Rituál

Ve skandinávských lesích začíná opět lovit prastará bytost. A lidí se rozhodně nebojí… Čtyři kamarádi se vydávají na výlet za polární kruh. Na vysoké byli nejlepšími přáteli a teď se sešli, aby společně vyrazili za dobrodružstvím. Už to nejsou mladíci, každý má svůj život a brzy se mezi nimi objeví napětí. Frustrovaná a unavená čtveřice se rozhodne zkrátit si cestu, ale zkratka změní jejich výpravu v noční můru, která je může stát život. Ztracení, hladoví a obklopení po tisíciletí nedotčeným lesem doklopýtají ke staré opuštěné chalupě. Uvnitř objeví hrůzostrašné pozůstatky starodávných zvyků a pohanských obětí. Na místě, jež zažilo temné rituály, naleznou prastaré předměty a neidentifikovatelné kosti. Kromě toho ale narazí i na bestii, která v lese stále přežívá. A nyní se stávají její lovnou zvěří. Zatímco se čtveřice snaží zachránit, zjistí, že smrt mezi prastarými stromy nepřichází tak docela snadno…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/430447/big_ritual-0iB-430447.png 3.3221
Literatura světová, Horory, Thrillery

Vydáno: , Fobos

The Ritual, 2011

Kniha Rituál

Vojtos

(+ SPOILER) První část této knihy byla skvělá. Bohužel nemůžu říct, že bych se nějak extra bál, ale užíval jsem si tu atmosféru. Autor neustále budoval napětí a řekl bych, že tu nebyly žádné nudné momenty. Také se mi moc líbil jeho styl psaní. Četlo se to tak lehce, že jste najednou přečetli 20 stránek aniž byste si toho všimli.

Přesto tu byla jedna věc, kterou jsem nemohl vystát, a to chování Doma. V podstatě to byl on, kdo zdržoval celou skupinu od postupu nejvíc, ale zároveň to byl on, kdo měl plnou hubu keců a obviňování ostatních.

Když ale přišla druhá část knihy, celé to pro mě šlo z kopce. Líbilo by se mi, kdyby to celé měla na svědomí nějaká skupinka psychopatů snažících se uctívat nějakého svého boha (který ale ve skutečnosti neexistuje), ale stejně tak by se mi líbilo, kdyby zde byla starověká vesnice, všemi zapomenutá, kde by její obyvatelé stále uctívali své pohanské bohy, kteří ale opravdu existují (podobně jako ve filmu). Ale naprosto se mi nelíbilo, jak se obě tyto varianty spojily a smísily. Nemělo to žádný smysl a pro mě to zničilo celou tu atmosféru, kterou se autor tak pečlivě snažil budovat v první části.

Konec byl opravdu nadupaný akcí, ale bohužel to pro mě knihu nezachránilo, protože je tu jedna věc, kterou na filmech/knihách nenávidím úplně nejvíc - nesmrtelní lidé. Jak je možné, že měl ránu přes celou hlavu, kde si mohl doslova nahmatat lebku, hlubokou řeznou ránu přes hrudník, probodnutou kyčel a spoustu dalšího, ale stejně bez problému běžel a všechny tam postřílel? Také se mi nelíbilo, jak otevřený byl ten úplný konec.

Rozhodně bych více doporučoval se podívat na film a neztrácet čas čtením této ne zrovna hubené knížky - a to opravdu říkám jen výjimečně.

Ignis

Tak tohle by konečně napínavý horor. Bylo tam všechno, co od hororu chci, napětí, nadpřirozeno a na konci ultimátní řežba. Dobře ta poslední položka s velkou rezervou, ale bylo to tam.

Zirvith

Tahle kniha je docela zvláštní. Horory mám sice hodně v oblibě, ale asi jsem čekala, že tenhle bude poněkud lepší. První část mi přišla celkem zajímavá a dobře se četla, ale většina druhé části už trochu nudila. Jinak nevím co si o knize myslet. Mám sice ráda zvrácenosti, ale v tady toho na mě bylo místy trochu moc :) A ještě ten konec mohl být víc uzavřený.

koslemar

Napsané je to heky a musím říct, že jsem se bála. Moc se mi příběh líbil, i když zápletka ke konci mi přišla hloupá. Trochu zvrat po předešlém docela i uvěřitelném příběhu. Někdy je méně více.

Matyesak

Víceméně se moje hodnocení shoduje s ostatními. První polovina knížky je fajn. Nevill docela obstojně buduje atmosféru a chemie mezi hlavními postavami funguje. Bohužel, v druhé půlce neudrží fantazii na uzdě a celé se to zhroutí do nicneříkající "ach" (jakože, wtf?). Ale jako jednuhubka dobrý.
Slohově se nedá hovořit o nějaké vyšší literatuře. Za mě fajn vlakový čtivo.

MíšaS.
05. dubnaodpad!

Naprostá slátanina.

Artemisis

První půlka knihy skvělá. Při čtení jsem pokaždé čekala co bude dít. Chvilkama jsem četla i skoro bez přestávky. Druhá půlka, ale už za moc nestála. Nebyla špatná, ale na to jak první polovina byla plná napětí a čekání co se stane, tak druhá čast mě už k tomu nějak nepasovala a přišla mě až nechutná.

Lenyaa

Knihu jsem vyhrála v soutěži a moc jsem se na ni těšila - nalákala mě skvělá anotace..

Moje nadšení se ovšem v půlce knihy zlomilo... První polovina je o skvělé atmosféře, kdy se čtyři kamarádi ztratí v lese a snaží se najít cestu ven, ale nejsou tam sami, něco je loví....

A druhá polovina??
No... Nechci spoilerovat takže to nenapíšu, snad jen, že i druhá polovina se mi svým způsobem líbila, jenom kdyby nebyla součástí této knihy - kdyby byla druhá polovina samostatná kniha, bylo by to super..
Ale takhle to pro mě zkrátka na víc jak 3* není..