Chladný den pro vraždu

SEVERSKÁ KRIMI Z OPRAVDOVÉHO SEVERU… Kate Shugaková se po odchodu z kanceláře návladního v Anchorage vrací do rodného kraje na odlehlém severu Aljašky, aniž by tušila, že vzápětí dostane příležitost prokázat své detektivní schopnosti. Když se ztratí jeden z rangerů, místní si s tím nedělají velkou hlavu. Zřejmě už leží někde pod vrstvami sněhu, a ten jeho tělo vydá až s jarním táním. Jenže pak beze stopy zmizí i Katein bývalý kolega, který se rangera vydal hledat, a to Kate nemůže nechat jen tak… Stopy vedou k aleutské komunitě, v níž Kate vyrostla, a tak dobře ví, že zdejší lidé mezi lží a loajalitou a také mezi spravedlivou odplatou a chladnokrevnou vraždou často nevidí velký rozdíl. ____ „Originální hlas v šedi současné krimi.“ – Michael Connelly...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/405076/big_chladny-den-pro-vrazdu-1jB-405076.jpg 3.7212

Kate Shugaková 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , Mystery Press

A Cold Day for Murder, 1992

Kniha Chladný den pro vraždu

Pavlnka

Takové nedomrlé a zmatené. Prý dobrá série, tak se možná vrátím po čase a zkusím další díl. Jediné, co mě zatím zaujalo, bylo nezvyklé prostředí.

janastok

Zdlouhavý příběh, ve kterém se toho moc neděje, trochu vylepšuje atraktivní prostředí Aljašky, popis krajiny a zajímavosti ze života původních obyvatel.

Chesterton

Vrátila jsem se proti proudu času a neměla jsem to dělat. Aljaška skvělá, ale jinak bych až tak o moc nepřišla. Místy mi přišel kostrbatý překlad nebo to byla moje nepozornost? Příběh z něhož mi bylo smutno, ale pravdou je, že z šedi krimi se trochu vymyká jak přebal slibuje :o)
3/3

marara

Z tohoto moc nadšená nejsem. U knížek mi nijak nevadí, když děj neletí kupředu, když je dobře vylíčena atmosféra nebo motivace hrdinů, spíš to mám ráda. Ale tady to bylo dost pomalé čtení, do kterého jsem se trochu nutila. Na druhou stranu jsem se ráda dozvěděla něco o životě na Aljašce, i když život aljašských indiánů a Aleutů je vylíčen zcela bezútěšně.

rumova_kulicka

První díl je teda slabší průměr. V podstatě se celou dobu nic neděje a na konci přijde prozření a známe vraha, ale neotřelé prostředí Aljašky a výrazně lepší hodnocení dalších dílů mě nalákalo k pokračování v sérii.
I když v česku knihy vyšly teprve nedávno, nezapomeňme, že originály byly napsány už před 30 lety!

Maciiik

Líbilo se mi prostředí Aljašky, ale jinak mě kniha moc neoslovila. Příjemná oddechovka, ale asi mi nijak zvlášť v paměti neutkví.

katerina5544
26.12.2021odpad!

Tak to byla takova nuda,ze v pulce odkladam. Kate je nesympaticka prapodivna wonder woman. Knihu jsem cetla na doporuceni, skoda, tesila jsem se na neco originalniho.

Nuttelka
01.12.2021

První díl této série mě jaksi moc neoslovil, takový průměr a nevím, zda se hned pustit do dalšího dílu, či si dát něco jiného na spravení chutě...
Hodně se zde popisuje krajina, místní život a samotný případ mi přišel jen takové doplnění, že se tam něco stalo. Rozuzlení také nic překvapivého. No uvidím, asi časem tomu dám další šanci...
Ale musím přiznat, že při hláškách, které Kate občas měla, jsem se opravdu pobavila :-)