Posel slunce

Dobrodružný román, ve kterém jsou protagonisté africké expedice do ztraceného města za bájnými poklady vrženi zpět v čase i prostoru, aby prošli bitvami, romancemi i tragédiemi vzdálených předků.

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/2810/posel-slunce-2810.jpg 4.3164
Literatura světová, Dobrodružné
Vydáno:, Alpress

Sunbird (1972)

Kniha Posel slunce

ferda16

Opět úžasná knížka. Velmi napínavý dvoj-příběh, který jen tak neodložíte. Wilbur Smith neumí psát špatně, jeho příběhy jsou úžasně napínavé a téma je vždy velmi zajímavé. Kdybych mohla dát víc hvězdiček, udělám to...:)

mata57

Lehká oddychová dvojkniha. První ve stylu hledání pokladů mne tak vtáhla do děje, že druhou částí s diametrálně odlišným dějem jsem jen tak proletěl a nemohl se začíst. Působila na mne jako dlouhá vysvětlivka. Možná by bylo zajímavé začít tou druhou a knihu před první částí nechat trochu "odležet".

Elapheg

Tak tohle byla jedna ze slabších Wilburových knih. Kniha má dvě části. V té první jsou hlavními postavami archeolog Benjamin Kazin, jeho asistentka Sally Benatorová a jeho přítel Louren Sturvesant, který hodně financuje archeologické vykopávky v Africe, pozůstatky města Opetu. V první části se postupně seznamujeme s historií pozůstalého města a jeho dávných vladců a hrdinů. Benjamin, Louren Sally a jejich další pomocníci se snaží vypátrat, co vedlo k zániku města Opetu z nalezených historických artefaktů, nástěnných maleb, svitků apod. Musím přiznat, že tato první část knihy mě tolik nezaujala. V druhé části knihy ožívají zemřelé postavy: kněz Huy Ben Amon, služebník slunečního boha Bala a králův blízký přítel a rádce, samotný král Opetu Lannon Hycanus. Dalšími důležitými postavami v druhém díle jsou Manatassi bývalý kmenový král a poté otrok v městě Opetu a kněžka bohyně Astarte Tanith. Tento druhý díl mě zaujal daleko více. To byl již klasický Wilbur, který umí zamíchat osudem hlavních postav a propojit je. Trochu na škodu bylo, že člověk na základě informací z objevených svitků města Opetu z prvního dílu tušil v druhém díle, jak hlavní hrdinové Huy, Lannon a Tanith skončí. Dávám tři hvězdičky a to jen proto, že mne první díl tolik nezaujal, ale jinak je kniha pěkná, zvláště druhý díl, neurazí a určitě stojí za přečtení. :-)

Martial
26.06.2017

Hezká kniha.

Metroušek
12.02.2017

Autory, kteří sekají knihy každý rok jako Baťa cvičky, moc nemusím. Ale mezi jejich díly se občas najdou i perly. Smithova Řeka bohů a jeho Sunbird (česky bohužel nudně přeloženo jako Posel slunce) mezi takové perly patří. První část knihy popisuje napínavé pátrání po zmizelém městě a odehrává se v současnosti. Miluji zejména druhou část, odehrávající se ve starověku a ukazující život, boj o záchranu, a zánik tajemného starověkého města v Africe. Podle mě jde o velmi zdařilou evokaci starověku. Kéž by jich bylo více!

kubrus
23.04.2016

Jedná z nejslabších knih od autora jakou jsem četl, první příběh nuda, předvídatelné téměř vše. Druhý příběh o něco lepší, ale zase se vědělo jak dopadne. Slabší 3*

domi88
23.04.2015

Pohádka jak má být :) Oddychová četba.

delfin32
21.01.2015

Příjemné, pohodové, oddychové čtení.
Přestože mne na Smitha manžel přesvědčoval několik let, neměla jsem na africkou tématiku tohoto spisovatele nikdy chuť. Nakonec jsem byla doslova ukecána a moje první setkání s tímto spisovatelem dopadlo na výbornou :-)

Legenda
Legenda