Paměť kostí

Jamie Fraser, bývalý Jakobita a rebel, ví, že americké povstání přináší tři jistoty: Američané vyhrají, boj na straně vítězů není zárukou přežití a raději zemře, než aby se postavil se zbraní v ruce svému nemanželskému synovi – mladému poručíkovi britské armády. Claire také ví, že Američané vyhrají, ale už ne to, za jakou cenu. Mezitím, v relativním klidu dvacátého století, se jejich dcera Brianna s manželem Rogerem MacKenziem usadili ve starém skotském domě, kde se před dvěma staletími odehrávalo drama jejích rodičů. Nalézají zde Claiřiny dopisy. Křehké stránky odhalují její lásku k Jamiemu. Budoucnost rodiny MacKenzie na vysočině je záhadně, neodvratitelná a těsně spjatá s válkou v amerických koloniích....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/394954/big_pamet-kosti-pFw-394954.jpg 4.3183

Cizinka / Outlander 7.

Literatura světová, Pro ženy, Historické romány

Vydáno: , Omega

An Echo in the Bone, 2009

Kniha Paměť kostí

emilieselden
24.12.2022

Ledový dech jsem četla asi před 2 lety, takže jsem si některé věci a postavy hůř dávala do souvislostí, což je škoda. Ale příběh je bavil, jako vždy. Je to svět sám pro sebe, ve kterém v době čtení žijete. Já dokonce i po dočtení. Jenom mi připadá, že některé události jsou v knize popisovány velmi zeširoka až zdlouhavě, aby na posledních 40 stránkách udělala autorka obrovské množství zvratů s otevřeným koncem. Chápu, že potřebuje nalákat na další díl, ale přijde mi to zbytečné. 3,5*

Didi15
05.09.2022

Dokoukáte seriál a musíte prostě vědět, co zhruba bude dál :) takže skvělý , je to parádní čtení , obzvlášť co se týče dějové linie Clair a Jamier nebo Brianny a Rogera . Okamžitě jdu na další díl.

Mája777
08.05.2022

Stejně jako píše Janík61, psala jsem už jednou i já. Čteme z čiré zvědavosti. Ale musím říct, že druhá polovina tohoto dílu mě pohltila. A tak jdu hned číst další. Zvědavost je opravdu veliká :).
(8. 5. 22 - 9 672 - 22)

minde
17.03.2022

Přemýšlím co napsat, vše co mě, po dočtení Paměti kostí napadá, už tu bylo řečeno, a ztotožňuji se asi s každým názorem. Byly (někdy dost dlouhé) pasáže, které mě nudily, zdlouhavé přípravy na válku, popis bitev...atd. Ale pak to vynahradily ty napínavé kapitoly...hlavně mě taky zajímalo jak se daří Briane a Rogerovi, co prožívají...nápad s dopisy byl originální. Pak zase skok zpátky ke Claire a Jamiemu, kteří to opět nemají jednoduché, ale o to víc jsem si jejich dobrodružství a lásku více užívala. No prostě je to moje oblíbená CIZINKA, a miluju jak knihy, tak i seriál.

hanka9238
07.03.2022

(+ SPOILER) Tak poprvé v této sérii, kdy jsem se docela i nudila a celkem dost přeskakovala stránky. Bavili mi úseky s Briannou a pak bohužel až snad od 900 stránky a to jsem fanynka, řekla bych. No a to s tím lordem Johnem, nevím, to bylo takové jako najednou moc rychlé a nepochopitelné. Spoustu stránek o ničem a pak najednou několik důležitých a zásadních věcí se stane na dvou stránkách... No ale budiž. Samozřejmě už se těším na další knížku.

Janík61
26.10.2021

Můj názor je, že většinu čtenářů této série nutí jen zvědavost se stále prokousávat až příliš podrobným popisem některých pasáží. Kniha by mohla mít polovinu stran a úplně by stačilo. Ale stejně si přečtu i další díl i přesto, že možná budu některé odstavce opět vynechávat.

hankapimi
30.04.2021

Zvědavost mne donutila pustit se do další Gabaldonky a přetrpět rozvleklé nezáživné pasáže i bojůvky Američanů a Britů...Nicméně kolem rodinných trampot Jamieho, Claire, Rogera i Brianny jsem vždy zpozorněla. Stránky bych strouhla napůl, ale nikdo se mne nezeptal...

Tereza0107
20.04.2021

(+ SPOILER) I přesto, jak moc ráda čtu pokračování Cizinky a většinou mi nevadí ani přílišná popisnost nebo rozvleklost děje, tak v tomto díle jsem narazila. Aby se knížka, která má 1200 stránek rozjela až na stránce 900, mi přijde už trochu přes čáru.
Těšila jsem se, že se tento díl bude z velké části odehrávat ve Skotsku na Lallybrochu, protože tam přeci mají Jamie s Claire namířeno, že? Jaké bylo moje překvapení, když oněch zmíněných 900 stran zabrala pouze cesta tam. A to byla ještě protkaná neuvěřitelně nudnými pasážemi o Williamovi, který se akorát pořád ztrácel někde v lese, Lordu Johnovi a asi milionu dalších politických či vojenských postav.
No nic, natěšená že jsme se konečně dostali do Skotska si užívám čtení, znovushledání s Murrayovými a Leoghaire, jenom proto, abych zhruba po sto stranách zjistila, že se Claire musí urychleně vrátit do Skotska, protože Henri Christian potřebuje vytrhnout mandle? No mě snad vomejou. Nechcete mi říct, že mě teď čeká dalších 900 stran cesty ze Skotska zpět do Ameriky? Žádný strach, zpět jsme se naštěstí dostali za dvě kapitoly.
Části, které jsem si naopak užívala, byly ty s Briannou, Rogerem a dětmi ze současnosti. Kéž by jich bylo zahrnuto více. Nápad se schovanými dopisy byl super, takže se alespoň měli možnost dozvědět, kam rodiče po jejich odchodu osud zavál.
V dalším pokračování se budeme zřejmě opět setkávat s postavou Jenny Murrayové, která se po smrti milovaného Iana rozhodla odjet s Jamiem do Ameriky (ačkoliv mi zde trochu nesedělo, že by opustila trilion svých dětí a vnoučat). Každopádně mě na autorce baví to, jak ráda povolává zpět postavy, které v předešlých dílech odsunula stranou. Tudíž doufám, že se příště do děje více zapojí Fergus s Marsali, kteří mi v tomto pokračování chyběli.
Jinak celý tento díl skončil neskutečně otevřeně a napínavě, což mi přišlo trošičku nefér, vzhledem k tomu, že jsem se zrovna prokousala spoustou zbytečné omáčky a když se příběh rozjede a já jsem napnutá jak kšandy, tak mi autorka zatne tipec. Ale na další díly se i přesto všechno, co jsem napsala stejně v budoucnu chystám.