Les rukou a zubů

Mary žije v uzavřené vesnici. Její svět se řídí prostými zákonitostmi: musí poslouchat pravidla církevního Sesterstva, nesmí se přibližovat k plotu, za kterým - v Lese zubů a rukou - žijí Nezasvěcení,kteří svým kousnutím promění člověka v chodící mrtvolu. Když Sesterstvo rozhodne, že se provdá za muže, kterého jí určili, Mary musí poslechnout, přestože se zamilovala do zraněného Travise.Pak ale Nezasvěcení proniknou do vesnice, a Mary v nastalém zmatku prchá společně s Travisem, svým snoubencem Harrym, kamarádkou Cass i bratrem Jedem a jeho ženou dál do zapovězeného lesa.Touží dostat se k vysněnému oceánu, dál za les a Nezasvěcené, do světa, který tam venku přece musí někde být....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/73_/73679/les-rukou-a-zubu-Oe1-73679.jpg 3.7374

Les rukou a zubů / Les kostí (1.)

Dobrodružné, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Mladá fronta

The Forest of Hands and Teeth (2009)

Kniha Les rukou a zubů

Na to že kniha není úplně můj žánr, se mi jako dítěti líbila. Přišla mi napínavá a přeci jenom mému tehdejšímu já i docela děsivá. A i když jsem si hlavní hrdinku docela oblíbila, neřekla bych, že je kniha dokonalá.

Zelený_Drak

Četlo se to díky extrémně jednoduchému stylu skoro samo. Na druhou stranu není jednoduchý styl něco, co by mě příliš oslovovalo.

Svět působí nepromyšleně, většina otázek už tu padla v komentářích. Proč se lidstvo nebránilo, dokud na to mělo technologie když nečistým stačí stínat hlavy a pálit je? Co se stalo se Sesterstvem? Co se stalo s Gabrielinou vesnicí? Co se stalo s vedlejšími hrdiny? Svět by mohl být propracovanější a vytěženější.

Mary vykazuje rysy Mary Sue, postavy jsou ploché a málo spolu komunikují. Například odhalené informace si často nesmyslně nechávají pro sebe. Někdy je vidět, jak jednají tak, jak autorka zrovna potřebuje. Samotná zápletka je nakonec přímočará. V popředí je celou dobu milostný čtyřúhelník, který ale působí trochu vynuceně.

Kdyby tuto knihu napsala autorka pod 19 let asi bych jí dala ještě jednu šanci, ale autorce bylo v době napsání 31 a kniha mě nepřesvědčila k četbě dalších dílů. Ani originální mi to nepřijde.

Tvefisto

Nakonec se mi to líbilo. Jen mám dvě taková "ale". Zaprvé - citům jsem moc nevěřila. Necítila jsem z nich tu správnou hloubku. A zadruhé - u nás v knihovně ji mají v dětském oddělení - to teda nevím...

A.K.A.R.
21.09.2018

Nikdy jsem moc nevěřila na podivné apokalipsi,ale tato kniha si mě rozhodně získala.Naprosto originální.Autorka si vyhrála s podivnými nestvůrami v podobě bližších i milostným vztahem.Někdy jsem se musela nutit ,avšak výsledku jsem nelitovala;)

Amitiel76
12.05.2018

Tohle byla opravdu zvláštní knížka. Nic podobného jsem dosud nečetla, a myslím si, že už nic podobného ani číst nechci.... Anotace knihy mě zlákala. Ale....
Sama nevím, co jsem vlastně od knihy čekala. Zombíci na každém kroku.... Ty mi fakt k srdci nepřirostly. Upíři, víláci, andělé....to je má krevní skupina. Ale tohle mě prostě nechytlo. A to jsem milovník fantasy.
Sama hlavní hrdinka byla jaksi divná. Cestu jsme k sobě nenašly..... Občas by s ní člověk s chutí zacloumal, aby se to děvče probralo. Její chování někdy hraničilo až s bezcitností.... To jak se chovala k Travisovi. S jakým klidem by odrovnala vlastní švagrovou.....mrtvolka sem, mrtvolka tam...... šlo to jak na běžícím pásu.
Nějaké ty hlubší city v ní vybublaly bohužel až na konci. Ale to už bylo pro oba pozdě.....
No, kniha byla opravdu zvláštní. Je v ní napsáno, pro děti od 12let.... hmm, tak nevím. Tohle já číst ve dvanácti, tak se bojím jít sama i na záchod :-)))
Možná ,že někdy sáhnu i po dalších dílech. Jsem postě zvědavá, co bude dál....
Ale v brzké době to určitě nebude.

TerkaP.
05.01.2018

Kniha byla skvělá. Kniha se dá klidne přečíst za týden Já osobne přečetla velkou část knihy za vánoční svátky. Kniha za mě je velice zajímavá a jen tak vás "nepustí". Já ji doporučuji sama jsem se zasmál, vyděsila, hodněkrát řekla "bléé" a taky brečela. Jen se trochu opakovala a velká škoda že tam není konec a jsou další 2 dily ktere na to prý mají navazovat... velice mě mrzí že to nemá konec

Temiša
01.12.2017

Mě se líbila, jako vážně je to zombie žánr a klasický scénář, ale přečíst na jeden "nádech" není problém

Vikos
29.11.2017

Tři slova: TO. BYL. DRASŤÁK!
Co jsem čekala od hororu? Napětí téhle knížce rozhodně nechybí. Špetka - záleží jak velká - zoufalství, který prožíváte s Mary a slzy, který neuroní snad jen kámen! Nevím co k téhle knížce dodat, ještě teď jsem totálně v šoku a nevím jak budu spát, protože ano právě je 23:30 a já se teprve teď chystám do postele.

zombie boj o přežití nákaza nebezpečný virus

Carrie Ryan
americká, 1978

Kniha Les rukou a zubů je: