Věř mi

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Když člověk nosí masku moc dlouho, přiroste mu ke tváři… Temný psychologický thriller od autora loňského bestselleru Ta přede mnou! Mladá ctižádostivá herečka Claire zoufale potřebuje práci a peníze, proto se rozhodne přijmout nabídku stejně tak amorální jako nebezpečnou – má být jakousi volavkou právnické firmy specializující se na rozvodové pře. Jejím úkolem je svést ženatého muže, vše zdokumentovat a důkazy posléze předat „podvedené“ manželce, aby je mohla použít u soudu. Jenomže potom je žena jednoho z jejích cílů nalezena mrtvá a Claire se stává hlavní podezřelou. O pár měsíců později je však stejnými vyšetřovateli naopak požádána o pomoc. Policie chce, aby se vetřela do života manžela zavražděné – tedy jediného muže, jehož se jí svést nepodařilo. Se svou rolí se však sžije až příliš dokonale…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/387996/big_ver-mi-dhv-387996.jpg 3.6971
Žánr:
Literatura světová, Pro ženy, Thrillery

Vydáno: , Ikar (ČR)
Originální název:

Believe Me, 2018


více info...
Nahrávám...

Komentáře (331)

Kniha Věř mi

Miriam
předevčírem

Květy zla mám v knihovně, ale je to pro jedna z knih, kterou tam zkrátka mám, ale těžko říct, zda si ji někdy přečtu. Básně z této sbírky jsou i v této knize, což mě příjemně překvapilo, osvěžilo to děj. Hlavní hrdinka mi moc sympatická nebyla, byla dost psychopatická a afektovaná sama o sobě. Děj i zápletka se mi líbily, knihy tohoto autora mě nenudí. Proto hodnotím kladně a zase si od něj něco přečtu.

Kami33
05. března

Bylo to napínavé, bylo to zajímavé. Ale... už na začátku... nevím, proč vlastně Stela Claire najala. Po dočtení knihy to nedává vůbec smysl. A pak pokud by se člověk zamyslel nad technickými detaily... Většinou nad těmito věcmi u knih nepřemýšlím, ale tady jsem po dočtení měla pocit: Opravdu???
Nicméně čtivé to je. Ale Slušní lidé od téhož autora byli mnohem propracovanější.


Bara52
31. ledna

Uprimne nechapu, proc to ma jen 72 %. Pribeh je dost originalni a odlisny od prehrsle thrilleru, ktere se posledni dobou snad denne objevuji. Tema dark webu a tady tech uchylaren mi nikdy nebylo uplne prijemne, ale zato miluju knihy, kde do posledni chvile neuhadnete rozuzleni, coz tato kniha splnila stoprocentne. Spisovatel ma obecne hrozne zajimave knizky.

misha4005
25. ledna

Strašně mě to nebavilo. Dočetla jsem jen ze zvědavosti.

LuckaDea
20. ledna

Zajímavý, čtivý a napínavý příběh. Konec byl hodně překvapivý. Neřadím tuto knihu tedy na stejnou příčku jako další autorovu knihu "Ta přede mnou", ale kniha stojí určitě za přečtení a celkově ji hodnotím jako nadprůměrnou.

Dandulka
10. ledna

Super, moc zajímavý příběh. Těším se na další.

Obelix15
21.12.2022

Kdybych měl tuto knihu hodnotit samostatně, byl by to vcelku napínavý thriller. Pokud bych měl porovnat s ostatními knihami od tohoto autora, je pro mě zdaleka nejslabší.

Začátek knihy sliboval napětí a příběh plný zvratů v pro mě neprobádaném hereckém prostředí. Postupem času se děj dostával do trochu nepřehledné spirály, kdy čtenář musí často rozmotávat klubko představivosti, paranoi a hereckých výkonů. Velkým plusem pro mě byly již zmíněné metody herectví, kdy se nám autor snaží co nejvíce přiblížit práci učitele a herců. Mínusem pro mě byl trochu předvídatelný a nepřekvapivý konec.
Velký potenciál jsem naopak viděl v případném pátrání na internetových stránkách Necropolis, kde by špetka Darkwebu neuškodila, škoda.

Malýmedvěd
13.10.2022

Spíš 2,5*. Thriller co se dobře snadno a rychle čte. Dobře se hodí třeba do čekárny u lékaře, nebo všude tam, kde naše pozornost může těkat. Kniha, příběh i postavy jsou tak jednoduché a průhledné, že pozornost budete mít i na rozhovor s pacientem vedle sebe. Logika dostává párkrát na zadek a jsou tam drobné dírky v příběhu, ale kdo by chtěl být šťoura, tohle je "průtoková" kniha.

1 ...