Podzim, na který nezapomenu

Podzim, na který nezapomenu https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/378883/bmid_podzim-na-ktery-nezapomenu-AiV-378883.jpg 4 188 32

Wren a Grayson mají hodně společného: minulost, které se chtějí zbavit, a budoucnost, pro kterou chtějí žít. Jak dopadne jejich osudové setkání? Wren je úplně obyčejná hodná holka. Průměrně oblíbená, průměrně chytrá, vždycky ochotná udělat to, co se od ní čeká. Jenže s nástupem na střední má už té své nijakosti právě dost. Chtěla by být jiná, zajímavější. Jenže neví, jak na to. Grayson byl na střední Wreniným opakem: hvězda lakrosového týmu, jeden z nejlepších ve třídě, zářnou budoucnost měl jistou. Pak ho ale vyloučili ze školy za podvody při psaní esejí. Jeho skvělý život se v tu ránu změnil a on dopadl na tvrdé dno. Ačkoliv to tak nevypadá, Wren a Grayson mají hodně společného: minulost, které se chtějí zbavit, a budoucnost, pro kterou chtějí žít. Jak dopadne jejich osudové setkání? Dokážou společně najít svá nová já, nebo jim jejich nadšený, leč poněkud rozpačitý podzimní románek přinese jen další starosti a trápení?... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Promise of Amazing , 2013

Kristy.Seb
03.02.2024 4 z 5

Rodina, kde se 3 sourozenci milují. Tohle prostě zbožňuju. Co se týká příběhu okolo Wren a Graysona, tak to mě taky bavilo.

knizky.na.dlani
25.11.2023 4 z 5

Na to, že se kniha jmenuje Podzim, na který nezapomenu, nemá to s podzimem skoro nic společného takže knihu můžete číst v jakémkoliv ročním období.
Kniha je psána ze dvou pohledů- Wren a Graysona, dvou hlavních postav celé knížky, které jsem si ihned oblíbila. A nejen je, ale taky Wreniny nejlepší kamarádky Maddie (Mads) a Jazz. Líbilo se mi taky, že se nepotkali zrovna za "normálních" podmínek, jak je to mu v mnoha knížkách.

ZNellyZ
05.05.2022 3 z 5

Zápletka mě moc nezaujala a bohužel ani postavy. Celé to bylo rychlé, naivní, ale svým způsobem asi ideální pro dívky o pár let mladší než já. Jako pozitivum hodnotím zajímavý začátek, kniha se četla rychle a nebyla takovým utrpením.

Katka_Malfoy
17.11.2021 1 z 5

Ne ne ne, hrůza. Už mi není třináct abych tohle snesla. Grayson je nesympatický, nepříjemný člověk. Takový kluk by neměl být žádné holce sympatický. Pokud se vám líbí, tak máte opravdu malé nároky, spíše žádné a nevážíte si sama sebe.

sidonka
20.10.2021 4 z 5

Zajímavý příběh, který se nádherně četl, až mi bylo líto, že je konec

hana1039
05.10.2021 4 z 5

Vždy mě baví a bude bavit číst o mladých lidech, sdílet jejich radosti, strasti, lásky, průsery a nakonec to uvědomění, že nic není tak horké, jak se zdá a vše ( skoro) se dá napravit, když se chce...

petulkapeta
03.10.2021 4 z 5

Grayson a Wren nemeli nějake typicke setkani,tohle bylo trosku neobvykle a o to se mi vic libilo, bylo fajn že to nebylo jen typicke zamilovani a tak,ale mělo to zajimavy přiběh,který jsem nečekala..čtení pro mlade je parada řeší se sice kolikrat kraviny, ale mit radost s držení za ruku a nebo první pusy s danou osobou takove to kouzlo okamžiku, kdy by jsi člověk přál ho prožít znovu..

Malíček
23.05.2021 1 z 5

Za mě bohužel ne. Poměrně velké NEdoporučení.
Kniha se hrozně táhla, hlavní postavy mi moc nesedly a celý příběh byl strašně "umělý" a předvídatelný, až to bolelo. Kniha ve mně nedokázala vyvolat prakticky žádné emoce ani mě nenutila číst dál a dál, jak to u young adult romantiky očekávám.

