Dobrodružství milovníka knih

Román o posedlosti. Peter Byerly vlastně ani nevěděl, jak se dostal právě do tohoto antikvariátu. Před devíti měsíci jím otřásla smrt jeho milované manželky Amandy, přestěhoval se ze Severní Karolíny na anglický venkov a doufal, že se tu znovu vrátí ke svému koníčku – sbírání a restaurování vzácných tisků. Když však otevře svazek z 18. století o shakespearovských podvrzích, vypadne z něj – Amandin portrét! Přestože akvarel očividně pochází z viktoriánských časů, podobnost je tak neuvěřitelná, že Petera posedne myšlenka přijít záhadě na kloub. Pátrá po stopách obrazu v historii a nakonec objevuje knihu, která by mohla s jednoznačnou platností říci, zda Shakespeare opravdu byl autorem svých her. Brilantní román o lásce a vzácných knihách tak prozkoumává i jednu z nejdráždivějších literárních záhad všech dob....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/202154/dobrodruzstvi-milovnika-knih-40D-202154.jpg 3.8148

The Bookman´s Tale - A Novel of Obsession (2013)

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Paseka

sicilia14
02. listopadu

Príbeh vyrovnávania so stratou blízkeho a jediného človeka, ktorý spája hlavnú postavu s reálnym svetom, vela zaujímavého zo sveta starých kníh.

freejazz

Love store medzi knihami a vzácnymi tlačami. výborné čítanie a hoci sa postupne dalo vydedukovať, ako to celé skončí, stálo to za ten čas. no a po dlhom čase ma kniha prinútila gúgliť a niečo viac sa dozvedieť.

pip11

Pěkné ale na 5* to není.

Freedomova

Po mnoha letech se mi stalo, že jsem šla spát až v půl páté ráno, protože jsem to prostě musela dočíst! O dvě hodiny později jsem sice nenáviděla zvuk budíku, ale svého rozhodnutí jsem nelitovala - kniha je úžasná! Promyšlený příběh, skvěle se čte, hned vtáhne do děje a zápletka je geniální. Všem milovníkům knih vřele doporučuji :)

Kaaj

Na začátku jsem si říkala sakryš, to bude dobré. Na konci jsem si říkala sakryš, to bylo dobré :-) ...

vterinka

Výborná kniha, která je velice čtivá, nechybí jí dobrá zápletka, napětí ani romantika.
Khina je vyprávěna ve třech časových liniích, což je skvělý nápad, protože se dozvídáme minulost Pandosta a jak to celé bylo, také se dovídáme, jak vznikl vztah mezi Petrem a Amandou, no a pak tu máme přítomnost. Rozhodně jsem se nenudila a jsem nadšená. Krásná kniha.

ajasin

Knize se dá vytknout hlavně to, že dějová linie, která se odehrává v současnosti, občas sklouzne k obehraným klišé. Ovšem pro někoho, kdo má rád knihy, svět knihoven, antikvariátů a knihkupectví je tento příběh milým únikem do jeho oblíbeného prostředí.

verense

Na začátku jsem si říkala "sakryš, to bude dobré", a už jsem se viděla, jak píšu nadšený komentář a doporučuju knihu širému okolí. Jenže postupem času mé nadšení tak nějak opadávalo, byť je kniha dost čtivá. Historické linie byly zajímavé, zejména o padělání knih jsem si početla s chutí, ale soudobá linie Petera Byerlyho se pro mě postupně stávala trochu utrpením, neboť na mne působila až kýčovitě (je poznat, že je autor Američan). A musím říct, že mne to i mrzelo, protože námět má veliký potenciál a Lovett určitě psát umí. Dám mu ještě šanci.

Zdenas5

Mám ráda knihy, v kterých se střídají časové linie, zajímavá byla viktoriánská Anglie a vše kolem padělků, dověděla jsem se opět mnoho nového. Můžu doporučit.

Martiiiik

Kniha se mi líbila. I když nemám moc v lásce několik dějových linií. Člověk s hlavními hrdiny prožívá jejich témeř snový vztah, který ale končí tragicky. Nejvíc mě hnala dopředu potřeba vědět, co se s Amandou vlastně stalo. Je velmi čtivá a téma padělání knih a staré tisky je velmi zajímavé :-) člověk si zase trochu rozšířil obzory a zároveň si uvědomil, jak málo toho ví o knihách :-)

TeaPeter
15.12.2017

Námět knihy byl zajímavý, pro literárního vědce nebo bibliofila možná úchvatný. Kniha nicméně často působila zmateně díky neustálým prostřihům do dvou rovin v minulosti. A nakonec taková náhoda ohledně vlastnictví klíčového artefaktu...

cukrovka
05.11.2017

Trochu jsem se ztrácela ve střídání časových rovin. Zpočátku byl příběh vlažný a moc nezaujal, ale jak se Peter dostával blíže k rozluštění tajemství vzácného tisku, propadla jsem mu.

Lena91
18.09.2017

Milovníkovi knih prostě musím dát 5* za rafinovaně promyšlený děj poodkrývající tajemství celého příběhu a hlavně "Pandosta". Láska ke knihám, tajemství původu vzácných tisků, vražda a další zápletky se v knize odhalují čtenářům ze stránky na stránku prolínáním tří časových pásem, které ačkoliv může být matoucí, je prostě geniální.

Ennie
01.08.2017

Myslím, že kniha zaujme hlavně čtenáře, kteří mají bližší vztah k procesu tvorby knih. Jako člověka, který má vztah ke knihám i z tohohle úhlu pohledu, mě kniha vážně bavila. A jsou tu i další prvky, které mě lákají v příbězích - honba za "pokladem", odhalování tajemství a v neposlední řadě dumání nad vrahem. Kniha (bohužel) nabízí i pár stránek, při kterých člověku je smutno a citlivější lidé si i pobrečí :).

