emilieselden emilieselden komentáře u knih

Bavilo mě to stejně jako předchozí díly. 3,5*

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Pořád si to drží stejnou laťku. 3,5*

30.10.2022 3 z 5

Pokoj pro hosty Pokoj pro hosty Dreda Say Mitchell

Mě se to příliš nelíbilo. Všechno bylo takové šílené, divné, nejasné a zamlžené. Hlavní hrdinka mě děsně vytáčela. To jak se chovala vůbec nebylo normální. Příběh to nebyl špatný ale určitě by se to dalo napsat líp. Napadá mě k tomu ještě jedno slovo - psychopatické.

24.10.2022 3 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Velmi silná a smutná kniha plná beznaděje. Dostala mě.

21.10.2022 4 z 5

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Knihy od R. Bryndzy čtu hlavně proto, že jsou čtivé. To se jim upřít nedá. Jinak jsou to pouze průměrné, možná až lehce podprůměrné detektivky. Navíc je na nich velmi znát, že autor je homosexuál. Protože těmi se to tam jen hemží.

16.10.2022 3 z 5

Rybář Rybář John Langan

Kniha je rozdělená do tří částí. První nám představuje hlavní hrdiny, v druhé se odvíjí příběh z minulosti a ve třetí současnost. Minulost se mi líbila nejvíce a kdyby celá kniha byla jen o ní, tak by nebylo co vytknout. První část byla příliš zdlouhavá, třetí ušla ale úplný závěr byl zklamáním. Ale i tak dávám 3,5*.

10.10.2022 3 z 5

Les rukou a zubů Les rukou a zubů Carrie Ryan

Bohužel absolutní ztráta času. Vůbec mě to nebavilo. Téměř bez děje, je to jenom nudná romance. Ještě ke všemu napsaná jako žákem ZŠ.

04.10.2022 2 z 5

Mrazivé ticho Mrazivé ticho Wulf Dorn

Tohle je staré, dobré, poctivé čtení. Postavy nejsou ploché, dialogy dávají smysl, konec není přestřelený. Čtivé, napínavé, žádná hluchá místa. Nemám proč dát méně než 5*.

29.09.2022 5 z 5

Rituál Rituál Adam Nevill

Má nádherně mrazivou a děsivou atmosféru, z které se vám zježí chlupy. Zvláště v noci to bylo docela těžké číst. První část byla dokonalá. Druhá mě překvapila svým směřováním. Ale i tak byla velmi napínává a do lesa teď asi dlouho nevkročím.

22.09.2022 4 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Napínavé, čtivé, téměř dokonalé. Něco na způsob B. A. Paris. Prostřední část na můj vkus trochu protahovaná. Vůbec nic jsem neodhadla. Erica mi šla neskutečně na nervy.

19.09.2022 4 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Parta lidí uvězněná v domě a vrah. Co může být lepšího? Skvěle napsaná, napínavá s čtivá kniha. Podezírala jsem snad každého a můj poslední typ byl přesný. Rozuzlení perfektní a dobrý nečekaný zvrat.

16.09.2022 4 z 5

Sítě Sítě Petra Dvořáková

Knihy od P. Dvořákové si musím dávkovat postupně, protože jsou plné negativismu. Čtou se dobře ale někdy se mi z nich dělá až špatně. Ukázkovým příkladem je zde třetí příběh, který jsem byla opravdu ráda, že jsem dočetla. Ale konec se mi líbil moc. První dva příběhy byly zajímavé a bavily mě. Zvláště druhý, s tématem víry, které není příliš často zpracováváno, mě velmi zaujalo. Nápad s odbornými vsuvkami se líbil. 3,5*

09.09.2022 3 z 5

Mindhunter - Lovci myšlenek Mindhunter - Lovci myšlenek John Edward Douglas

John Douglas, agent FBI, vypráví svůj příběh profilovače vrahů, násilníků apod. Je zde velké množství případů se kterými se během své kariéry setkal. Popisuje počátky behaviorální vědy se všemi těžkostmi, které to obnášelo. Pro všechny, kteří se zajímají o sériové vrahy a chtějí proniknout do jejich mysli je to ideální kniha. Já bych ocenila méně případů ale zpracovaných více do hloubky. Také informace o všech spolupracovnících se kterými se kdy setkal mi přišly nadbytečné.

03.09.2022 3 z 5

Pandemie Pandemie Franck Thilliez

Moje první kniha od F. Thillieze. Ráda bych si přečetla i ostatní ale je škoda, že budu mít zpřeházené pořadí, protože tu byly odkazy na minulé knihy. I přes vyšší počet stránek se čte úplně sama. Moc mě bavila a působila velmi reálně. Velmi kvalitní thriller. 4,5*

29.08.2022 4 z 5

Zachraň mě Zachraň mě Mona Kasten

New adult je žánr, který běžně nečtu, ale tahle kniha se mi líbila. Najdete tady vše, co byste čekali. Postavy jsou sympatické, čtení rychle ubíhá. Těším se na další díl. 3,5*

21.08.2022 3 z 5

Sběratel hříchů Sběratel hříchů Daria Desombre

Průměrný ruský detektivní thriller. Hlavní postavy jsem si oblíbila. Zklamal mě konec, který byl velmi velmi uspěchaný a celou knihu shodil. Za něj dávám pouze 3*.

15.08.2022 3 z 5

Houslistka z Osvětimi Houslistka z Osvětimi Ellie Midwood

Na první pohled vypadá jako další kniha z Osvětimi, kterých vychází mraky, ale! Tahle rozhodně stojí za přečtení. Nahlédneme do života privilegované skupiny vězňů, kteří žijí jinak než běžná táborová populace. Ze začátku mě to trochu mátlo a připadalo mi to nereálné. Ale na konci autorka vše krásně vysvětlí, a dozvíme se, že situace byly skutečně popsány podle popisů přeživších svědků. Konec byl velmi dojemný. Zaslouží si plný počet *.

07.08.2022 5 z 5

Čekání na prsten Čekání na prsten Jennifer Hayward

Kdybych citovala Harlequina tak,: ,,K prázdninám se to hodí!''. Měla jsem pocit, jako kdyby mi před očima běžela telenovela. Je to literatura, kterou běžně nečtu a asi do ní ani příliš zabředávat nebudu. Vše je velmi uspěchané a jednoznačně to směřuje pouze k jedinému cíli. Povrchní, plytké, klouže to po povrchu, možná snad i brakové. Prostředí byznysmenů, které mě nijak neláká, tomu také příliš nepomohlo.

01.08.2022 3 z 5

Ztracené květiny Alice Hartové Ztracené květiny Alice Hartové Holly Ringland

Psychologický román o hledání sebe sama. Odehrává se v řádu několika let, kde sledujeme hlavní hrdinku, jak se protlouká životem. Krajina Austrálie byla velmi atraktivní a moc se líbila. Propojení příběhu s květinami bylo zajímavé a hezké. Hned po přečtení pár vět mě napadla spojitost s knihou Kde zpívají raci. Ale Ztracené květiny Alice Hartové jsou za mě rozhodně lepší.

23.07.2022 4 z 5