Devátá oběť

Na Aljašku dorazilo jaro. Sníh taje, ptáci zpívají a přírodní rezervace v srdci aljašské divočiny, domov Kate Shugakové, se probouzí k životu. Kate se věnuje jarnímu úklidu a nemá ani ponětí, že v osamělém srubu nedaleko její usedlosti právě jeden muž přišel o rozum a vydává se na vražednou výpravu s puškou v ruce. Když výstřely konečně utichnou, leží ve sněhu devět mrtvých těl. Ale má je všechny na svědomí on? Zpočátku se zdá, že ano, ale pouze do chvíle, kdy rutinní balistika prokáže opak. Devátou oběť totiž zabila úplně jiná zbraň. Kancelář návladního se znovu obrací na svou bývalou vyšetřovatelku Kate Shugakovou, aby se vydala po stopách tajemného střelce, který se skrývá mezi obyvateli rezervace. A podezřelí jsou tentokrát úplně všichni…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/41_/416971/devata-obet-paU-416971.jpg 4.611

Kate Shugaková 2.

Literatura světová, Detektivky, Thrillery
Vydáno, Mystery Press

A Fatal Thaw, 1993

Kniha Devátá oběť

zuzana2599
předevčírem

Vynikající detektivní jednohubka. Svěží a šťavnatá ! Tento druhý díl série s Kate a její psí Obludou se mi líbil snad o kapku víc než ten předchozí.
Těším se na další pokračování !

trudoš
03. listopadu

Masakr. Tím otevírá spisovatelka Dana Stabenowá druhý případ Kate Shugakové a rovnou přiznám, že právě první kapitolou mě dostala do kolen. Řádění Zabijáka je stejně nemilosrdné, jako příroda, ve které k němu dochází, a z té cynické odtažitosti jednoduše mrazí. Během několika stran rozehraje autorka thriller, který by jinému tvůrci bohatě vystačil na celý román. Vzápětí se ukáže, že tohle všechno byl jen stručný úvod a skutečná detektivní práce teprve začíná - jedna z obětí totiž nezemřela rukou Zabijáka. Někdo chladnokrevně využil příležitost, pročež toho někoho je třeba chytit…
Tahle série se zkrátka s ničím nepáře a už vůbec ne se slovy. V průběhu dvou set stran je řečeno vše podstatné, přičemž se stihnete zamilovat jak do aljašského prostředí, tak i do svérázných postav (o psu nemluvě). Zápletka se přitom nesnaží šokovat zvraty ani výjevy plnými brutality a přirozeným způsobem spěje ke svému vyvrcholení, jež je právě tak strohé, jako celý styl vyprávění. Já tuhle řadu prostě miluju.

kneslova
02. listopadu

Velice podobné první knize, dokonce jsem se lekla zpočátku, že čtu stejnou knížku. Obluda je skvělá,osazenstvo stejné, dobrý průměr.

Dela111

Tuto sérii naprosto utváří prostředí, ve kterém se odehrává a to je odlehlý sever Aljašky. Devátá oběť je velmi zdařilá dobrodružná detektivka s prvky thrilleru.
Když Kate tentokrát vezme úkol vypátrat tajemného střelce, ani zdaleka netuší do jak nebezpečného podniku se pouští a že může jít o život i jí...
Autorka opět výborně zachytila jak vztahy mezi lidmi v tak tvrdém kraji, tak atmosféru aljašské buše. Popisy polární záře nebo arktické krajiny v Quilackých horách po zemětřesení a lavinách jsou dechberoucí a vzbuzují respekt vůči přírodě.
Detektivku mile oživuje přítomnost fenky Obludy, kříženky huskyho s vlkem. Mě si získala víc než hlavní postava Kate ;-)