Obchůdek na rohu

Obchůdek na rohu obálka knihy
Mé hodnocení:

Záhadné dědictví vám může zkomplikovat život i přinést lásku, o jaké jste snili. Rosa Larkinová jednoho dne s překvapením zjistí, že jí někdo odkázal malý obchod na venkově. V Londýně ji nic nedrží, tak se vydává do neznáma. Vloží všechno, co má, do nového podnikání a před očima maloměsta se snaží uspět. Máme tu pohledného ragbistu, sexy instalatéra, šťouravého novináře a další svérázné figurky. A Rosa řeší i několik záhad: Kdo ujel od dopravní nehody, kam se ztratil vzácný náhrdelník a kdo se skrývá za jejím tajemným dědictvím. "Záhadné dědictví vám může zkomplikovat život i přinést lásku, o jaké jste snili."...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/439412/obchudek-na-rohu-4gd-439412.jpg 3.553
Vydáno, Motto

The Corner Shop In Cockleberry Bay, 2018

Kniha Obchůdek na rohu

lusitta05

Tuším som sa s takýmto niečím ešte nestretla. Rosa bola protivná, ľahkomyselná a naivná. Ľahko sa to číta, ale som rada, že je koniec.

hannah2000
18.12.2020

Jednoduché, ale odpočinkové a čtivé.
Hlavní hrdinka má svérázný přístup k životu, dalo by se přímo říct, že jí není nic svaté. Jenže to je tím, že se s ní život moc nemazlil a ona se takto brání proti zklamání. Záhadné dědictví jí ale vše otočí naruby. Postupně se děj čtivě zamotává a ač jsou některé části v podstatě předvídatelné, vtáhne to čtenáře do příběhu.
Toto je přesně ten typ knihy, po kterém ráda sáhnu, když si chci odpočinout od světa kolem nás. Když chci zapomenout na realitu a ponořit se do romantiky. Za mě doporučuji.

Ellissabeth
13.11.2020

Líbilo. Z normální, očekávané, pěkné... Pak vznikne divně zápletka. Ale pak zase pěkné, oddechové a i trochu napínavé čtení. Celé pěkně čtivé. A později i hezky zamotané... Hezké a milé čtení.

domina
13.11.2020

V první půlce knihy děj vůbec neubíhal, bylo to o ničem. Pak se to zlepšilo, Rosa i ostatní postavy byly spíše nesympatické až protivné. Konec přehnaně urychlený a osob se tam mihlo moc, ani jsem kolikrát nevěděla kdo je kdo. Měli podobná jména.

Tesset
11.10.2020

To zas byla hrůza. Jako jo má to být oddechové čtení, nikdo od toho nečeká žadnou extra zápletku nebo tak, ale nějakou úroveň by to mít mohlo. Rosa absolutně nesympatická, její chování mi přišlo dost nízké a buranské. Ten jazyk taky děs, chápu, že v Anglii se vzdělání i sociální status projevuje v mluvě, ale v češtině to znělo prostě hrozně. Žádné překvapení, zápletky taky jasné, kecy kecy a najednou bum a konec. Jedna hvězda za obálku. Celkově mi přijde, že zatím co jsem Srdcovky četla byly spíš horšího charakteru. Škoda, protože obálky mají úžasné a je jich škoda na takový brak.

Hema
05.10.2020

Ve svém žánru splňuje vše, je tam hezké prostředí, láska, předvídatelné postavy, je to zábavné, milé a čte se to rychle. Typické čtení na dovolenou, ale pozor, za dva dny to máte přečtené! :-)

yonda
27.08.2020

Příjemná kniha na letní dny. Konec takový jaký si přejeme.

Milena2017
15.08.2020

Mě se příběh líbil :) taková víkendová oddychovka