EmillyT EmillyT komentáře u knih

Ztracené střípky Ztracené střípky Tim Weaver

Úžasné, napínavé do poslední chvíle, prostě skvělé. Tim Weaver je můj oblíbený autor a přečetla jsem všechny knihy, které u nás vyšly, a opravdu je to mistr thrilleru. Z počátku mi chvíli trvalo, než jsem se do knihy začetla. Střídání minulosti a současnosti působilo trochu zmateně, ale pak najednou jsem knihu nemohla vůbec odložit. Moc se mi líbil závěr a jedno náhodné setkání, které doufám bude pokračovat třeba v další Weaverově knize.

25.09.2022 5 z 5

Deeply Deeply Ava Reed (p)

Závěr série byl stejně jako předchozí díly velmi čtivý. Všechny hlavní postavy jsem si postupně oblíbila a byla jsem ráda, že dokázali překročit svůj stín a postavit se svým strachům a problémům. Už od začátku každého příběhu bylo jasné, jak dopadne. Ale někdy je taková romantická oddechovka moc fajn.

15.09.2022 4 z 5

Madly Madly Ava Reed (p)

Sérii jsem objevila náhodou a zaujal mě její název, protože je to jedna z mých oblíbených písniček. První díl byl fajn, ale tenhle byl o dost lepší a přečetla jsem ho jedním dechem. Skvělá oddechovka. A to, že má kniha předmluvu a hodí se ke splnění jednoho z témat letošní Čtenářské výzvy, je příjemný bonus.

14.09.2022 4 z 5

Truly Truly Ava Reed (p)

Příjemná oddechovka na dovolenou, s nijak hlubokým či překvapujícím dějem. Cooper mi svým stylem hrozně připomínal Edwarda ze Stmívání.

12.09.2022 4 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Ačkoli mám detektivky moc ráda, je toto první kniha, kterou jsem od A. Christie četla. Jsem ráda, že mě Čtenářská výzva k této autorce přivedla. Detektivní příběh promyšlený do posledního detailu. S mým tipem, kdo je vrah, jsem byla úplně vedle a do poslední chvíle jsem netušila, jak to celé vlastně bylo. Chvíli jsem se bála, že příběh zůstane nevyřešen, ale až úplný závěr odhalil, kdo je oním hledaným vrahem. Příběh je poměrně krátký a velmi napínavý.

02.09.2022 4 z 5

Pohlednice z Paříže Pohlednice z Paříže Alex Brown

Velmi příjemné letní čtení. Děj i závěr mohly být obsáhlejší a napínavější, ale i tak se mi kniha moc líbila a pomohla mi překonat čtecí krizi, která u mě přes léto nastala.

26.08.2022 4 z 5

Kus temnoty Kus temnoty Margaret Atwood

Nejsem znalec Shakespeara, ale příběh ani jeho zpracování mě vůbec neoslovil. Do děje jsem se vůbec nezačetla. Nelíbila se mi ani hlavní myšlenka, kdy Felix je spoustu let popoháněn pouze touhou po pomstě.
Po knize od M. Atwoodové jsem sáhla, abych splnila pro mě nejtěžší téma čtenářské výzvy - Kniha od autora, který byl oceněn cenou F. Kafky. Úplně mi autorčin styl nesedí.

22.08.2022 2 z 5

Prameny Vltavy Prameny Vltavy Petra Klabouchová

Tato kniha mi příliš nesedla. Nedařilo se mi začíst, čemuž hodně přispívalo i skákání v čase, které ve mně budilo dojem, jakoby byl příběh napsaný na jednotlivých papírech, které se vzájemně promíchaly a byly svázány v náhodném pořadí. Prostředí i jednotlivé postavy jsou velmi nesympatické. Odkaz na případ Kramný je pro příběh úplně zbytečný. Opravdu zajímavé mi přišlo cca posledních 30 stran knihy, závěr byl možná až překombinovaný,ale každopádně nečekaný.

09.07.2022 3 z 5

Alicina síť Alicina síť Kate Quinn

Kniha mě nadchla a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Obě dějové limie jsou velmi napínavé a moc se mi líbily. Autorka skvělým způsobem promíchala fikci se skutečnými událostmi a postavami. 5* si tato kniha rozhodně zaslouží a mohu ji jen doporučit.

26.06.2022 5 z 5

Pohlednice z Itálie Pohlednice z Itálie Alex Brown

Příjemná romantická oddechovka, která se hezky četla. Historická linie je místy velmi smutná. Hlavní postava Grace mi úplně k srdci nepřirostla, protože se příliš zaobírala tím, že jí její bývalý přítel podvedl a tím jí na dlouhou dobu zničil život. Druhá polovina knihy odehrávající se v Itálii se četla lépe.

