff... Tak to jsem nečekala... Závěr této série byl pěkný i když mi jich bylo trochu líto :-(... Celou sérii doporučuji :-)

Raxas
22.08.2019

Super kniha!

Elizza
05.08.2019

Vážení, rejpal je tady zas! Pro ještě nezasvěcené: omlouvám se za spoilery, za které bude tento komentář nejspíš zase deportován do diskuze.
Zhodnotím-li celou sérii, tak paráda. Zajímavý nápad a zpracováno taky celkem dobře. Přesto bych pár výtek měla.
Předně. Kdo to proboha dělal korekturu textu? Co ty uvozovky? Vždyť tam jsou našvahané úplně náhodně. A - nejsem si jistá, jestli je to vina autora nebo překladatele - jazyk je místy nepříliš důvěryhodný. Schválně si jděte poslechnout průměrnou skupinku náctiletých, kolikrát myslíte, že někdo z nich použije slovo však, či avšak?
Postavy mi byly celkem sympatické, ačkoli některé z nich stihly během celé série vyměnit kladnou roli za zápornou hned několikrát. Místy mi přišlo, že některé věci byly domýšlené později. Například to, že dvojčata přišla z jiné paralely. To byl druhý díl, kdy Sever řešil s Marcem, jestli je něco takového možné?
Neuvěřitelná náhodovost, díky které se Vasilisa naučila jantarovat, což nakonec hodilo, přičtěme na vrub Primarovi, bez kterého by to celé šlo do kytek.
Celá záležitost s Nikol byla trochu průhledná a trochu nedotažená. Odkud neexistující dítě z jiné reality zná číselné jméno ducha? Proč hlavní hrdinka nijak nevyužije znalost toho jména? Proč není číselné jméno složené z čísel, když už se jmenuje číselné?
Konec mě trochu zklamal. Nějaká ta pořádná bitka by neuškodila. Co se týče přání v komnatě... já bych teda chtěla, aby Astragorova máma potratila. Bylo by to jistější.
Kdo se stane Časem bylo celkem jasné už od začátku, ale zrovna ideální zakončení to nebylo.
Takže nepřátelství mezi duchy a hodinářství, které je staré celá staletí... zmizí? Najednou se všichni mají moc rádi a nechtějí se zabíjet? Jen proto, že se Časem stal kluk z Ostaly? Jo, kdyby tohle fungovalo i v reálu, byl by ten svět krásnej.
A to jako budou zbytek život sedět na schodech a čekat, až a jestli někdo přijde? Obávám se, že až si jejich teď už vzájemně spárovaní kamarádi pořídí rodiny, asi budou mít i jiné starosti. Nevím jak oni, ale mě by už po pár dnech muselo začít hrabat.

Garous110
13.07.2019

Neuvěřitelné a skvělé zakončení série!

EmaSvr
28.06.2019

Velký respekt a díky autorce a těším se na další série!

Barik05
25.06.2019

Čekala jsem trochu jiný konec a je pravda, že některé věci nebyly tak úplně dotáhnuté do konce. Ovšem to nic nemění na tom, že kniha byla naprosto úžasná! Stejně jako předchozí díly série. Moc jsem si tuto sérii oblíbila a těším se na další knihy od této autorky. Rozhodně 5* ale upřímně konec jsem si vážně ještě nedokázala srovnat v hlavě. Ale nebudu tady nic víc psát, protože bych mohla prozradit moc z děje. Takže můžu jen říct že rozhodně doporučuji.