Devátá oběť

Devátá oběť https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/416971/bmid_devata-obet-paU-416971.jpg 4 219 219

Kate Shugaková série

Na Aljašku dorazilo jaro. Sníh taje, ptáci zpívají a přírodní rezervace v srdci aljašské divočiny, domov Kate Shugakové, se probouzí k životu. Kate se věnuje jarnímu úklidu a nemá ani ponětí, že v osamělém srubu nedaleko její usedlosti právě jeden muž přišel o rozum a vydává se na vražednou výpravu s puškou v ruce. Když výstřely konečně utichnou, leží ve sněhu devět mrtvých těl. Ale má je všechny na svědomí on? Zpočátku se zdá, že ano, ale pouze do chvíle, kdy rutinní balistika prokáže opak. Devátou oběť totiž zabila úplně jiná zbraň. Kancelář návladního se znovu obrací na svou bývalou vyšetřovatelku Kate Shugakovou, aby se vydala po stopách tajemného střelce, který se skrývá mezi obyvateli rezervace. A podezřelí jsou tentokrát úplně všichni…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Mystery Press

A Fatal Thaw

konicekbily
31.01.2020 5 z 5

Pěkné prostředí Aljašky je kulisou další detektivní novely této autorky. Thriller na úvod a i na závěr, uprostřed vyšetřování hlavní hrdinky Kate. Čte se to dobře a rychle, možná je to lepší než předchozí kniha.

astra3
09.01.2020 5 z 5

Dobrá detektivka, i když dost brzy jsem si domyslela, kdo zabíjel. Ráda se dozvídám i něco ze života na Aljašce.

cedos
28.12.2019 5 z 5

Po Chladném dni pro vraždu druhý díl s Kate rozhodně nezklamal. Trend detektivních příběhů z drsné Aljašky, popisy lidí, kteří tam žijí a popisy drsné, ale nádherné přírody mám prostě ráda. Knihy autorky jsou napínavé, ale ne tak brutální, jako současné thrillery a přesto velmi čtivé, rozhodně budu čekat , jestli se objeví další díl.

Ulala
26.12.2019 5 z 5

Nemám co dodat. Trudoš a Dela111 vystihli vše co bych chtěla k autorce a knize říct. Pouze bych si co nejdřív přála překlad dalšího příběhu, na který se těším.

alzbeta9452
16.12.2019 5 z 5

Původně jsem si chtěla pokračování nechat až na svátky, ale nevydržela jsem a za dva dny bylo přečteno. Chytlo mě to a nepustilo a hvězdu navíc dávám za ukrytí vražedné zbraně!

dusicka87
09.12.2019 1 z 5

Velmi dlouho se mi nepoštěstilo číst něco tak mimořádně slabého. Absolutně nereálný děj, kde už chyběl snad jen Chuck Noris.....u závěrečného posunu pevninských desek jsem se už vyloženě chechtala nahlas. Obyvatelé se střílí ve velkém jak karibu a nikoho to nijak zvlášť nedojímá (holt drsný kraj), všichni souloží se všema (ostatně co v té kose dělat jiného), postavy nevykreslené, prosty emocí, humoru..., dialogy a chování postav na úrovni puberťáků z učňáku. Vrah patrný velmi brzy.

zuzad
08.12.2019 3 z 5

Pro mě slabá detektivka. Velmi brzy se můžete dovtípit, kdo je vrahem a tím pádem zhruba polovina knihy postrádá patřičné napětí. Plus dávám za popis drsné aljašské přírody.

mikika
23.11.2019 5 z 5

má oblíbená série, plná skvělých postav, vražd, humoru a spousty sněhu...

zuzana2599
11.11.2019 5 z 5

Vynikající detektivní jednohubka. Svěží a šťavnatá ! Tento druhý díl série s Kate a její psí Obludou se mi líbil snad o kapku víc než ten předchozí.
Těším se na další pokračování !

trudoš
03.11.2019 5 z 5

Masakr. Tím otevírá spisovatelka Dana Stabenowá druhý případ Kate Shugakové a rovnou přiznám, že právě první kapitolou mě dostala do kolen. Řádění Zabijáka je stejně nemilosrdné, jako příroda, ve které k němu dochází, a z té cynické odtažitosti jednoduše mrazí. Během několika stran rozehraje autorka thriller, který by jinému tvůrci bohatě vystačil na celý román. Vzápětí se ukáže, že tohle všechno byl jen stručný úvod a skutečná detektivní práce teprve začíná - jedna z obětí totiž nezemřela rukou Zabijáka. Někdo chladnokrevně využil příležitost, pročež toho někoho je třeba chytit…
Tahle série se zkrátka s ničím nepáře a už vůbec ne se slovy. V průběhu dvou set stran je řečeno vše podstatné, přičemž se stihnete zamilovat jak do aljašského prostředí, tak i do svérázných postav (o psu nemluvě). Zápletka se přitom nesnaží šokovat zvraty ani výjevy plnými brutality a přirozeným způsobem spěje ke svému vyvrcholení, jež je právě tak strohé, jako celý styl vyprávění. Já tuhle řadu prostě miluju.

kneslova
02.11.2019 4 z 5

Velice podobné první knize, dokonce jsem se lekla zpočátku, že čtu stejnou knížku. Obluda je skvělá,osazenstvo stejné, dobrý průměr.

Dela111
20.10.2019 5 z 5

Tuto sérii naprosto utváří prostředí, ve kterém se odehrává a to je odlehlý sever Aljašky. Devátá oběť je velmi zdařilá dobrodružná detektivka s prvky thrilleru.
Když Kate tentokrát vezme úkol vypátrat tajemného střelce, ani zdaleka netuší do jak nebezpečného podniku se pouští a že může jít o život i jí...
Autorka opět výborně zachytila jak vztahy mezi lidmi v tak tvrdém kraji, tak atmosféru aljašské buše. Popisy polární záře nebo arktické krajiny v Quilackých horách po zemětřesení a lavinách jsou dechberoucí a vzbuzují respekt vůči přírodě.
Detektivku mile oživuje přítomnost fenky Obludy, kříženky huskyho s vlkem. Mě si získala víc než hlavní postava Kate ;-)