Tučné úterý

Tučné úterý

Burke Basile, neworleanský policista z protidrogového oddělení, nešťastnou náhodou zastřelí při nepodařené policejní akci svého kolegu a nejlepšího přítele. Od počátku je však jasné, že vinu na tragédii nenese ten, kdo zabil, ale někdo úplně jiný - někdo, kdo zřejmě pro peníze předem varuje zločince před policejní razií. Burke, zaslepený zoufalstvím a touhou po pomstě, se vzdá své práce, odhodlaný vzít zákon do vlastních rukou. Dostat se na kobylku vlivnému advokátovi Pinkiemu Duvallovi, který tahá za drátky a bezohledně korumpuje i policii, však nebude snadné. Burkemu by možná mohla pomoci Duvallova žena, krásná a osamělá Remy, kterou si Duvall drží ve svém domě jako trofej a pečuje o ni stejně jako o vzácné orchideje ve svém skleníku. Burke ji považuje za chladnou, vypočítavou potvoru, která se vdala pro peníze, a rozhodne se ji unést, aby vyprovokoval Duvalla k nějakému neuváženému činu. Jenže brzy pozná, že skutečnost je trochu jiná, a city, které v něm manželka jeho nejhoršího nepřítele probouzí, by mohly zhatit všechny jeho plány... méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/1314/tucne-utery-vydani-1314.jpg 4.1108

Fat tuesday (1997)

Vydáno:, Ikar (ČR), Knižní klub

moudivlacek
25.10.2016

Skvělá ukázka korupce mezi policisty a jinými složkami. Každý má své slabé místo a někdo jich umí dokonale využít. Díkybohu, že se najdou i tací, kteří odolávají. A jsou skutečně stoprocentně "čistí"? Je každý nepřítel skutečně nepřítelem? Není spíš obětí?
Na tyto otázky dostane odpověď, když si tento příběh přečtete.
Určitě nebudete litovat, stejně jako já.

TaLu
17.07.2015

Opět jsem se dobře bavila. Ty knihy, ve kterých autorka do romantiky přimíchá napětí a detektivní zápletku, nebo detektivní zápletku okoření romantikou se mi líbí více, než ty "čistě" romantické. A nemohu se ubránit dojmu, že i sama autorka se při jejich psaní baví víc. Alespoň mi to tak připadá.

ovpana
23.12.2014

Hezký detektivní román s milostnou zápletkou

Klára90
31.08.2014

Mě se příběh líbil. Začal sice pozvolna, ale pak se to rozjelo a bylo to teda pořádně napínavé. Od autorky už jsem pár knížek četla, zejména teda s detektivní zápletkou a zatím mě žádná nezklamala a také Tučné úterý řadím mezi její povedené knížky.

Selvaga
12.03.2013

Přijde mi, že Sandra Brown píše jen samé dobré knihy. I tato je velice povedená.

haWranka
16.02.2013

Další skvělá kniha od této autorky. Plná napětí, romantiky, odplaty... A moc se mi líbí, že žádná z postav Sandry Brown není černobílá.

Evaevelína
24.01.2013

na mě kniha dojem neudělala,zápletka mě nebavila a ke všemu se mi pořád pletla jména Burke a Bardo.Asi jsem zrovna neměla chut na detektivní román.

mimikova
17.01.2013

Tento román mi trochu připomíná film Podraz s Robertem Redfordem a Paulem Newmanem z roku 1973.

malen
30.12.2012

Také se mi moc líbilo.

kika 13
04.11.2012

Detektivní román s psychologicky popsanými pocity hlavního hrdiny.

meduzka123
08.08.2011

krkolomější začátek, ale nakonec pěkný příběh.