emilieselden emilieselden komentáře u knih

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Moje čtvrtá kniha z této série. Čtu hlavně kvůli cestování. Jinak je to pořád stejné. Nebaví mě, že už od první stránky víte, jak se to bude vyvíjet a jak to dopadne.

10.03.2023 3 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Nemám slov. Bylo to děsivé. Atmosféra je vykreslená naprosto dokonale. Jen to bylo místy možná trochu natahované. 4,5*

05.03.2023 4 z 5

Velký král Přemysl Otakar I. Velký král Přemysl Otakar I. Vlastimil Vondruška

Dobu posledních Přemyslovců mám ráda, ale tohle mi úplně nesedlo. Čekala jsem víc. Přemysl se ohání tím, že je Přemyslovec, přitom oni sami sebe tak neoznačovali. To vzniklo až později. A na konci není Přemyslův příběh uzavřený. 3,5*

27.02.2023 3 z 5

Pohřbené kosti Pohřbené kosti Lisa Regan

Začínat sérii od 5. dílu asi není úplně ideální, ale u mě se to stalo. Nicméně i tak jsem si to užila. Je to klasická detektivka jakých vychází mraky. Něco na způsob R. Bryndzy, ale tohle bylo lepší. 3,5*

19.02.2023 3 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Další zajímavý příběh na velmi netypické téma, což se mi na knihách K. T. moc líbí. Věnuje se věcem z období naší minulosti, na která u ostatních autorů příliš nenarazíte. Takže velké + . Jen mě trochu zamrzel otevřený konec.

13.02.2023 4 z 5

Mrtvé od Tichého jezera Mrtvé od Tichého jezera Leslie Wolfe

Skvělý thriller. Dobře vystavěný, napínavý, originální, bez klišé. Sympatické postavy. Už se těším na pokračování. 4,5*

08.02.2023 4 z 5

Je těžké hodnotit literaturu faktu. Smutné čtení. Je hrozné, co se dělo obyčejným lidem, kteří chtěli jen normálně žít. Na takové věci by se nemělo zapomínat.

04.02.2023 3 z 5

Temné vábení Temné vábení Loreth Anne White

Kniha je psaná zvláštním stylem, na který jsem si musela zvyknout. Ale je to zajímavě propletený příběh, který stojí za přečtení. 3,5*

30.01.2023 3 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Mapuje velmi zajímavou a opomíjenou oblast naší historie, o které se vůbec nemluví. Což velmi oceňuji, protože např. téma 2. sv. války, koncentračních táborů apod. je naopak dost omílané. Jen některé odbornější části na mě byly příliš ale naštěstí jich nebylo moc. 4,5*

27.01.2023 4 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Sympatický historický román, který krásně pomalu plyne. Atmosféra Londýna i samotné knihovny je dobře vykreslená a nepůsobí uměle. Kniha má určitě potenciál na pokračování.

21.01.2023 4 z 5

Zachraň nás Zachraň nás Mona Kasten

Krásné zakončení této trilogie. Napínavé i dramatické, což by člověk u romantiky zrovna nečekal. Jamese i Ruby jsem si nakonec docela oblíbila. Bohužel to neplatí o ostatních postavách, které mi přišli nedokreslené, takže jsem si k nim nemohla vytvořit nějaký vztah.

16.01.2023 3 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Kniha má rozhodně zajímavou myšlenku a mě se líbilo i zpracování. Nebyla příliš rozvláčná, filozofická ani opakující se. Je přístupná každému a nese krásné poselství. 4,5*

10.01.2023 4 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Knihy od R. Bryndzy už číst nebudu. Jsou průměrné, nereálné. První díly ještě ušly, ale tohle už je nuda. Navíc kdyby policie pracovala takhle, tak už jsme dávno všichni mrtví. Sami si nedokáží prověřit ani okruh rodiny oběti. Tak co to jako je?! 2,5*

05.01.2023 2 z 5

Introvertův rok Introvertův rok Michaela Chung

Ideální kniha pro introverty. Některé věci se trochu opakovaly, ale ve spoustě z nich jsem se viděla. Za nějaký čas si ji ráda zopakuji.

31.12.2022 3 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

M. Klevisová asi nebude moje top autorka, tohle je moje třetí kniha od ní ale zatím byla nejlepší. Předtím jsem četla Zmizela v mlze a Zlodějka příběhů. Atmosféra knihy se mi moc líbila. I místo, kde se odehrává - vesnička na konci světa, vracení se do minulosti, tohle je to pravé pro mě. Pořád mě to nutilo číst dál.

30.12.2022 4 z 5

Paměť kostí Paměť kostí Diana Gabaldon

Ledový dech jsem četla asi před 2 lety, takže jsem si některé věci a postavy hůř dávala do souvislostí, což je škoda. Ale příběh je bavil, jako vždy. Je to svět sám pro sebe, ve kterém v době čtení žijete. Já dokonce i po dočtení. Jenom mi připadá, že některé události jsou v knize popisovány velmi zeširoka až zdlouhavě, aby na posledních 40 stránkách udělala autorka obrovské množství zvratů s otevřeným koncem. Chápu, že potřebuje nalákat na další díl, ale přijde mi to zbytečné. 3,5*

24.12.2022 3 z 5

Zachraň se Zachraň se Mona Kasten

Prostě romantika, co k tomu víc říct. Iritovalo mě tu oslovení tatínek/maminka. Všichni teenegaři asi těžko takhle mluví o svých rodičích. Kdyby to tak bylo třeba jen v rodině Ruby, tak bych to chápala, ale takhle...

30.11.2022 3 z 5

Vražedná lhůta Vražedná lhůta Andreas Gruber

Skvělý promyšlený a brutální thriller bez hluchých míst, který mě moc bavil. Rozhodně stojí za přečtení.

24.11.2022 4 z 5

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Trochu jsem se bála, jestli nebudu přehlcená, když budu číst všechny díly po sobě. Ale ne. Čte se to skvěle, jako by to byla jedna kniha. Klidně bych se hned pustila do dalšího dílu, který přednedávnem vyšel. 3,5*

18.11.2022 3 z 5

Bavilo mě to stejně jako předchozí díly. 3,5*