21.06.2022 3 z 5

Hluboká modř moře Hluboká modř moře Marie Lamballe (p)

Krásné dvě linie příběhů, které se na konci spojí v jeden. Historická linka mě bavila o malinko víc a byla naprosto okouzlující - napínavá, plná naděje a lásky, s vykreslením válečných útrap a jejích dopadů. Překvapil mě závěr této části příběhu. Současná dějová linka byla o něco slabší a předvídatelnější. Kniha je velmi čtivá. Jediná drobná výtka je k opakování jmen, které se opakují ve všech 3 autorčiných knihách o Bretani, ikdyž se jedná o úplně jiné postavy (např. ve všech byla služebná Swana, opakovalo se i jméno Patrick, Alan,...).

15.06.2022 5 z 5

Podvod zlatého faraona Podvod zlatého faraona Petra Klabouchová

Velmi povedená kniha, kde se autorce na pozadí skutečných historických událostí a postav podařilo vystavět úžasný příběh. Tématiku starověkého Egypta a archeologických nálezů mám moc ráda. Drancování hrobek dávných faraonů ve jménu "vědy" je bohužel smutnou skutečností a můžeme se jen dohadovat, o jaké zajímavé nálezy svět přišel v dobách, kdy archeologové upřednostňovaly kus zlata, před skutečnou historickou hodnotou svých nálezů. Kniha se moc pěkně čte, líbilo se mi střídání deníkových zápisů se současností a citáty, ze starověkých egyptských textů na konci kapitol. Myslím si, že po přečtení zanechá tato kniha ve čtenáři, alespoň malé zrnko pochybností, vzhledem k již prokázaným skutečnostem, co když je i to další pravda?! Každopádně atmosféra a prostředí knihy mě ještě víc naladilo na probíhající výstavu Tutanchamonova hrobka v Brně ke stému výročí jejího oficiálního objevení, na kterou se v létě chystám.

10.06.2022 5 z 5

My proti vám My proti vám Fredrik Backman

Kniha se mi četla o něco lépe, než předchozí díl, ale úplně mi asi nesedl autorův styl. Děj je sice zajímavě vystavěný, ale měla jsem pocit, že je příběh trochu nekonečný.

30.05.2022 3 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Příběh je za mě psaný velmi rozvláčně a bavit mě začal až ke konci. Konec příběhu mě přiměl k tomu, abych se pustila i do dalšího dílu. Prostředí města, které žije jen hokejem, je hezky popsáno, včetně vykreslení jednotlivých postav. V knize je spousta zajímavých myšlenek k zamyšlení.

26.05.2022 3 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Povedená detektivka s velmi ponurou atmosférou, jejíž děj mě okamžitě vtáhl a nemohla jsem ji téměř odložit. Osobní linie Laury a Adama příjemně dokreslovala příběh, i když Laura mi úplně sympatická nebyla. Závěr byl překvapující a nečekaný.

Bylo by fajn, kdyby byla kniha označená jako 2.díl série Linhartová - Beneš. Ráda čtu série postupně a u této knihy jsem se dle popisu domnívala, že se jedná o samostatnou knihu. Každopádně předchozí i následující díly si určitě ráda přečtu.

09.05.2022 4 z 5

Zahrada v měsíčním svitu Zahrada v měsíčním svitu Corina Bomann

Nedařilo se mi pořádně se do příběhu pořádně začíst. Zajímavá byla dějová linka z minulosti, ta ze současnosti byla přeslazená a těžko uvěřitelná. Nápad hezký, ale čtivost trochu vázla.

29.04.2022 3 z 5

Maják na útesech Maják na útesech Marie Lamballe (p)

Po Hortenziové zahradě pro mě byla tato kniha trochu zklamání a dlouho jsem se do příběhu nemohla pořádně začíst. Překvapilo mě, jak rychle se Sussan vrátila paměť a nedařilo se mi pochopit, proč měla potřebu neustále si něco vymýšlet. Příběh se poměrně táhnul a některé části byly dost nelogické. Líbilo se mi krásně popsané prostředí Bretaně i konec příběhu, i když ten na rozdíl od jiných částí knihy, mohl být obsáhlejší.

20.04.2022 3 z 5

Koralina Koralina Neil Gaiman

Knihu jsem objevila úplně náhodou při luštění šifry Hrdinská pětka od knihkupectví Martinus. Ze všech hádaných knih byla jedinou, o které jsem dosud nikdy neslyšela a neznala jsem ani filmové zpracování. Kniha se mi líbila, ale překvapilo mě, že je to dost strašidelná pohádka. Určitě kouknu i na film.

11.04.2022 3 z 5

Nečekané přiznání Nečekané přiznání Lisa Regan

Opět skvělý díl, který jsem přečetla jedním dechem. Příběh je o trochu méně napínavý než Matčin hrob, ale i tak to je výborné čtení plné nečekaných zvratů. Na rozdíl od jiných detektivních sérií nejsou případy Josie Quinnové napsané "podle jedné šablony", což oceňuji. Už se moc těším na další pokračování.

07.04.2022 4 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Krásné čtení, jako vždy. Je to opět takové milé pohlazení po duši, u kterého si člověk krásně odpočine. Jen mě trochu mrzí, že mám knihy z této série vždy tak rychle přečtené a ani tato kniha nebyla výjimka. Doufám, že nás autorka co nejdříve opět potěší dalším dílem.

04.04.2022 4 z 5