Anie94
23.05.2017

Nevím. Styl ani písmo a ani příběh mě moc nezaujal. Nepomohlo tomu ani neudtálé dtřídání dob.....

Jossie
29.07.2016

Nenadchlo mě to ani neurazilo, pravda je, že přitažlivost hlavního hrdiny je mi záhadou, asi musel být výjimečně krásný, jinak si to neumím vysvětlit. Přeskakování z postavy na postavu bylo dost matoucí a časem jsem se přestala trápit tím, kdo Pandosta vlastnil a co s ním udělal. Popisy restaurování knih a odhalování padělků byly sice zajímavé, ale nakonec jich bylo už trochu moc.

Týnka31
22.07.2016

Naprosto úžasná knížka, která vás naprosto strhne a nenechá v klidu :) Velmi zajímavé je i prolínání se časových os. Doporučuji všem co mají rádi záhady a knihy!

Skřítek77
19.07.2016

Je to napínavé, zamilované a hodně přitažené za vlasy. Pro mě trochu jako Dan Brown - bavilo mě to číst, ale spíš jako pohádku pro dospělé, než realistický příběh.

Makropulos
27.06.2016

Mám z té knihy velmi dobrý pocit. Je to příběh, ve kterém najdete lásku, napětí, vzácné tisky, historická literární fakta i dohady, informace o restaurování knih i o jejich padělatelství a nezvyklého hlavního hrdinu, který trpí sociální poruchou a je uzavřen ve světě knih, dokud nepotká svou životní lásku. Přestože děj běží ve třech časových rovinách, nebo možná právě proto, udržuje čtenářovu pozornost a nutí ho přemýšlet, jak to vlastně spolu souvisí. Pro Ty, kdo chtějí kromě dobrého příběhu nahlédnout i do světa antikvářů, knihovníků a restaurátorů knih, je to vážně dobré čtení.

kumibo
22.05.2016

Začátek mě sice moc nenadchl, ale zbytek knihy tak na 10 hvězdiček. Propracovanost knihy byla naprosto skvělá. Vývojové linie knihy nebyly moc složité, tak aby se to pletlo. Rozhodně stojí za přečtení.

Safienka
09.04.2016

Asi jsem od knihy čekala víc... Bohužel ta minulost se mi poněkud motala, ale jinak jsem v příběhu našla spoustu zajímavých momentu, jako například pocit nirvany v samotě mezi knížkami :)) nebo renovace staré knihy, krásná láska mezi hlavními postavami.. Spoustu bych vynechala, do půlky knihy se to četlo vlažně a pak se to najednou strhlo a řinulo se to až do konce..

Dáduše
11.03.2016

Všichni jsme tu milovníky knih a tak jsem díky názvu knížku popadla....a nezklamala! Ráda jsem se dozvěděla nové informace o literatuře, které mne autor nutil ověřovat:))

jakafe
27.12.2015

Moc jsem se na tuto knihu těšila z doporučení na youtube, ale úměrně s počtem uběhlých kapitol jsem byla víc a víc zklamaná, ani jsem ji nedočetla. Jak píší někteří níže, i na mě to působilo nevěrohodně, a ta linie "harlequinky pro knihomoly" to zabila úplně. Ani mnou oblíbené střídání časových rovin mi zde vůbec nesedlo. Škoda. V pořadníku mám hromadu jiných knih, tak se nebudu trápit násilným čtením této.

ivusse
20.12.2015

Mně se knížka líbila a mile mě překvapila navzdory prvotním obavám - zejména po přečtení zdejšího hodnocení. Líbilo se mi prolínání tří období i lehce napínavá zápletka, která mě nutila číst dál, abych se dozvěděla kdo a jak... Jako malé mínus pro mě bylo pár jmen v historii, kdy ne vždy jsem jasně věděla, k jaké postavě patří. Bezva kniha pro milovníky knih :-)

1v8na
12.11.2015

Kniha je psaná ve třech rovinách - v rámci historie, kde se odvíjí příběh knihy Pandosto, v rámci toho, kdy se Peter poznal s Amandou a pak také v přítomnosti. Ze začátku se mi kniha velmi líbila a bavila mě, měla spád, slibovala slibný děj, napětí i dobrodružství. Nicméně, jakmile jsem se dostala so fáze, kdy se začalo řešit samotné autorství Shakespeara a příběh samotné knihy, tak jsem se v příběhu začala ztrácet a začal mě trochu nudit. Tím pádem po přečtených 180 stránek jsem knihu odložila s výsledkem, že si ji přečtu později.

bookcase
15.10.2015

Čtivé, líbilo se mi střídání časových rovin.

Elis145
23.09.2015

Kniha mě opravdu nadchla.
Příjemně romantický a napínavý příběh, který mě opravdu vtáhl do čtení. Přečetla jsem milovníka prakticky jedním dechem.
Opravdu doporučuji a hodlám přečíst od autora i novou knihu První dojmy.

DominikaFuch
12.07.2015

Hrozně se mi líbila. četla jsem ji když jsem byla mladší, a tak jsem trochu plavala ve všech těch jménech, ale i přesto se mi ohromně líbila a všem doporučuji!

La Fiera
08.07.2015

Pro mě překvapivé počtení.

Do poloviny příjemná oddechovka, troška romantiky a záhad z Viktoriánské Anglie s vývojem do současnosti. V druhé části tak trošku dobrodružství ve stylu Indiana Jonese ve světě knih. Kdy šlo v pátrání po odpovědích už doslova o život.

DariDerek
06.05.2015

Tohle pro mne byla jednoznačně výborná kniha! recenze v záložkách.