Strážkyně tajemství

Strážkyně tajemství https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/2665/bmid_strazkyne-tajemstvi-PN7-2665.jpg 4 167 16

Ke dvoru vládce Mayů přijde dívka podivné krásy, s pleťí bílou jako alabastr. Nezdolná Tonina, která se tam zamilovala do místního hrdiny, však musí jít dál. Po matce zdědila posvátnou knihu, která ukrývá tajemství rodu a jeho budoucnost. Tonina ví, že musí splnit své poslání, proto odhodlaně kráčí vstříc osudu, po cestě plné nástrah, dobrodružství i lásky.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Alpress

Woman of a Thousand Secrets , 2008

EmillyT
03.11.2022 4 z 5

Vyprávění příběhu je rozděleno do 5. částí - "knih", z čehož ta 1. je rozhodně nejpoutavější a má velmi dynamický děj. Kniha mě velmi mile překvapila, líbilo se mi téma života starých Mayů a Aztéků. Místy je příběh zbytečně rozvláčný a dlouhé putování vypadá, že nikdy neskončí. Naopak závěr by si možná o nějakou stránku navíc zasloužil. Ale i tak se jednalo o moc příjemné odpočinkové čtení.

shecoola
24.09.2022 3 z 5

Musím povedať, že kniha začala veľmi sľubne. Asi do prvej polovice to šlo i dejovo dobrým smerom. V druhej polovici prišlo nekonečné putovanie a záver knihy bol vyložene rýchlo utnutý. Nepostrehla som napríklad ani či napokon našli Cheveja, ktorý bol k záveru knihy od nich len dva dni cesty. Ale pár hviezdičiek dávam, čítala som aj horšie knihy, napríklad Modrý kameň som od autorky ani nedočítala.

Vojslava
26.06.2022 4 z 5

Protentokrát bez "duchařských" témat, zato se snahou uvést čtenáře do reálií života starých Mayů a Aztéků. Četba neuvěřitelně plynulá, přemýšlet se u ní nemusí, nicméně s pobavením jsem sledovala, jak se autorka snaží informacím přizpůsobit i linie příběhu, takže se nakonec musíme spokojit s rychlými a náhodou řešenými závěry jednotlivých příběhů. Ale všechno dobře dopadlo, takže z téhle odpočinkové četby nemusí být nikdo úplně zklamaný.

emilieselden
27.10.2020 3 z 5

Příjemná oddechovka. Začátek vypadal slibně a velmi mě chytl ale pak už to bylo příliš zdlouhavé, nic moc se nedělo. Konec mě trochu zklamal.

gabriela8591
22.01.2020 5 z 5

Moc pěkné, začátek chvilku nic moc, ale jinak napínavé a zajímavý děj. Historické z období Mayů.

DasaN
10.09.2017 4 z 5

Kniha se zajímavým námětem, čte se celkem dobře, ale trochu zdlouhavá.

karavela
05.05.2017 4 z 5

Tři hvězdičky za bohatý a barvitý děj( i když místy rozvláčný a naivní) + jedna hvězdička za čtivost.

nenúfar
23.08.2016

Touto knihou mě autorka velmi zklamala, jedná se o jednu z několika komerčních knih, které sepsala jen proto aby něco napsala. Bez přemýšlení, bez přípravy. Kniha nemá žádnou myšlenku, chvílemi je naprosto povrchní a o ničem, musela jsem se nutit abych ji dočetla.

tatjana1737
04.10.2015 2 z 5

Woodová se čte pěkně, ale námět knížky už mi přišel hodně "fantasy" a autorskou licencí. Jako oddychové čtení to nebylo špatné, ale že bych měla potřebu se ke knížce vracet, to ne. Možná bych ji doporučila mladších čtenářkám, které toho nemají tolik načteno, jako startovací můstek k jiným knihám, které jsou od této autorky lepší.

fany_haf
02.09.2014 1 z 5

Ne, tak tohle ne.

Antoaneta
11.08.2014 2 z 5

Tuhle autorku mám moc ráda četla jsem několik skvělých knih od ní ale tahle mně nezaujala je moc zdlouhavá trochu nudná po polovině jsem ji nedočtenou odložila.

orinka3
26.07.2014 odpad!

Ach jo. Když se mi do ruky dostala má první Woodová, byla jsem nadšená. Pár knih opravdu dobrých! Jenomže zjišťuju, že toho napsala hodně a ne všecko má dobrou kvalitu. Sedm démonů jsem nelítostně zkritizovala a se Strážkyní tajemství to nemůže být jiné. Kniha je povrchní. Prostředí jihoamerického pralesa je velice dobrodružné, ale hlavní postavy jsou bohužel ploché. Autorka nedokáže přesvědčit, že nejsou z papíru. Čte se to dobře, to zas jo. Jen to už zavání manýrou. Jaksi jsem si vzpomněla na Muže z Acapulca a neohroženého Boba Sinclaira! Jak psal spisovatel (Belmondo) detektivky a taky je sekal jak Baťa cvičky!:) Nebo za ni občas píše i někdo jiný, najatý? Docela by to odpovídalo. Možná zasluhuje jednu hvězdičku, že se to dobře čte, ale jinak je to jenom velká barevná slátanina zasazená do atraktivního prostředí i doby. Podivný, za vlasy přitažený příběh s mnoha nelogičnostmi (Viz scéna na tržišti, kde by se očekával Balámům duševní obrat k lepšímu a náprava jeho padoušství - a ono ne! - asi zapomněla, co předtím napsala.) Nebo domlouvání výsledku zápasu v míčové, to asi obšlahla ze současnosti. Milostná dvojice taky stojí za starou bačkoru, duševní pochody obou jsou docela komické. Kniha je neskutečně uměle natahovaná, asi to měla od stránky. ... Tak ne. Vrátila jsem se a upravuji. Jsem na konci a mažu i tu jednu hvězdičku. To se snad vsadila anebo si dělá z čtenářů blázny?! Strašná blbost. Nedoporučuji nikomu, kdo očekává kvalitu.

lenkavildomcova
26.05.2014 4 z 5

celkem se mi líbila... mám ráda tento styl...

Katuska001
23.12.2012 4 z 5

Knížka na mě působila rozporuplně, místy to neutíkalo a když jeden cíl nevyšel rychle se přišlo na to proč ho obejít a proč je vše jinak a rychle vymyslet cíl jiný. No aspoň ,že to dopadlo .... :-).

Pavla111
07.08.2012 1 z 5

Ja precetla cca 80 stran a knizku odlozila. Vubec se mi to nelibilo. Ma mnoel lepsi knizky.

malen
01.09.2011 3 z 5

I když mám její knihy velice ráda, tahle se mi moc nelíbila, moc rozvláčná divný konec. Ale dá se číst.

Mayové tajemství Aztékové

Barbara Wood