PerfectionistKa
06.05.2021 4 z 5

Vždycky, když čtu nějakou YA contempo a baví mě, mě potěší, že na to očividně ještě nejsem až moc stará, přestože je jasné, že cílovka už dávno nejsem :D Tohle byl příklad i této knihy, která sice měla pár much, ale její čtení jsem si užila.

Hlavní hrdinka Wren miluje Gossip Girl a absolutně netuší co se životem po střední škole. Já zase netuším, proč mě ten český název nalákal na podzimní čtení, když s podzimem to má společného asi tolik jako letošní jaro s jarem - moc ne. Já bych to pojmenovala spíš nějak jako “Svatba, na kterou nezapomenu”, což by děj vystihovalo mnohem lépe, ale budiž :D Wrenina rodina vlastní sídlo Camelot (jo, přesně tak!), ve kterém se pořádají různé svatby a další společenské události. A právě na jedné svatbě zachrání život klukovi, Graysonovi, který jaksi netuší co se životem už teď. Tak se rozhodnou, že si navzájem vlezou do životů a zkusí nevědět co se životem spolu.

Grayson je něco jako “bad boy”, což tvrdí spíš jeho minulost, než že by byl nějak “bad” aktuálně. Wren a její kámošky (Maddie byla nejlepší!) mu říkají intatlinálník (stejně to pokaždé přečtu blbě), protože je spojením intoše, atleta a kriminálníka - prostě dream kombo. Ze začátku jsem se sama se sebou dohadovala, jestli je mi sympatický nebo ne. Nakonec mi ale asi sedl více než Wren, stejně tak i jeho kapitoly. Bavil mě víc, jelikož máme totožný styl humoru, a to bylo pro něj jedno obří plus z mé strany. Moc mě taky bavily rodinné vztahy a vedlejší postavy, všechno bylo hezky plynulé a příjemné. Pořád to však byla YA romanťárna, takže hromada klišé, kluci všechno řešící násilím a do posledních pár stránek totální absence komunikace, prostě klasika. Není to nic světoborného, ale jako oddechové, vtipné čtení na odreagování to s klidným srdcem doporučuji dál! Určitě neváhejte, přestože to není nejnovější kniha.

alimraj1
23.04.2021 4 z 5

Typický moderní románek mající kořeny „za velkou louží“. Pro pár dlouhých podzimních večerů v pořádku, víckrát však již asi ne...

Inouš
31.03.2021 2 z 5

Příjemná oddechovka. Pro cílovou skupinu čtenářů to bude super.

pavlusci
03.11.2020 5 z 5

Hezká knížka a na podzim ideální.

EmillyT
17.10.2020 3 z 5

Prima oddechová romantika. ????

Dudek25
07.09.2020 4 z 5

Hezká odpočinková kniha děj v knize se mi líbil

Lucynell
07.08.2020 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, byla oddechová a chytlavá.

Bebe2004
23.05.2020 5 z 5

Moc se mi líbila. Těším se na něco se zimou nebo jarem ;)

Magdyla.8
19.04.2020 2 z 5

Přidávám se k většině názorů. Oddechové čtení, ale na mě nějak moc násilí mezi klukama. Nijak neurazí ani nepřekvapí.

Damonka12
13.04.2020 3 z 5

3,5 skvělá oddechová kniha.

kalinka99
05.04.2020 3 z 5

Oddechové čtení, ale nějak mě to nezaujalo.

adelagr
19.03.2020 4 z 5

Na takové čtení jsem už asi stará, ale příběh byl chytlavý, ráda jsem se k němu vracela. Postavy sympatické, děj sice předvídavý, ale jinak příjemné oddechové čtení.

láska americká literatura pro dívky

2016  79%Léto, kdy jsme se potkali
2018  73%Podzim, na který nezapomenu
2022  76%Tajemství romantiky

Kniha Podzim, na který nezapomenu je v