Věř mi

Když člověk nosí masku moc dlouho, přiroste mu ke tváři… Temný psychologický thriller od autora loňského bestselleru Ta přede mnou! Mladá ctižádostivá herečka Claire zoufale potřebuje práci a peníze, proto se rozhodne přijmout nabídku stejně tak amorální jako nebezpečnou – má být jakousi volavkou právnické firmy specializující se na rozvodové pře. Jejím úkolem je svést ženatého muže, vše zdokumentovat a důkazy posléze předat „podvedené“ manželce, aby je mohla použít u soudu. Jenomže potom je žena jednoho z jejích cílů nalezena mrtvá a Claire se stává hlavní podezřelou. O pár měsíců později je však stejnými vyšetřovateli naopak požádána o pomoc. Policie chce, aby se vetřela do života manžela zavražděné – tedy jediného muže, jehož se jí svést nepodařilo. Se svou rolí se však sžije až příliš dokonale…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/387996/big_ver-mi-dhv-387996.jpg 3.6790
Literatura světová, Pro ženy, Thrillery

Vydáno: , Ikar (ČR)

Believe Me, 2018

Kniha Věř mi

Millyf

Kniha bola síce napínavá,no miestami som sa skôr strácala...no je pravda,že do konca som bola stále na pochybách,kto je vrahom,takže v konečnom dôsledku fajn.Claire bola fakt dobrá herečka,myslím až moc nebezpečná aj pre samu seba

Aileena

Pěkné tři a půl hvězdy. Za mne o chlup horší, než "Ta přede mnou". Přiznám se, že po čtení literatury faktu a červené knihovny mi zase sedlo trocha toho napětí.
Měla jsem to půl na půl (audio s knihou). Veronika Khek Kubařová mi vůbec nevadí, četla pěkně, ale bohužel mi hlavní hrdinka Claire byla ukrutně nesympatická (možná právě i díky hlasovému vyjádření, které jí V.K.K. vdechla.) Prostě sebestředná a přitom nejistá hysterická hérečka.
To nic nemění na příběhu, který byl zajímavý a poměrně neotřelý. Nechyběl ani dějový zvrat a přiznám se, že se autorovi povedlo mě trochu zmást a čekala jsem i jiný konec.
Překombinovaný mi příběh určitě nepřišel (to jsem četla jiné, lepší adepty na tento přívlastek). Trochu nadbytečné mi přišly scénářové vložky ve stylu psaní, ale pokud jde o autora, ráda si od něj přečtu další knihu a budu jen doufat v sympatičtější hrdiny... ;-)

PepkazDepka

Velmi dobra kniha, citala sa sama, rychlo, precitane za den. Kratke kapitoly mi velmi vyhovuju, tak ako v jeho predoslej knihe a k hereckemu svetu mam blizko. Vobec mi to nepripadalo prekombinovane - to asi ludia predo mnou necitali naozaj prekombinovane knihy :D Vraha som uhadla hned na zaciatku, aj ked ma nachvilu zneistil zvrat ku koncu deju.. Dobra kniha, odporucam :)

Daenerys

Do třičtvrtě knihy mě to dosti bavilo a zajímalo, pak už mi to přišlo trochu moc. Konkrétně trochu moc šílenství, nicméně mě stále zajímalo, jak to celé dopadne a stejně rychle, jako jsem číst začala, jsem i dočetla. Mno, možná trochu překombinované, ale v hlavě mi to asi nějakou dobu zůstane, takže jo, dobrý...

Mirin1349

(+ SPOILER) Z knihy mám rozporuplné pocity. Na jednu stranu byla zápletka vážně dobrá a zajímavá, čtení mě opravdu bavilo a přečetla jsem ji téměř jedním dechem. Na stranu druhou mě tam přišly naprosto zbytečné ty rádoby scénáristické dialogy, které asi měly knihu ozvláštnit, rozhodně bych se bez nich obešla. Taky mi přišlo mírně řečeno hodně překvapivé, jak snadno lze procpat scénář Květů zla na divadelní prkna, zvláště pak když je autor nějaký učitel, pravda s přidruženou překladatelskou kariérou. No a pak ten závěr… To už bylo opravdu hodně přitažené za vlasy. Vím, že je to fikce a kniha, kterou bych si měla užít. Někdy nad těmi fantasmagoriemi i přimhouřím oko a nevadí mi, ale tady toho prostě bylo až moc. Nic to ale nemění na tom, že někomu méně šťouravému a vstřícnějšímu se kniha bude líbit bez výhrad.

Fortuna7

Nejprve bych chtěla říct, že jsem knihu poslouchala jako audio, a to zpracování bylo naprosto skvělé!
Úžasná hlavní hrdinka, dobrá zápletka a ten konec je fakt pecka. Některé části mi sice přišly už trochu moc překombinované, ale i tak je to suprová kniha, která by se mohla líbit milovníkům thrillerů a detektivek.

Lucie_1986

4/5, duvodem byl konec. Resp. po docteni knihy jsem se v pameti vracela v knize dopredu a nektere kapitoly mi k tomu konci proste nesedely. Ale to je asi muj problem. Celkove je ale kniha velice ctiva a poutava, jsem rada, ze jsem po ni v knihovne sahla.

stesti.s.knihou

Miluju thrillery, kde autor drží čtenáře v napětí do posledního momentu a on pak vlastně neví, co se děje a komu věřit. A přesně tohle jsem dostala.
Naprosto skvěle zvolená interpretka, která postavu Clairev rámci audioverze načetla velice věrohodně. Dobrá zápletka obohacená o básně Charlese Baudelaira. Napětí do poslední kapitoly, prolínání reality a divadelního scénáře.
Moc dobré, dávám 4/5.