Chladný den pro vraždu

SEVERSKÁ KRIMI Z OPRAVDOVÉHO SEVERU… Kate Shugaková se po odchodu z kanceláře návladního v Anchorage vrací do rodného kraje na odlehlém severu Aljašky, aniž by tušila, že vzápětí dostane příležitost prokázat své detektivní schopnosti. Když se ztratí jeden z rangerů, místní si s tím nedělají velkou hlavu. Zřejmě už leží někde pod vrstvami sněhu, a ten jeho tělo vydá až s jarním táním. Jenže pak beze stopy zmizí i Katein bývalý kolega, který se rangera vydal hledat, a to Kate nemůže nechat jen tak… Stopy vedou k aleutské komunitě, v níž Kate vyrostla, a tak dobře ví, že zdejší lidé mezi lží a loajalitou a také mezi spravedlivou odplatou a chladnokrevnou vraždou často nevidí velký rozdíl. ____ „Originální hlas v šedi současné krimi.“ – Michael Connelly...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/405076/chladny-den-pro-vrazdu-1jB-405076.jpg 4.252

Kate Shugaková 1.

Detektivky, Romány, Thrillery
Vydáno · Mystery Press

A Cold Day for Murder · 1992

Kniha Chladný den pro vraždu

gordon13

Lehký, svěží detektivní příběh u kterého jsem se opravdu zasmála, líbilo, těším se na další díl...

katka.oo

Příjemná detektivka, žadné krveprolití jak je v poslední době zvykem …. sympatické hlavní postavy, sice jsem se ze začátku trochu ztrácela ve jménech, ale další díl si určitě ráda přečtu.

lobotak76

Po všech překombinovaných na hlavu postavených zápletkách je tohle fakt osvěžující. Jednoduchá dějová linka, sympatické postavy, nadlhed a jízlivý humor a logické vyústění. Já jsem spokojen!

ivana02

Nádherná obálka a popis přesně podle mého gusta. Přečetla jsem víc než půlku a pak to vzdala. Nebavila mě, děj nic moc, hlavně se řešily problémy místního obyvatelstva, migrace mladých do většího města. Já chtěla detektivku.

Terez25

Tak Dana Stabenow na mě dojem neudělala. Nebylo to ani drsným prostředím Aljašky, to právě naopak. A nebylo to ani postavami v čele s hrdou Aleutkou. Ale příběh si mou pozornost nedokázal udržet, byl mdlý a nezáživný.

ctenarkaEva

Pozvolně plynoucí, více popisná detektivka ze zajímavého prostředí Aljašky. Na svou dobu (byla napsaná v roce 1992) fajn příběh i sympatická hlavní hrdinka se svým psem Obludou. Jak už napsal někdo přede mnou, je to taková jednohubka na jedno odpoledne.

cedos

Náhodná koupě a nelituji, příjemná, nijak brutální, ale emotivní detektivka z drsné Aljašky. Už se těším na další knihu autorky - Devátá oběť.

Šánka

První díl nové detektivní série, ( napsané ale téměř před třiceti lety) a vypadá velice slibně. Je to psáno stylem starých dobrých detektivek, kdy ještě ze všeho nestříkala krev a podrobné popisy brutalit byly snad jen v hororech.
V začátku jsem trošku tápala ve jménech, možná to bylo tou aljašskou zimou :-), ale jak jsem se chytla, už to jelo. Mám ráda detektivky z malých městeček, z malých komunit, kde se lidé znají, vše je takové kamarádské, jenže....jako všude i tady to zlo číhá.
Pokračování si rozhodně ujít nenechám a další Kate bude patřit mezi mé oblíbené detektivy.

TIP: Máte rádi Databázi knih?

Aljaška vraždy Aleuťané, Aleuti sníh severská krimi

Dana Stabenow
americká

Kniha Chladný den pro vraždu je v

Právě čtených3x
dalších seznamech5x